Sadece ilaçlama da kullanmalık traktör?

Arkadaşlar
2 yıl önce kapama armut bahçesi kurdum. Yaklaşık 2500 ağacım var. Bu zamana kadar elle ilaçlamasını yaptım ama artık ağaçlar büyüdü ve haliyle gücüm yetmiyor.
İkinci elden 600 lt turbo atomizerli asılır tip pülverizatör aldım.
Yalnızca bunu çalıştıracak, olabildiğince sorun çıkartmayacak ve en önemlisi 10 bin TL yi aşmayacak, ben yaşlarda (abim de olabilir) bir traktör arıyorum.
Tavsiyelerinizi bekliyorum
Teşekkürler

Bu ilaçlama makinası nasıl
Yada iki tekerli çekilir tipmi

Steyr 8043 ler meyve için güzel traktör fakat piyasa en az 16000 19000 kadar çıkıyo
Steyr 768 ler var 11000 15000 arası meyve için boyutu yüksek olur.Ama steyrler hem saglam hemde yakıt cimrisidir

Son düzenleme:
Ağaçlar tam bodur ve sıra arası 4 metre, yani ağaç arasına girmede sorun olacağını sanmıyorum. Benim için tam doluyken yaklaşık 900 kg olan askıdaki ilaçlama makinesini kafa kaldırmadan taşıması ve çalıştırması. Birde tabiki ucuz olması.

Ağaçlar tam bodur ve sıra arası 4 metre, yani ağaç arasına girmede sorun olacağını sanmıyorum. Benim için tam doluyken yaklaşık 900 kg olan askıdaki ilaçlama makinesini kafa kaldırmadan taşıması ve çalıştırması. Birde tabiki ucuz olması.
sizin baya bi bahçeniz var anladığım kadarı ile. aldığınıza göre iyi bi traktör alın bence ama 165 massey işinizi görür bence

Toplam 10 dönüm aslında. Ama bodur armut bahçesi kurmak çok maliyetli. Şu ana kadar ayırdığım bütçenin çok üstüne çıktım yoksa tabiki iyi birşey almak niyetimde var. Ancak yatırdığım paranın dönüşü için en az 2 sene daha beklemem gerekecek. Bu süreçte beni idare edecek bişey bakıyorum.

Makinanın markasına göre ihtiyaç duyulan beygir gücü değişiyor. 50 bg yeter diyen de var 60 isteyen de var. Makina üreticisinin web sitesi varsa oraya bir bakın ve mutlaka danışın. Uygun fiyatlı birşey istediğinize göre ford 5000 ilk akla gelen seçenek.

• Beğen
Tepkiler: Estikey
2 yıllık süre için o paraları bağlayacağın sağlam bişey bulabileceğinizi pek zannetmiyorum.oyüzden köyden orjinal kabinli traktörü olan bir komşunuza rica edersiniz mazot artı yevmiye. Hem oda bir parça ebeplenmiş olur.hemde 10000 liraniz cebinizde kalır.daha sonra orjinal kabinli bir bahçe traktörü alırsınız.uzun yillar kimyasal zehirden sizi korumuş olur.sağlıklı bir ömür yaşarsın.bana hayır dua edersin:)

2 yıllık süre için o paraları bağlayacağın sağlam bişey bulabileceğinizi pek zannetmiyorum.oyüzden köyden orjinal kabinli traktörü olan bir komşunuza rica edersiniz mazot artı yevmiye. Hem oda bir parça ebeplenmiş olur.hemde 10000 liraniz cebinizde kalır.daha sonra orjinal kabinli bir bahçe traktörü alırsınız.uzun yillar kimyasal zehirden sizi korumuş olur.sağlıklı bir ömür yaşarsın.bana hayır dua edersin:)

Aaah ah düşünmedim mi ama burada yakınlarda kabinli yok gibi bişey, normal traktörü bile bi iş için çağırıyorsun bir hafta sonra anca geliyor. Malum benim ilaçlamam hiç beklemeye gelmez. Senede yaklaşık toplamda 20 sefer ya ilaç ya yaprak gübresi atıyorum. Zaman'ında atmak en kritik konu. Geçirdiniz mi hiçbir işe yaramaz ve bunun zararı çok fazla olur. O yüzden heran elimin altında olması lazım.

Şu ana kadar sizlerden aldığımla;
Ford 3600, 5000
Steyr 768
Fiat 450, 480
Modellerinde temiz bulmaya bakmalıyım.
MF nin fiyatları yüksek. Benim fiyatlarımda 135 lik oluyor en fazla, o da iş görür mü bilemiyorum.