SAME EXPLORER 85 3gs

Ynt: SAME EXPLORER 85 3gs

ufukk link=topic=68572.msg782344#msg782344 date=1381008623' Alıntı:
Hayırlı olsun,
Nail abi , ufaktan ticarete mi başladı nedir?
Korsan bayi , Nail abi :)
Yok vallaha, arayıp soruyor dostlar, link atıp traktörü falan tarif ediyorlar. Nacizane fikirlerimizi beyan ediyoruz, bana kalsa MF den başka cıvata bile aldırmam kimseye.:D Herkesin kendi seçimi, insan neyi severse o güzelmiş..

nailyetek link=topic=68572.msg782347#msg782347 date=1381008773' Alıntı:
Yok vallaha, arayıp soruyor dostlar, link atıp traktörü falan tarif ediyorlar. Nacizane fikirlerimizi beyan ediyoruz, bana kalsa MF den başka cıvata bile aldırmam kimseye.:D Herkesin kendi seçimi, insan neyi severse o güzelmiş..
aynen öle abı 'insan neyi severse o güzelmiş..' ok-*-s

agusta80 link=topic=68572.msg781909#msg781909 date=1380947104' Alıntı:
Saolun arkadaşlar allah hepinize nasip etsin inşalllah istediği traktörü....:nail abi same çok güzel şu an için ilerde ne olur bilmem herkez çok beğendi burda..biraz zıplıyor lastiklere su doldurcam bugün ...;);))
osman hayırlı olsun__lastik hava basıncını biraz düşür,genelde radial lastiklerin diş yapıları sert oluyor.su doldurmanı tavsiye etmem çünkü lastikler daha sertelir diye düşünüyorum..tşkr

hayırlı olsun...explorer3 fazla zıplamaz zaten agır traktör lastiklerde buyuk sakın su doldurma traktör çok hantallaşır lastik havalarını dengele. kuzenim kullanıyor en ful olan modelini çift pto lu onun kide 95bin tl ye almıştı sıfır. Bu gün bi hata mesajı vermiş göstergede ne oldugunu bulamamış T70 hata kodu kataloga yakın olan yada bilen varsa bu kodun anlamını bana mesaj atsın lutfen.

Tekrar sağolun arkAdaşlar.... Burdan bi abi dedi su dolduralım die ... Ama traktör çok zıplıyor ayhan abi... Bi terslik var bu işte.. Lastik havalarını kontrol edemedim daha vakit olmadı.. Ön arka kaç olması gerekli??...

Abi hayırlı uğurlu olsun traktörün, kitapçık varsa elinde ordaki lastik havalarını uygulamaya çalış, siteden birinin traktörü çok zıplıyormuş kitapçıklarda yazan havaya ayarlayınca zıplama kesilmiş.

ceya023 link=topic=68572.msg782423#msg782423 date=1381055154' Alıntı:
hayırlı olsun...explorer3 fazla zıplamaz zaten agır traktör lastiklerde buyuk sakın su doldurma traktör çok hantallaşır lastik havalarını dengele. kuzenim kullanıyor en ful olan modelini çift pto lu onun kide 95bin tl ye almıştı sıfır. Bu gün bi hata mesajı vermiş göstergede ne oldugunu bulamamış T70 hata kodu kataloga yakın olan yada bilen varsa bu kodun anlamını bana mesaj atsın lutfen.BEndede t20 hata veriyor şşuan alt tarafda müşürleri var bn değiştim ama barı farklımıymış tekrar veriyo;( müşür gelecek yarın bakalım..hata verirse 14 gazı geçmez motor home eve git diyo!;)

Same nin lastikleri çok geniş , servise vs danışmadan kesinlikle su doldurmayın , eski kara düzen traktörlere benzemez bu , traktöre çok ciddi zararlar verme ihtimali var , lastik ebatları oldukça geniş SDF grubu traktörlerin , çok ağır olur su ekleyince.

Slm öncelikle hayırlısı olsun
benim Deutz Agroplus 87 (45+45) de böyle geniş lastikli ve zıplama sorunu var traktör hafif ve lastik baya geniş haliyle zıplama yapıo bnce su doldurma ama basıncı lastik değerlerine göre azcık düşür derim pişman etmez seni yakıt ve çekişde

volkan1318 link=topic=68572.msg782789#msg782789 date=1381091261' Alıntı:
Slm öncelikle hayırlısı olsun
benim Deutz Agroplus 87 (45+45) de böyle geniş lastikli ve zıplama sorunu var traktör hafif ve lastik baya geniş haliyle zıplama yapıo bnce su doldurma ama basıncı lastik değerlerine göre azcık düşür derim pişman etmez seni yakıt ve çekişde
anladım çok teşşkür ederim su dpldurmycam merak etmeyin;) ama zıplama sorunu var dimi .. Hızlı giderken kasise bir düş top gibi sekiyo y0lda ... Çamurda falan tutunması iii yakıtı bakamadım bir iş yapmadım daha ama güzel motor ... Beğendim şuan t 20 arızası veriyor sadece müşür gelicek hepsi o...

dikkatli gidecen yolda tek sıkıntı bu zıplama dediğim gibi bnm kide en ufak tümsek yada çukuru hatırlatıo bana ezberledim yolun hangi noktalarından gideceğimi:)))

5 li 12 liyi her tavda seri 1 in 3 kademesiyle gider bndeki toprak en agır tavda iken dahi;) 2 litre yakmıo dönüme seninkinin de bu cüvarda yakması lazım

volkan1318 link=topic=68572.msg783103#msg783103 date=1381178378' Alıntı:
dikkatli gidecen yolda tek sıkıntı bu zıplama dediğim gibi bnm kide en ufak tümsek yada çukuru hatırlatıo bana ezberledim yolun hangi noktalarından gideceğimi:)))

5 li 12 liyi her tavda seri 1 in 3 kademesiyle gider bndeki toprak en agır tavda iken dahi;) 2 litre yakmıo dönüme seninkinin de bu cüvarda yakması lazım
aynen öyle dalıyorum bazen hızlıda gidiyo motor yoldan çıkıcaktım az kalsın!!;( yakıtı iyiymiş valla ama ben 4 pulluk takıcam yerler ufak ve dar 4 lü 12 alpler sanırım onu almayı düşünüyürm..

Servise danıştım geldi baktı fabrikayı aradı sanırım ağırlık ekliycekler kendiside kullandı gerçekten çok zıplıyor !! Lastik havaları 35 olması gerek lastikde öyle yazıyor benim kile 28 şuan ama yine zıplıyor ... 3 gündür gübre çekiyorum 4 5 tonla bayırda olsa aynı boş gibi gidiyor çekiş iii ama tur azdı biraz açtım ben onu düzeldi şuan viteslerde alıştım birtek zıplama sorunumuz var şuan .. Motoru aldım 500 tl mazot koydum bugün bitti yanlız çok gibi geldi bana.. ;(

agusta80 link=topic=68572.msg784720#msg784720 date=1381522434' Alıntı:
Servise danıştım geldi baktı fabrikayı aradı sanırım ağırlık ekliycekler kendiside kullandı gerçekten çok zıplıyor !! Lastik havaları 35 olması gerek lastikde öyle yazıyor benim kile 28 şuan ama yine zıplıyor ... 3 gündür gübre çekiyorum 4 5 tonla bayırda olsa aynı boş gibi gidiyor çekiş iii ama tur azdı biraz açtım ben onu düzeldi şuan viteslerde alıştım birtek zıplama sorunumuz var şuan .. Motoru aldım 500 tl mazot koydum bugün bitti yanlız çok gibi geldi bana.. ;(
22-23 yapın havaları sorun çözülecek

agusta80 link=topic=68572.msg784726#msg784726 date=1381522931' Alıntı:
saol ama az olmazmı 22 arkalar kaç olsun?
lastikler radial değil mi? ön ve arkaların havası aynı olabilir. 22 yapın havayı farkı göreceksiniz. tutuş artacak, tarlada çukurlardan daha rahat geçeceksiniz, yolda da sarsma en az seviyede olacak.