Stroh Mod Soru Cevap Alanı !!!!!!!!

Ynt: Stroh Mod Soru Cevap Alanı !!!!!!!!

ARKADAŞLAR BURASI SOHBET VS BÖLÜMÜ DEĞİL 2 YE UYARIYORUM....BURASI STROH MOD SORU CVP ALANI KONUŞMALARINIZI YA MSN ÜZERİNDEN YADA MUHABBET GEYİK BÖLÜMÜNDEN DEVAM ETTİRİNİZ .....

dennizs link=topic=13360.msg147682#msg147682 date=1233524212' Alıntı:
ARKADAŞLAR BURASI SOHBET VS BÖLÜMÜ DEĞİL 2 YE UYARIYORUM....BURASI STROH MOD SORU CVP ALANI KONUŞMALARINIZI YA MSN ÜZERİNDEN YADA MUHABBET GEYİK BÖLÜMÜNDEN DEVAM ETTİRİNİZ .....

Sadece yardım ettim biraz konu dağıldı özür dileriz abi.

arkadaslar ben bu forumda yeniyim...ben saman modu oynamak istiyorum ama beceremedim.yardim lutfen..yaptigim islemler sirasiyla soyle nerde yanlis yaptimysam bilgi verin lutfen.

1- oyunu sifirdan kurdum
2- grassmodu yuklemeden stroh modun kurulumuna gectim
3- anlatilanlari harfiyen yaptim

sonuc giriste siyah ekran...pc kitlenmeden siyah ekran devam..

siyah ekranin cozumu grassmodmus onu ogrendim. ama oyunun sifirdan kurulumundan sonra grassmod ve ustune stroh mod u kurduktan sonra oyuna giriyor fakat bu seferde oyunu yuklerken oyundan atiyor...

bu oyunu benim bilgisayarim full ayarlara cook yakin ayarlarda oynuyor ama normal kurulumda..(eklentisiz)(daha dogrusu orjinal haritasinda)(diger haritalarda hep oyundan atiyor)

eger birisi bana bu oyunda saman modunu oynayabilmek icin sifirdan nasil bir kurulum yapmam gerektigini yazabilirse cok sevinirim..

tskler...

zaten anlatımda sıfırdan kurulumu anlattım ben ama sen bi pc nin özelliklerini yazarmısın ayrıca bana öyle geliyor ki senin sorunun yazılımsal yani driver veya win ile alakalı yada donanımla ...

yaziyim usta benim aklimin almadigi cok mu devasal bu oyunun grafikleri..

amd 6000+amr 64bit
2 gb ddr2 800 dual(1+1)
ekran kartim yok
on board ekran karti ati radeon hd3200
ankakart Gigabyte GA-MA78GM-S2H (rev. 1.1)
500GB samsung hdd

(sistemde kaspersky 2009 guncel surum var ondan olabilirmi diye dusunuyorum ben yada dedigin gibi ekran karti..)

ekran kartinin son guncel surumunu kaldirdim pc den eski surum daha fazla perfonmans sagliyor...

anakartin bilgileri http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma78gm-s2h_11.html

ben bu pc de crysis i orta seviyede rahat oynadim full modda cok yawasliyordu...

bir de ben 300w lik power sapda crysis i orta seviyede rahat oynadim full modda cok yawasliyordu... 400w arizanlandi gecici olarak bunu takdim ondanda olabilirmi acaba..hala degistiremedim..
birsey daha sorucam benim on board ekran karti Dx10 destekliyor dx9c mi kullanmaliyim yoksa dx10 mu bu on board ekran kartinda...

ilgin icin tskler..

eğer xp kullanıyorsan 9c zaten microsoft un xp için 10 sürümü yok (tu) en sağlıklısı 9c dir ama vista ise 10 kullanmalısın ekran kartının onboar olması sıkıntı yaratıyor da olabilir bende şu anda 8500gt var 800x600 de bile çok yama yüklendiğinde kasıyor

eyw usta tskler demekki bu oyun cok yoruyor pc yi : ) 8500gt alayi dusunuyoru bende ileride ama bakalim 8500 ile 9600 arasi bisi olucak daha iisini bulamazsam...tekrar saol

tamam arkadasim sorunumun cozumunu buldum...sana cok tsk ediyorum yardimlarin icin..

cozum yolum benim gibi sorun yasiyan arkadaslar icin ufak bir yazi yaziyim..

on board ekran karti kullanan arkadaslar pc ile gelen anakart cd sindeki on board ekran karti driverini kursunlar..

ben guncel falan hepsini denedim olmadi..anakart cd sindeki on board ekran karti kurulumunu yaptim hicbir sorunum kalmadi simdi canavar gibi oynuyorum...

tekrar tskler

marlboro link=topic=13360.msg150858#msg150858 date=1233949123' Alıntı:
arkadaşlar strohmod oyuna girişte game.exe hatası veriyor ot yaması ve türkçe yama oluşundan kaynaklana bilirmi ??
ot yaması olmadan stroh mod u yükleyemezsin....
birdaha herşeyi sıfırdan kur türkçe yamayı yapma öyle dene
yani deneme /yanılma kolay gele...

baddal555 link=topic=13360.msg155540#msg155540 date=1234788824' Alıntı:
yaw bwn bunu yükledeim ama olmadı oyundan gireken atıyor neden
Traktör servisine gidersin traktörüm bozuldu neden diye sorarsın adam senin suratına bakar bakar...Yav kardeşim her şey olabilir önce sen bana ne oldu en son ne yaptın da ondan sonra bozuldu yada ne ekipman kullandın da bozuldu diye sorar değil mi adam mümeccin değil ki bozuldu diyince 3. gözü açılsın şıp diye anlasın traktörün ne arızası olduğunu.....

Yani diyeceğim o ki en son oyun açmadan önce ne yükledin yama mı attın oyuna bilgisayara bir program yükledin de onunla mı çakışıyor ne biliyim bir sürü şey olabilir sadece neden diye sormaktansa şöyle sormayı denesen???

yav arkadaşım bilmemkinin paylaştığı yamayı yükledim ondan sonra oyuna girerken böyle böyle oluyor veya ilk defa kurarsın oyunu ona göre tadavi ugularız değil mi?

Yada stroh mod kurulum konusundakilerin hepsini harfiyen sıra sıra yaptın mı? açıklayıcı ol biraz ki sağlıklı bir şekilde yardım edebilelim

dennizs link=topic=13360.msg155575#msg155575 date=1234794401' Alıntı:
Traktör servisine gidersin traktörüm bozuldu neden diye sorarsın adam senin suratına bakar bakar...Yav kardeşim her şey olabilir önce sen bana ne oldu en son ne yaptın da ondan sonra bozuldu yada ne ekipman kullandın da bozuldu diye sorar değil mi adam mümeccin değil ki bozuldu diyince 3. gözü açılsın şıp diye anlasın traktörün ne arızası olduğunu.....

Yani diyeceğim o ki en son oyun açmadan önce ne yükledin yama mı attın oyuna bilgisayara bir program yükledin de onunla mı çakışıyor ne biliyim bir sürü şey olabilir sadece neden diye sormaktansa şöyle sormayı denesen???

yav arkadaşım bilmemkinin paylaştığı yamayı yükledim ondan sonra oyuna girerken böyle böyle oluyor veya ilk defa kurarsın oyunu ona göre tadavi ugularız değil mi?

Yada stroh mod kurulum konusundakilerin hepsini harfiyen sıra sıra yaptın mı? açıklayıcı ol biraz ki sağlıklı bir şekilde yardım edebilelim
[
dennizs link=topic=13360.msg155575#msg155575 date=1234794401' Alıntı:

abicim yaptım da class tuconuyu yükledim balaya makinasnısda yükledim biçerin arkasindan samn çıkmıtor.

arkadaşalr ben bütün bu dediklerinizi yaptım fakat balya makinesi ile biçeri yüklemedim sorun olurmu.oyuna giriyorum fakat arkadan saman çıkmıyor birde bu modu destekliyen biçerler varsa lin verirseniz sevinirim+rep de olur.saygılarımla.

baddal555 link=topic=13360.msg155762#msg155762 date=1234818873' Alıntı:
arkadaşalr ben bütün bu dediklerinizi yaptım fakat balya makinesi ile biçeri yüklemedim sorun olurmu.oyuna giriyorum fakat arkadan saman çıkmıyor birde bu modu destekliyen biçerler varsa lin verirseniz sevinirim+rep de olur.saygılarımla.
konuda anlatılan hepsini yüklemen lazım. Balya makinesini yüklemezsen nasıl balya yapıcaksın ?

baddal555 link=topic=13360.msg155903#msg155903 date=1234877657' Alıntı:
abicim onuda biçeride yükledim o balya makinasını da yükledim gene saman çıkmıyor.
anlatılanların hepsini eksizsiz yaptıysan bi sorun olmaz birde biçerin arkasından saman çıkması için H tuşuna basman gerekiyo...

h ye de bastım genede olmadı ama bende hiç bir şey yüklü değil map vs... sadece oyuunun kendi şeyleri yüklü.ilk önce dediğin dosyayı indir dim yapatım orda yüklerken pc yazıyor orlara bile dkunmadım sonradan verdiğin kodları girdim tabiki no defteri ile ondan sonra o dediğin 2.yamayıda indirdim yükledim balya makinasını yüliyeceğim şifre istyiyor onu yüklemedin fendtin yükledim class tuconuyu yükledim h bastım gene olmad.

baddal555 link=topic=13360.msg156025#msg156025 date=1234890434' Alıntı:
h ye de bastım genede olmadı ama bende hiç bir şey yüklü değil map vs... sadece oyuunun kendi şeyleri yüklü.ilk önce dediğin dosyayı indir dim yapatım orda yüklerken pc yazıyor orlara bile dkunmadım sonradan verdiğin kodları girdim tabiki no defteri ile ondan sonra o dediğin 2.yamayıda indirdim yükledim balya makinasını yüliyeceğim şifre istyiyor onu yüklemedin fendtin yükledim class tuconuyu yükledim h bastım gene olmad.
o rarlı dosyaya dokunmıyacaksın sadece gerekli yere kopyalıcaksın o kadar yamayı yapan adamların script kodlarının çalınmaması için aldığı önlemdir o