Massey ferguson 6613 Dyna-6, John deere 6125R, New holland T6060 sizce hangisi ?

Ynt: Massey ferguson 6613 Dyna-6, John deere 6125R, New holland T6060 sizce hangisi ?

tarım makine müh. link=topic=84284.msg1008945#msg1008945 date=1434576557' Alıntı:
Şimdiye kadarki araştırmalarıma göre traktörlerin artı ve eksi yönleri:

MF 6614
Artı yönleri: Geniş servis ağı,Dyna-6 versiyonda 165 hp güç, standart ecoshift şanzıman ile 1800 d/d da 40 km/s, adblue kullanan traktörler içinde en düşük tüketim değeri 500 lt yakıt kullanımı sonucu 30 lt adblue sarfiyatı,%50 tork rezervi, en büyük yakıt deposu 250 lt,DLG testlerine göre nominal devirde en düşük yakıt tüketimi, ikinci el durumu orta seviyede, muadillerine göre ek ağırlıksız durumda 800-900 kg daha ağır, en yüksek dingik açıklığı 2,67 m.
Eksi yönleri: 3 farklı donanım paketi olması ve baz versiyonla ile en dolu donanım paketi arasında fiyat farkının 10 bin euro ' dan fazla olması, 500 saatte yağ değişimi, kabin içinde yer alan hostes koltuğunun çok küçük oluşu, adblue kullanımı.

JD 6125R
Artı yönleri: Yüksek yararlı çekiş gücü (muadillerine göre nominal devirde %10-12 daha fazla), motorun düşük devirlerde çalışma sonucu daha düşük motor sıcaklığı, adblue kullanımı olmaması sadece dizel versiyon motor, 750 saatte yağ değişimi.
Eksi yönler: Muadillerine göre yüksek fiyat, yüksek yakıt tüketimi (nominal devirde DLG testlerine göre %9-10 daha fazla), donanım açısından muadillerine göre baz versiyon, ikinci elde satışı ağır, 2000 saatte oksidasyon filitresi değişimi (adblue kullanımı olmadığı için mecburi).

NH 6060
Artı yönleri: Geniş servis ağı, muadillerinin fiyatları göz önüne alındığında en yüksek donanım seviyesine sahip traktör, ikinci elde satışı rakiplerine göre daha iyi, yerli üretici ve distribütör kanalı ile satılıyor olması, DLG testlerine göre yakıt tüketimi orta seviye, adblue kullanımı yok.
Eksi yönleri: Traktör gösterge panelinin sabit oluşu, gösterge panelinin yeterli seviyede görünür olmaması, en düşük dingil açıklığı 2,38 m, ek güç üretiminin düşük seviyede gerçekleşmesi, DLG testlerine göre muadilleri ile karşılatırıldığında düşük seviyeli tork, en küçük yakıt deposu 176 lt.

çok güzeel araştırma yapmışınız traktörde önemli olan servis ikinci el değeri yakıt ve konfor ben bunların hepsini mf de görüyorum.

Ynt: Massey ferguson 6613 Dyna-6, John deere 6125R, New holland T6060 sizce hangisi ?

Massey Ferguson 6614 dyna-6

Nominal 130 hp / maks 140 hp / güç artırımı ile maks 165 hp --- Maks tork 645 nm / güç artırımı ile maks tork 691 nm

John Deere 6125 R

Nominal 125 hp / maks 138 hp / güç artırımı ile maks 150 hp --- Maks tork 585 nm

New Holland T 6060

Nominal 132 hp / maks 142 hp / güç artırımı ile maks 145 hp --- Maks tork 594 nm / güç artırımı ile maks tork 608 nm

Güç bakımından kıyasladığımızda görüldüğü üzere kağıt üstünde en fazla çekiş gücüne sahip traktör 6614 oluyor, ardından T 6060 geliyor zayıf halkamızda 6125 R kalıyor. John Deere ' ın güç normunu 97/68/EC normuna göre verdiğinede dikkat etmek gerek. Kağıt üzerinde yazılandan %5 daha düşük beygir gücüne sahip. İş makinelerinde asıl tork öenmli olduğu için de çok önemli bir detay değil sadece dikkat etmek gerek.

Massey Ferguson 6614 dyna-6

Boş ağırlık 5700 kg --- Dingil açıklığı 2.67 --- Hidrolik kaldırma kapasitesi 7100 kg

John Deere 6125 R

Boş ağırlık 5470 kg --- Dingil açıklığı 2.58 --- Hidrolik kaldırma kapasitesi 6000 kg

New Holland T 6060

Boş ağırlık 4820 kg --- Dingil açıklığı 2.39 --- Hidrolik kaldırma kapasitesi 6218 kg

Dingil açıklığı avantajı en fazla olan traktör 6614. Buna birde içlerinde en ağır traktör olması ve en fazla kaldırma kapasitesine sahip olması nedeniyle yaptıramayacağınız iş yok demektir. İçlerinde hidroliği en sıkıntılı traktör 6125 R ama daralan dingili ile kaldırma kapasitesini aşmadan kağıt üstünde değerlerindeki beklentileri karşılayacaktır. Düşük ağırlığı en dar dingil mesafesi ve dolayısıyla tasarımının karşılayamacağı hidrolik kapasitesi ile en zayıf halkamız bu sefer T 6060 oluyor. Listemizde ön ek ağırlık eklentisi en fazla yapılabilen model olmasına karşın dar dingil mesafesi hidrolik kapasitesinin limitlerini karşılamakta oldukça zorlanacaktır. Ama tabi güçlü bir hidroliğe sahip olmak herzaman avantajdır.

ACİLL YARDIM BEN ADANADA ÇİFTÇİLİK YAPIYORUM PORTAKAL VE ŞEFTALİ BAHÇELERİM VAR ESKİ TRAKTÖRUMÜ DEGİŞTİRMEYE KARAR VERDİM 1996 MODEL MASSEY FERGUSON 240 BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİM BAŞAK 2060 VE LS R 60 ARASINDA GİDİP GELİYORUM ÇOGU İNSAN LS ÖNYARGI İLE YAKLAŞIYOR SİZCE HANGİSİ DAHA İYİ YADA FARKLİ MODELERDE ÖNEREBİLİRSİNİZ
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

selam aleyküm, niyetim massey ferguson 6614 dyna 6 efficent modeli bir traktör almaktı fakat dün new holland bayisinde T6.160 AC diye yeni nesil bir şanzumana sahip ' ' CVT ' ' bir traktör önerisi aldım internetten araştırma yaparken sizin trakkulup sitenizdeki forumları okudum new holland ın bu yeni modeli bizim burada daha tarlada denenmediği için buraya sizlere sormak istedim banada yardım edebileceğiniz kanaatindeyim herkese iyi çalışmalar ve bol kazançlar dilerim.Bu arada her iki traktörde aynı paraya alınabiliniyor teşekkür ederim .

Süleyman senin listeye bir de T6.160 ilave et de arkadaşın sorusu havada kalmasın. T6060 zayıf kalmış nh ın onurunu kurtar. Tavsiyeme gelince birinci sayfada fendt önerisi gelmiş ki aynen katılır ve gerisini salla derim.

Arkadaşlar otomatik vitesli bir makine kullanmak kulağa çok hoş geliyor amma şu var bizim ülkemizde servisler genellikle eski ustalar yani şöyle düşünün makine bir ağrıza verdi mesela bunu kim yapacak? Size daha 1 hafta önce başımıza gelen bir olaydan örnek vereyim biçerdöverle buğday hasadındayız otomatik vitesli son model bir biçerdöver buraya kadar herşey güzel makine tarladayken elektronik bir arıza verdi lafı fazla uzatmayalım biçerci 10 ilde ki servisleri aradı, kimsenin bişeyden anladığı yok sonra Hatayı aradı ordan bizim memlekete usta getirtti 400 km mesafe teknoloji ile ülkemizdeki servis kalitesi aynı hızda ilerlemiyor bilginize yani yıllardır kendini bir şekilde kanıtlamış sistemlerin geliştirilmişine para yatırmak daha akılcı ikinci el olarak newholland daha iyi bir seçenek gibi görünüyor ancak uzun vadeli kullanımda mf daha iyi olacaktır yakıt daha az çünki.. Ayrıca fend ' e gelince fendt iyi makine ancak Türkiye şartlarında her BG 1000 euro vermek biraz lüks bana göre..

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Alman profi ' ye göre yapılan testler sonucu karma kullanımda (pulluk, kütivatör, römork taşıma vb.) en düşük yakıt değerleri muadilillerine göre deutz-farh 6 seriside görülmüş Almaya DLG test merkezinin sitesinde değerler var ilgilenen oradan bakabilir. Yani deutz-farhta bir seçenek olabilir aslında burada temel soru benim ne kadar BG gücüne ihtiyacım var sorusunun sağlıklı bir cevabını bulmak. Traktör bu
vbig_1.jpg

yasinadw link=topic=84284.msg1013120#msg1013120 date=1436651161' Alıntı:
selam aleyküm, niyetim massey ferguson 6614 dyna 6 efficent modeli bir traktör almaktı fakat dün new holland bayisinde T6.160 AC diye yeni nesil bir şanzumana sahip ' ' CVT ' ' bir traktör önerisi aldım internetten araştırma yaparken sizin trakkulup sitenizdeki forumları okudum new holland ın bu yeni modeli bizim burada daha tarlada denenmediği için buraya sizlere sormak istedim banada yardım edebileceğiniz kanaatindeyim herkese iyi çalışmalar ve bol kazançlar dilerim.Bu arada her iki traktörde aynı paraya alınabiliniyor teşekkür ederim .

historyman link=topic=84284.msg1013124#msg1013124 date=1436652104' Alıntı:
Süleyman senin listeye bir de T6.160 ilave et de arkadaşın sorusu havada kalmasın. T6060 zayıf kalmış nh ın onurunu kurtar. Tavsiyeme gelince birinci sayfada fendt önerisi gelmiş ki aynen katılır ve gerisini salla derim.

Uğur abi bir süredir işlerden yoktum senin sayende arkadaşada yardımcı olmuş olalım.

Bana göre T6 160 A.C T6060 tan güç bakımından çok farklı değil. Anlık rail basıncı T6 160 ta daha fazla ama bunu sadece çok zorlandığı anda açıyor. Sadece güç artırımındaki 18 hp lik fark için T6060 tan çokta farklıdır diyemeyiz. Nominal ve maks güçleri T6060 la nerdeyse aynı sadece motor güce ihtiyacı olduğunda bir fark gözlenebilir o da hemen yakıta yansır T6 160 A.C deki adblue sistemi bunu indirger gözle görülür bir fark olmaz. Dingil açıklığıda T6060 ile aynı hidrolik sistemde aynı. En büyük fark şanzıman ve donanım. Bana göre ben seçeneğimi hala 6614 dyna 6 dan yana kullanırdım.

historyman yasinadw

Mf 6613, çamur tarla sevmeyen bir makine ,
Mf 6716s, üç sıra mısır silaj makinesinde performans olarak memnunuz.
Jd 6125r, 5 soklu çekili pulluk kullanacak traktör,
Mısır yeri sürümü için 6030 premium serinin motor haritası kullanışlı olur,
Nh T6000 seri traktör pulluğu yüzdürerek çeker ve pulluk krankının belden kırmalı kullanılması gerekir.
1950 rpm de tork,güç çizgisi kesişim devri olduğundan gazı 2000 rpm devire sabitleyip çalışırsınız.
Jd premium 1900 rpm devire sabitler.
Maxxum 135 EP, motor verileri olarak mısır tarımında bize göre iyi duruyor.
Valtra T174 seride üç sıra silaj makinesinde kullanışlı olur gibi.
Tarlayı yararak geçemeyecek traktörle hiç işimiz olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Farmer22