Remork tavsiyesi

Yeni remork bakıyoruz bu sıralar 2 tane 4 tekerli remorkumuz var ilaveler vs 8-9 tona kadar bugday alıyor bu remorklar fazlasıda traktörün harcı degil zaten bizim arazide
Bu tandem tipi remorklar traktörün arkasına bastıgı için 4 tekerli 8-9 ton alan bi remorka göre 15 ton uygun olur mu yoksa 80 beygire fazla mı gelir birazda gelecege yönelik düşünüyoruz traktör yenileriz diye.

Uğurlu tandem 10 ton kullanıyorum uzun zamanıdır. Tek ilave ile 10 ton buğday rahat alıyor. Çift ilâve ile ile 12 ton buğday rahat alıyor. Case jx 110 traktör ile kullanıyorum. Yolda gidişi falan çok rahat. 80 hp traktöre 15 ton yük ile çok ağır olur diye düşünüyorum. Riskli geliyor bana. Çevremde 80-90hp ile aynı römork ile gezen çok kişi görüyorum.

Uğurlu iyi diye biliyorum.
taban saçları diğerlerinden 1 - 2 mm daha kalın diyorlardı eskiden. hala öyle mi bilgim yok.
buralarda genellikle Uğurlu ve Köksal römork kullanılıyor.

Traktöre yük baskı yaptıgı için bu tandem tipi remorlarda çeker diye düşünüyorum yavaşta olsa. indirirkende frenli zaten bu remorklar 15 ton 75-80 beygire haddinden fazla agır ama ilerde 100-100 beygir bi traktör alırsak en azından remork ihtiyacımız bitmiş olur diye düşündüm. Kullanırkende ilaveleri söküp veya 10 tondan fazla yüklemeden kullanmak gerekir şuanki traktörle.