Rezil tümosan azdaha can alıyordu

Arkadaşlar dayımda 9115 tümosan var biliyorsunuz 2 kere fren merkezini degistirdikleri halde yinede frenler tam manasiyla tutmuyordu frene cok büyük kuvvet uygulamak gerekiyordu en sonunda olan oldu durmadı motor çok sükür önündeki çoban ve koyunlar çekilebilmiş şöförde de bişey yok ama motor pert oldu tam sezon başında şu rezillik olur mu hiç fren bi aracın canıdır ya 80 model motorlarin bile freni tutarken bu motorun freni neden tutmaz
fa510e6efb95454874a7d32413724ef8.jpg
ac1a198bade1857b849d7bba37e54220.jpg
c1d447598545d7711de7018960d5beea.jpg

Resimdeki 2016mod NH 55-56S daha 150 saate idi geçen yıl çıkan mahsulü yükledim 6300kg tırtıkale buğdayı ilçeye ekin pazarına götürürken fren tutmadı.
Arkadaki yük öyle bir itiyorki motor yığıldı devir saati 30u geçti önde motor patlayacak... vitesi boşa bi salsam kimse kurtaramaz beni... Bu şekilde yokuşu indim kantar'ın rampasında biraz yavaşladı kontağı kapattım sırkalanarak stop etti. Takviye ile hiç fren siz ilçedeki servisin önüne kazasız vardım.
Servisteki eleman dediki bunların fren levyesini bi yapıyorlar abi ayar somununu az sıksam fren sıkıyor. Az gevşek bıraksam böyle fren tutmuyor bunların sorunu bu abi fabrikaya elli sefer söyledim değişiklik yapmadılar dedi. Şaşırdım yıllarca 70-56, Tt50 vs Fiat-NH kullandık.

Fatih abi geçmiş olsun, Allah kazadan beladan esirgesin, yerli firmaların alacağı çok ders var, böyle sağdan soldan zf şanzuman alıp, perkins motorla yerli traktör diye bizi kekleyip duruyorlar, çevremde duyduklarım gördüklerim de bunu teyit ettirdi, fren traktörde gazdan daha elzem birşey bunu idrak edemeyen firmalara yazıklar olsun, arkada yeri geliyor 15 ton yük oluyor gaz yemese problem olmaz ama fren tutmasa olacakları düşünün, kaborta süslemeyle traktör traktör olmaz çevremde halen mf 165lik ve üzeri modellerin freni övülür durur, ki bastığın yerde de kalır, daha söylenecek çok şey var lakin çiftçiyi sallayan firmalar yok burda kendimizi yorup duruyoruz, bir demir yığınına yüzbin ikiyüzbin para verip de böyle şeylerle karşılaşmak gerçekten sinir bozucu inşAllah ders alınır

Fatih abi geçmiş olsun, Allah kazadan beladan esirgesin, yerli firmaların alacağı çok ders var, böyle sağdan soldan zf şanzuman alıp, perkins motorla yerli traktör diye bizi kekleyip duruyorlar, çevremde duyduklarım gördüklerim de bunu teyit ettirdi, fren traktörde gazdan daha elzem birşey bunu idrak edemeyen firmalara yazıklar olsun, arkada yeri geliyor 15 ton yük oluyor gaz yemese problem olmaz ama fren tutmasa olacakları düşünün, kaborta süslemeyle traktör traktör olmaz çevremde halen mf 165lik ve üzeri modellerin freni övülür durur, ki bastığın yerde de kalır, daha söylenecek çok şey var lakin çiftçiyi sallayan firmalar yok burda kendimizi yorup duruyoruz, bir demir yığınına yüzbin ikiyüzbin para verip de böyle şeylerle karşılaşmak gerçekten sinir bozucu inşAllah ders alınır
Yeni üretimden umudumuzu zaten kestik hiçolmazsa eskinin sağlamlarını bozmasınlar 😉

• Beğen
Tepkiler: YİGİDO
geçmiş olsun Allah beterinden korusun da , butrada bence fabrika kadar serviste hatalı . Yapmadan traktörü vermemesi gerekli , traktör hatalı üretim olarak gelmiş olabilir ancak bu demek değildir ki hep böyle olsun bu iş diye , servisin bu hatayı düzeltmesi lazım. Zira servislerin görevlerinden biriside bu .

• Beğen
Tepkiler: Aykutcetin
Çok büyük geçmiş olsun. Allah beterinden sakınsın. Bu işin peşini bırakmamanızı tavsiye ederim. Servis bayii ve Fabrika derhal soruşturulmalıdır. Burada fabrikasyon hatası bile olsa cana kasıt vardır. Tümosan ipin ucunu iyiden iyiye kaçırdı artık. Çiftçiler bayiiler ses çıkarmadıkça bu böyle sürecektir. Tekrar takrar geçmiş olsun.

Arkadaşlar dayımda 9115 tümosan var biliyorsunuz 2 kere fren merkezini degistirdikleri halde yinede frenler tam manasiyla tutmuyordu frene cok büyük kuvvet uygulamak gerekiyordu en sonunda olan oldu durmadı motor çok sükür önündeki çoban ve koyunlar çekilebilmiş şöförde de bişey yok ama motor pert oldu tam sezon başında şu rezillik olur mu hiç fren bi aracın canıdır ya 80 model motorlarin bile freni tutarken bu motorun freni neden tutmaz
fa510e6efb95454874a7d32413724ef8.jpg
ac1a198bade1857b849d7bba37e54220.jpg
Geçmiş olsun abi büyük ihtimal fren merkezi degisince havasını almadılar tam olarak oda boşalmış garantisi falan devam eden bir motor ise en güzeli tüketici mahkemesine başvurup motoru verip parayı geri almaktır diye düşünüyorum biraz sürer oda ama en temizi olur bence