same60 erkunt 80 servet

Ynt: same60 erkunt 80 servet

farmer_deniz link=topic=39108.msg339145#msg339145 date=1297449285' Alıntı:
sahsuvaroğlu nu buradan tebrikediyorum same-deutzfahr grubunu getirdiği için deutz fahr motor olarak güzel traktör üretiyor süper erkuntu övenler buyursun.....:) :) :) :)
ya nereden buluyorsun bu lafları 1006 zağar çok komik oldu gülmekten öldüm

GENÇ EYMIRLİ link=topic=39108.msg338093#msg338093 date=1297269569' Alıntı:
Bu same ' nin özelliklerini bilen varmı :). Kaç bg acaba???
55 hp 204/1400 ddevirli bir motor bende 70 lik deutz var ama bundanda dayımda var nasıl birşey olduğuna inanamazsınız boyundan büyük işleri başarıyla yapıyor ama şunuda unutmamak lazım fazla zora dağlar dayanmaz

satocan58 link=topic=39108.msg338083#msg338083 date=1297268586' Alıntı:
Yaw bu erkunt neymis. Her malübiyetinde ya söföre hata bulunuyor ya karsi moturda hile var deniliyor. Peki erkuntun kazandigi karsilasmalarda biz hata var diyince niye inanilmiyor......

ABİ SEN BUNLARI TAKMA YA SAMEYİ HERKES KISKANIYOR BEN BURDA SAME TİGER 70E 75LİK NH BAĞLADM ÇEKİSMEDE SAME ÇEKİOR 4LÜ PULLUK KULLANIYORM DÜZ YERDE HERKES BİRBİRİNİ KARALAMAYA ÇALISIYOR BAKMA SEN BUNLARA şyt-*-sa şyt-*-sa şyt-*-sa şyt-*-sa

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=39108.msg339160#msg339160 date=1297449933' Alıntı:
ya nereden buluyorsun bu lafları 1006 zağar çok komik oldu gülmekten öldüm
hehe aga boyuna bakmıcan motorun sen kıçı yere yakın olandan kork demişler ;D dediğim gibi yan köyden ufak tıfık bi same geliyor ama canavar abicim valla... :8

arkadaslar 4 sılındır 5615 jd sattım yerıne same 70 lık aldım .. erkunt avrupadakı teknolojıyı gerıden takıp edıyo. ama ıyı traktor. fakat same artık tek basına same degıl same deutz fahr lamborghını hurliman... bu 4 fırma aynı catı altnda traktor uretiyor. onemlı olan tork ve cekecegı ekıpmana uygun vıtes secengı..ısterse 100 hp olsn arksndakı takımı sallayacak verımlı vıtes aralıgı yoksa sıkıntı burda baslar. kontrolsuz guc guc degıldır. ve jd ıle yaktıgım mazotun nerdeyse yarısını yakıyorum arkadaslar... varmı az yakıyor dıyen erkuntcular? var mı enjeksıyonlu yakıt sıstemıne sahıp bı erkunt? ama herkesın traktoru kendıne guzel bn karalama yapmıyorum.benım gozlemledıklerım bunlar...

arkadaşlar hepinizin yorumları güzel fikirlerinize saygılıyım ancak biz ne yapsak yapalım avrupalı gibi yapamıyoruz gidin sanayide bakın yerli mallar yatıyor gayurların traktörü hem bizden iyi yaspıyorlar hem daha çekişli samenın ufak tefek boyuna bakmayın adamlar mükemel yapmış

cazgin0020 link=topic=39108.msg338088#msg338088 date=1297269079' Alıntı:
ben inanıyorum her zaman soyledim soylerimde erkunt kendi gucunde ki traktorlerden ustundur en az 2 bg lik mesela 4 silindir 70 hp ler anca eşit olabilir ve 5 10 bg buyuk motorlarada pabuç bırakmıyo ceya adlı uye yavuz abide var hem 85 bg same hem 75 hp servet buraya yorumunu yapmasını bekliyorum iki markayıda kullanan birisi en dogrusunu soyler
bır kac beygır guc farkı onemlı deyıldır mazottan pompadan agırlıklardan derınlıkten motorun yıpranmasından ısısından fark edebılırbunları kıyaslamanın bır anlamı yok. Bence onemlı olan ıyı olan ekıp manı tartısmak paylasmak traktorler hemen hemen aynı ısı yapıyor :) 135 lıkde ekıyor suruyor 3105 de tarlada cok farklı ekın olmuyor onemlı olan olan az sermaya ve malıyetle cok kar edebılmekte.

valla arkadaşlar bu sene pancar sezonunda bizde erkunt 70 dt 2008 model vardı hem söküyor hem taşıyordu tam 5 araba büyük pancar arabalarını ıslak tarlada hepisi elle düzeltilerek dolduruldu balık sırtıydı tek tırnak badanaj bile atmadan götürdü. Akşam olmasaydı videoyu çekip koyacaktım gerçekten bende şaşırdım bide pullukta da iyi 5 li 11 takıyoruz gayet rahat çekiyor ama her yerde değil çok kurak olan yerlerde 4 lü 11 takıyoruz çok memnunuz. ALLAH nazarlardan korusun...

erkuntçular motorunuza güveniyorsunuz güzelde ama bunlar doğru nerelisiniz bilmiyorum ama viranşehirli olan varsa same ve deutzun gücünü ispata hazırım çift çekeri devreye sokmadan karşısındaki ne olusa olsun hiç fark etmez...................