STEYR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

2 senedir 77 model avrupa 768 kullanıyoruz 70hp 4 silindir bir traktör olmasına karşın yakıtı çok çok iyi lakin, çekişi bi 70hp gibi değil, kuyruk mili seçeneği gücü ideal, hararet konusuna gelirsek kulağına kurşun maşAllah hararet yaptığını görmedim
Avrupa 768ler 64 bg imiş. Öyle yazıyor traktordata'da
http://www.tractordata.com/farm-tractors/003/5/4/3547-steyr-768.html

1980 li yılların başında TZDK tarafından KİT kafasıyla çok eksik üretilmiş traktördür. Motoru Mercedes. Şanzumanı ZF ama senkromeçsiz. Hidrolik direksiyon yok.

Kit kafasıyla bir traktör bu kadar mundar edilebilirdi. Dilinden anlayanlar için özellikle şanzumanı iyi bir traktördür.

1980 li yılların başında TZDK tarafından KİT kafasıyla çok eksik üretilmiş traktördür. Motoru Mercedes. Şanzumanı ZF ama senkromeçsiz. Hidrolik direksiyon yok.

Kit kafasıyla bir traktör bu kadar mundar edilebilirdi. Dilinden anlayanlar için özellikle şanzumanı iyi bir traktördür.
1980 model Türkiye'de üretilmiş
hidrolik direksiyon
senkromeç
ileri geri levye
540 ve 1000 devir pto
debriyajdan bağımsız pto
olan kıt kafayla üretilmemiş hangi marka var.
kafa kıtlığı ne alaka onu anlayamadım dönemine göre gayet iyi traktörler o dönemin iyisi neymiş merak etmedim desem yalan olur.

1980 model Türkiye'de üretilmiş
hidrolik direksiyon
senkromeç
ileri geri levye
540 ve 1000 devir pto
debriyajdan bağımsız pto
olan kıt kafayla üretilmemiş hangi marka var.
kafa kıtlığı ne alaka onu anlayamadım dönemine göre gayet iyi traktörler o dönemin iyisi neymiş merak etmedim desem yalan olur.

Kıt kafa demedim. Kit kafa dedim. Açılımını yazayım: Kamu İktisadi Teşebbüsü. TZDK. Onu hatırlamanız lazım ama yazayım. Türkiye Zirai Donatım Kurumu. Steyr TZDK tarafından ilk montajlandığında hidrolik direksiyon yoktu. Rakibi Uzel üretimi MF ler standart hidrolik direksiyonla geliyordu.

O zaman için konfor hidrolik direksiyondu. Klima, süspansiyon falan hayaldi. Kit kafası bunu bile atladı. Şanzumanı senkromeçsiz olduğu için o güzelim şanzumanın bile değerini bilen olmadı.

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp
aşağıdaki arkadaşlar özellikle araç konusunda o kadar kılllardır yedi ceddini araştırıp her şeyinin 3 değil 5 buyuttan inceleyen insanlardır ve aldıkları cihaz hoşlarına gitmediği an satarlar yenisini alırlar kesinlikle beğenmedikleri bir cihazı durdurmazlar. bende steyr i araştırma yaparken tesadüf facebookda gördüm bunlar almışsa ben araştımama gerek yok dedim artık 768 sahibi olmaya karar verdim.

https://i.hizliresim.com/7yB9Ym.jpg

Hayırlı olsun.
1983 yılında Altın portakal ödül almıştır.
http://www.tractordata.com/farm-tractors/003/5/4/3547-steyr-768-engine.html
Turbosuz olanlar DIN normu (radyatör dahil) 768,8073, 64 hp, 215 n.m motor torku vardır.1600 max tork, 2500 max güç noktası vardır.2300 devirde 540 kuyruk mili vardır.Motor 2500 devire kapatılarak saman bağlar, zaafiyet su kanallarının biraz dar olmasıdır.Kuyruk mili ve hidrolik özellikleri iyidir.Soğuk iklim motorudur.40 derece üstü sıcağı sevmez, dikkatli kullanmak ister.Eski modellerde traktör ağırlığı, motora biraz fazla geliyor.
Yeni, turbo intercooler olanlar; 72 hp, 272 n.m motor torku mevcuttur.