pronar

Ynt: pronar

civaş link=topic=932.msg24091#msg24091 date=1207247099' Alıntı:
iranlılar bile türkiyeye traktör fabrikası kuruyorlar ama pronar gibi birçok avrupalı marka hala türkiye pazarını keşfedemedi gitti

Polonya Avrupa ' nın Çini ' i...neden Türkiye ' ye gelsinler ki..Üretim maliyetleri Türkiye ' den çok düşük, kaliteleride öyle, Geçen yıl TOFAŞ ' ta katıldığım Sürekli İyileştirme Konferansında TOFAŞ CEOsu kaliteli üretim konusunda biraz ilerlediği takdirde Polonya ' nın otomotiv sektöründe yan sanayi olarak Türkiye ' nin engüçlü rakibi olabileceğini, bu nedenle onlara karşı fiyat politikalarımızı güçlendirmemiz gerektiğini anlatmışlardı...İşçinin mühendisin eline geçen çok olmasada bunlar üzerinden alınan vergi ile iş verenin toplam ödediği çok yüksek..Bir otomobilin satış fiyatının yaklaşık %65 i vergi olarak devlete gidiyor...Bu nedenle otomotiv yan sanayii özellikle kaçacak yerler arıyor...

ozan_06 link=topic=932.msg67973#msg67973 date=1219424955' Alıntı:
Polonya Avrupa ' nın Çini ' i...neden Türkiye ' ye gelsinler ki..Üretim maliyetleri Türkiye ' den çok düşük, kaliteleride öyle, Geçen yıl TOFAŞ ' ta katıldığım Sürekli İyileştirme Konferansında TOFAŞ CEOsu kaliteli üretim konusunda biraz ilerlediği takdirde Polonya ' nın otomotiv sektöründe yan sanayi olarak Türkiye ' nin engüçlü rakibi olabileceğini, bu nedenle onlara karşı fiyat politikalarımızı güçlendirmemiz gerektiğini anlatmışlardı...İşçinin mühendisin eline geçen çok olmasada bunlar üzerinden alınan vergi ile iş verenin toplam ödediği çok yüksek..Bir otomobilin satış fiyatının yaklaşık %65 i vergi olarak devlete gidiyor...Bu nedenle otomotiv yan sanayii özellikle kaçacak yerler arıyor...
katılıyorum.....

ozan_06 link=topic=932.msg67973#msg67973 date=1219424955' Alıntı:
dediklerinize katılıyorum türkiyede enerji ve vergi maliyetleri çok yüksek ama herşeye rağmen makina sanayimiz gelişmeye devam etmektedir

Pronar'ın en yeni denilen modeli YTO markalı Çin Traktörlerin kopyası gibi duruyor.sanırım New Holland teknolojisi var veya lisansla üretiyor.YTO'lar da Türkiye'de ARTRAK tarfından üretiliyor veya üretilecek İncelerseniz görüntüler aynı büyük ihtimal aynı araçtır..

YERLİ MAL KULLAN KENDİ ÜLKENİ ZENGİN ET
www.otometre.com
869 barkod numaralı ürünleri kullanalım..Gazete, kitap ve müzik ürünleri hariç bu numara ülkemizde üretildiğinin işaretidir...
devrimmmmm.jpg

kturkmali.gif

Geçenlerde trt2 de sanırım bi tane belgesel izlemiştim Polonya ile ilgili.Artık ülkede neredeyse hiç normal çiftçi kalmamış hepsi Avrupa birliği kriterlerinde çiftlikler kurmak zorundalarmış devletde bunun için bayağı bi uğraşıyormuş destek veriyormuş çiftçilere.Ülkenin en büyük geliri ihracattanmış şu an çok ufak ve nüfusuda az olmasına rağmen Türkiye ile arasında çok az bir ihracat farkı kalmış.