Patozculuktan patozlu bicerdöverciliğe new holland tc 5070 ( hebun )

Ynt: Patozculuktan patozlu bicerdöverciliğe new holland tc 5070 ( hebun )

mtekce link=topic=63722.msg717162#msg717162 date=1363072932' Alıntı:
keşke claas alsaydın bende tucano 320 var samimi söylüyorum şuan da kullanımı en kolay biçerdöver diyebilirim sonuçta bütün ayarlarını kabin içinden yapabiliyorsun neden zor geldi sana anlamadım bence çocuk kullanır claası zaten cebis sistemi kullanıyo makinayı sen sadece direksiyon tutuyosun bütün ayarlarını yapıyosun kabin içinde neyse bu sene kullanda seneye claas lanırsın ihşallah zaten bundan inip claasa binince ne demek istediğimi anlarsın güle güle kullan
kısmet buymuş diyelim class seneye inşallah :)
mesuteker link=topic=63722.msg717165#msg717165 date=1363074355' Alıntı:
hayırlı uğurlu olsun ALLAH utantırmasın bol bereket versin ama sanki eğri duruyor arkadan.........:)
saol Allah ( cc ) razı olsun düzeltik yaw kuruğunu eğri eğri olmidi :D

samet 39 link=topic=63722.msg717336#msg717336 date=1363107184' Alıntı:
hayırlısı olsun güle güle kullanın bol kazançlar
ranger link=topic=63722.msg717167#msg717167 date=1363075584' Alıntı:
Hayırlı olsun 2010 model 120.000 euro ise sıfırı ne kadar ki?
fiyatından ziyade sıfırı tercih etmemezin sebebi banka işlemleri faiz falan iki kuruş kar edicez diye helal mala harramı karıştırmak olmaz ölüm var :)
nailyetek link=topic=63722.msg717218#msg717218 date=1363086200' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun, biçerin arkasına Patoz işine hala karşıyım.:) Şahsi görüşüm.
neden karşısın abi bicer samanı patoz samanına kıyasla daha temiz hayvanlar dahabi iştahlı yiyo :)
Ağır Abi link=topic=63722.msg717222#msg717222 date=1363086763' Alıntı:
Hayırlı olsun balya hele saman işini rabbim birdaha göstermesin :)
saol iş güreceli be muhtar bende patozu severim yanlız gece calışma şartıyla :)
samet 39 link=topic=63722.msg717336#msg717336 date=1363107184' Alıntı:
hayırlısı olsun güle güle kullanın bol kazançlar
saol :)

hebunn link=topic=63722.msg717355#msg717355 date=1363109369' Alıntı:
fiyatından ziyade sıfırı tercih etmemezin sebebi banka işlemleri faiz falan iki kuruş kar edicez diye helal mala harramı karıştırmak olmaz ölüm var :) neden karşısın abi bicer samanı patoz samanına kıyasla daha temiz hayvanlar dahabi iştahlı yiyo :) saol iş güreceli be muhtar bende patozu severim yanlız gece calışma şartıyla :) saol :)
12 sene öncesine kadar, orak makinası ile biçip kayışlı patoz ile işledik. Samanın ihtiyaç fazlasınıda traktör ile satmaya giderdik. Tonlarca saman geçmiştir elimden, balya işine ilk başlarda karamsar baktık, şu an makina gelse 500 kg lık balya bile bağlatırız. Gezer patoz da ve çekili saman makinasında yapılan saman çok tozlu olur, hayvancılık için çok ideal olduğunu düşünmüyorum Biz harman yerin de patoz yapardık, tozlu kısmını rüzgar alır giderdi, nispeten daha güzel olurdu.
Tabi sizin şartlarınızı bilemem, arz talep meselesi.:)

nailyetek link=topic=63722.msg717366#msg717366 date=1363109900' Alıntı:
12 sene öncesine kadar, orak makinası ile biçip kayışlı patoz ile işledik. Samanın ihtiyaç fazlasınıda traktör ile satmaya giderdik. Tonlarca saman geçmiştir elimden, balya işine ilk başlarda karamsar baktık, şu an makina gelse 500 kg lık balya bile bağlatırız. Gezer patoz da ve çekili saman makinasında yapılan saman çok tozlu olur, hayvancılık için çok ideal olduğunu düşünmüyorum Biz harman yerin de patoz yapardık, tozlu kısmını rüzgar alır giderdi, nispeten daha güzel olurdu.
Tabi sizin şartlarınızı bilemem, arz talep meselesi.:)
bizle aynı gibi hemen hemen balye bu bölgeye pek girmedi henüz yanlız bişey duydum uludağ patoz bicer arkasına takılan balye makinası özerinde calışıyomuş yakında bicerin arkasına balya makinasıda takılır saman ortadan yavaş yavaş kalkar maziye karışır abi :)

coyote26 link=topic=63722.msg717412#msg717412 date=1363113674' Alıntı:
hayırlı olsun ama ben olsam o rakama sıfır alırdım yanı 2010a gore 120bın euro cok....
saol sıfır alsaydım mecbur peşin alıcaktım cünkü biz bankayla kolay kolay iş yapmayız eee peşin almayada imkanların el vermemesinden ötürü ikinci el aldık :)

geçen sene sıfırını 4 yıl ödemeli 110 bin euroya aldılar ama bence bu makinaya 110 bile fazla oo paralara ne makinlar bulunur ama anadolu tarafında felan trakyadaki kadar çeşitli makina yok zaten normaldir bunların para yapması o taraflar ya tc 565 yada 5070 kullanır
GÜRKAN link=topic=63722.msg717299#msg717299 date=1363105383' Alıntı:
kasım ayında bizde niyetine girdik bu TC5070 in. yenisinin fiyatı söylediğin rakam. leasing kampanyası da vardı. faizler bayağı düşüktü. basit ve teferruatsız diye niyetlenmiştik. 3085 te masraf olunca mecburen 5445 i aldık. makina işi kaldı.
iyiki almamışın abi oo paralara başka makina alırsın abi daha kapasiteli habun abiyede mahna bulmuyorm ben sakın yanlış anlamayın beni bu taraflara göre konbuşuyorum sizin oralar geneli zaten tc

hebunn link=topic=63722.msg717415#msg717415 date=1363113891' Alıntı:
saol sıfır alsaydım mecbur peşin alıcaktım cünkü biz bankayla kolay kolay iş yapmayız eee peşin almayada imkanların el vermemesinden ötürü ikinci el aldık :)

sıfırıda bunun gıbı odeme kosullarında alabılırdınız cok rahat...sıfır parasına 2010 almaktansa en azından ılk marsa sen basardın 2010lar 90-95bın euro cıvarında kafam karıstı bu rakama 2010 alınmasına neyse hayırlısı olsun tabıkıde kafanıza uymus almıssnız ıyı ve bol bereketlı harmanlar....

Ertuğ Aslan link=topic=63722.msg717419#msg717419 date=1363114217' Alıntı:
geçen sene sıfırını 4 yıl ödemeli 110 bin euroya aldılar ama bence bu makinaya 110 bile fazla oo paralara ne makinlar bulunur ama anadolu tarafında felan trakyadaki kadar çeşitli makina yok zaten normaldir bunların para yapması o taraflar ya tc 565 yada 5070 kullanıriyiki almamışın abi oo paralara başka makina alırsın abi daha kapasiteli habun abiyede mahna bulmuyorm ben sakın yanlış anlamayın beni bu taraflara göre konbuşuyorum sizin oralar geneli zaten tc
gecen seneyle bu seneyi karıştırmayın bicer fiyatları bayabi artı bide dediğin gibi bizim doğu bölgesinde tc iyi gidiyo ondan pahlı olabilir :)
coyote26 link=topic=63722.msg717424#msg717424 date=1363114683' Alıntı:
sıfırıda bunun gıbı odeme kosullarında alabılırdınız cok rahat...sıfır parasına 2010 almaktansa en azından ılk marsa sen basardın 2010lar 90-95bın euro cıvarında kafam karıstı bu rakama 2010 alınmasına neyse hayırlısı olsun tabıkıde kafanıza uymus almıssnız ıyı ve bol bereketlı harmanlar....
mesele ödeme koşuları diyil mesele banka işlemleri yoksa bende biliyorum sıfır makina daha iyidir garantisi yeter bi işte banka oldu mu ben yokum :)

coyote26 link=topic=63722.msg717424#msg717424 date=1363114683' Alıntı:
bide 2010 modelerni 90 95 bine bulabiliyosan bana bul 105 bine ben senden alır diyarbakırda satarım hem ben hem sen kar ederiz nedersin ben varım böyle karı bulmuşum bırakırmıyım :)

ali şen link=topic=63722.msg717529#msg717529 date=1363118498' Alıntı:
hayırlı olsun güle güle kullanın faizi rızkınıza karıştırmadığınız için helal olsun size :)
Kardeşim kimi kandırıyorsunuz siz ya aldıgı yerde 3 yıl ödemeye göre faizini hesaplayıp koymuş işte basbaya.Kağıt üzerinde faiz yazmıyor diye faizsiz mi almış oldu sanki.Geçin bu kulaktan dolma bilgilerle din bilgini olmayı.Böyle kafa mı olur...

ali şen link=topic=63722.msg717529#msg717529 date=1363118498' Alıntı:
hayırlı olsun güle güle kullanın faizi rızkınıza karıştırmadığınız için helal olsun size :)
Allah ( cc ) razı olsun saol :)
HassaN20 link=topic=63722.msg717533#msg717533 date=1363118830' Alıntı:
Kardeşim kimi kandırıyorsunuz siz ya aldıgı yerde 3 yıl ödemeye göre faizini hesaplayıp koymuş işte basbaya.Kağıt üzerinde faiz yazmıyor diye faizsiz mi almış oldu sanki.Geçin bu kulaktan dolma bilgilerle din bilgini olmayı.Böyle kafa mı olur...
kardeşim seni kandırmadığımız kesin din bilgimin senden fazla olup olmadığını Allah ( cc ) bilir ben bilemem sadece sana bunu örnek verim ben bunu bankadan alsaydım 9 cu ayın 15 de ödemem olucaktı ve o günü gectiğim gün günlük faiz uygulanacaktı dimi ama bunda öyle bişey yok buda ne oluyomuş faiz olmuyomuş dimi :) iki kağıt östünde faiz yazmadığı icin faiz olmaz mı sanıyosun diye sormuşun ben mal aldım parra almadım adam kalkıp malın üstünde vade hesabı yapmış bilmem yüzdelik hesabı yapmış orası beni ilgilendirmez cünkü mal bu makina adam bana tek fiyat söyler ben kabul ederim veya etmem orası beni ilgilendirir ha ben desem yok senin yüzdeliğin fazla düşür aynı hesaba gelir gene faiz olur adam elbet karını koyacak bu kar da helaldir ha kuru parra verip karını koydu mu harramdır faiş kar yapıp yapmamasıda onun vicdanına ve alıcının hesabına kalmış :) bide din işini biz karıştırmadık sen karıştırdın ha istersen bi imama sor ben kalkıp sana ders veremem cünkü beliki hanifisin ben şafiiyim sana ders verememem ;)

hebunn link=topic=63722.msg717556#msg717556 date=1363119809' Alıntı:
kardeşim seni kandırmadığımız kesin din bilgimin senden fazla olup olmadığını Allah ( cc ) bilir ben bilemem sadece sana bunu örnek verim ben bunu bankadan alsaydım 9 cu ayın 15 de ödemem olucaktı ve o günü gectiğim gün günlük faiz uygulanacaktı dimi ama bunda öyle bişey yok buda ne oluyomuş faiz olmuyomuş dimi :) iki kağıt östünde faiz yazmadığı icin faiz olmaz mı sanıyosun diye sormuşun ben mal aldım parra almadım adam kalkıp malın üstünde vade hesabı yapmış bilmem yüzdelik hesabı yapmış orası beni ilgilendirmez cünkü mal bu makina adam bana tek fiyat söyler ben kabul ederim veya etmem orası beni ilgilendirir ha ben desem yok senin yüzdeliğin fazla düşür aynı hesaba gelir gene faiz olur adam elbet karını koyacak bu kar da helaldir ha kuru parra verip karını koydu mu harramdır faiş kar yapıp yapmamasıda onun vicdanına ve alıcının hesabına kalmış :) bide din işini biz karıştırmadık sen karıştırdın ha istersen bi imama sor ben kalkıp sana ders veremem cünkü beliki hanifisin ben şafiiyim sana ders verememem ;)
Bak kardeşim burada öyle birşey yok diorsun sen ödemeni geciktir bak gör şuan aldıgın adam ne yazacak hesabına.Sana malı parasız mı verdiler mal almak için bankaya giden herkes haram yiyor diye itham ediyorsunuz.Aynı mezhepten olmadıgımız kesin de aynı dinin mensubu insanlarız çok şükür elhamdülillah ve şükür ki islamiyet bize aklımızı kullanmayı emrediyor...Fikir karmaşası yaratıp kendimizi kandırmamızı değil.

HassaN20 link=topic=63722.msg717563#msg717563 date=1363120446' Alıntı:
Bak kardeşim burada öyle birşey yok diorsun sen ödemeni geciktir bak gör şuan aldıgın adam ne yazacak hesabına.Sana malı parasız mı verdiler mal almak için bankaya giden herkes haram yiyor diye itham ediyorsunuz.Aynı mezhepten olmadıgımız kesin de aynı dinin mensubu insanlarız çok şükür elhamdülillah ve şükür ki islamiyet bize aklımızı kullanmayı emrediyor...Fikir karmaşası yaratıp kendimizi kandırmamızı değil.

[/quote adam hesabıma hic bişey yazamaz cünkü ben adamla o pazarlığımı bile yaptım gecikme bedeli falan diye bişey yok yani o anlaşmamı yaptım yanlız bu anlaşmayı yaptım diye kalkıp insafsızlık yapıp geciktirmeyecem olaki sıkıntı olur falan onu kast ediyorum ben ;) bankaya giden herkesi harram yiyiyo diye belirtiğimi söylemişim hani nerde söyledim göster bakalım ;) benimde hesabım var bankada ama işlemeye kapalı faizi yok dolayısıyla harram da deyil günahda diyil dimi :) ki başkası işletir parasını faizini yer faizle parra verir orası beni hic enterese etmez herkes kendi mezarına girer nede olsa ;) var mı başka bişey onuda söyle kardeşim :)

hebunn link=topic=63722.msg717573#msg717573 date=1363121112' Alıntı:
adam hesabıma hic bişey yazamaz cünkü ben adamla o pazarlığımı bile yaptım gecikme bedeli falan diye bişey yok yani o anlaşmamı yaptım yanlız bu anlaşmayı yaptım diye kalkıp insafsızlık yapıp geciktirmeyecem olaki sıkıntı olur falan onu kast ediyorum ben ;) bankaya giden herkesi harram yiyiyo diye belirtiğimi söylemişim hani nerde söyledim göster bakalım ;) benimde hesabım var bankada ama işlemeye kapalı faizi yok dolayısıyla harram da deyil günahda diyil dimi :) ki başkası işletir parasını faizini yer faizle parra verir orası beni hic enterese etmez herkes kendi mezarına girer nede olsa ;) var mı başka bişey onuda söyle kardeşim :)
Bak kardeşim kendi söylediklerinin nereye gittiğini görmediğin gibi benim yazdıklarımı da kendine göre yorumluyorsun.Sen kendini kandırmanın yolunu bulmuşsun kolay gelsin.