Sıvı Hayvan Gübresi

Bulunduğumuz bölgede bi çiftlikte şerbet şekilde hayvan gübresi var bunun için sıvı gübre dağıtma römorku alıp çiftliğin sıvı gübresini değerlendirmek istiyoruz sıvı gübrenin faydası olur mu yorumlarınızı bekliyorum

Teşekkürler yani yatırım yapıp o çiftliğin gübresini sürekli çekicez kendi arazimize inşallah faydasını görürüz
ustam ben kendim hiç uygulamadım ama dikkat edilmesi gereken birşey var henüz taze iken fermante olmamış durumdayken sürüp ekerseniz ürünü resmen yakar tarlanızı

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: mert_yassihoyuk
ustam ben kendim hiç uygulamadım ama dikkat edilmesi gereken birşey var henüz taze iken fermante olmamış durumdayken sürüp ekerseniz ürünü resmen yakar tarlanızı

Gübre çukurunda 2 ay kadar filan bekletiliyo sanırım o zmn çukurda fermante oluyo yada attıktan sonra beklemek oda olabilir sağolun düşünceleriniz için

Gübre çukurunda 2 ay kadar filan bekletiliyo sanırım o zmn çukurda fermante oluyo yada attıktan sonra beklemek oda olabilir sağolun düşünceleriniz için
atınca beklet ustam o videoda döktüğümüz yer hala sürülmedi toprak tavi iyi olmasına rağmen arkadaş sürmedi karaçim ekicek gübre yansın diye bekletiyo

Bide mesela kışın da tarla gübrelememiz gerekiyo kışın atıp ilk yazın dizelle mi karıştırsak sürülmş yerede atıcaz yeri gelicek Veya tekrardan sürmemiz gerekiyo mu
ustam sürülmüş yerede atsanız belli bir süre beklemesi gerek hayvan gübresi verimi çok iyi etkiliyor toprağa iyi karıştığından emin olun öbekli olmasın sorun çıkmaz vede etkisi dört beş yıl gidiyor sürülmüşe gübre yayınca toprağı iyice karıştırın ürün mazot masrafını kapatacaktır

• Beğen
Tepkiler: mert_yassihoyuk
ustam tarladaki mahsul değil yabani ot
mayıs ayında gübreledik.
üzerindeki otu biçip temizledi eylülden öncede ekilmez önceki yıllar atılan tarlalarda ürün yanma sorunu olmadı

Bunun uygulaması ürün çıkıp 15 cm civarı olduğunda uygulama yapılıyor bildiğim. Bu evrede bu şekilde yapılırsa zannımca yakar. Kesin olarak bildiğimden değil. Sadece tahmin yürütüyorum. Belirli oranlarda atılması gerektiğini düşünüyorum.