Pas ilacı hakkında

Hocam basladiysa 75 yerine 100gram priaxor
ya da dozunda 200gram Opera Max atın
muadilleri ya da daha ucuz ilaçlarla Dekara 5tl farkeder ama etkisini çok farklı görürsünuz.

Kuraklıga ve aşırı ssıcaklara da direnç kazandırır.

Bu yıl Mart sonu 125 gram priaxor attım ben hala yemyeşil buğday hiç bir belirti görmedim 30-35 gün koruyor. İkinci uygulama Opera Max olacak yağışlardan sonra.

Gecen yıl Amistar atmıştım ondan da çok memnundum ama basf bir gömlek daha iyi

Hocam basladiysa 75 yerine 100gram priaxor
ya da dozunda 200gram Opera Max atın
muadilleri ya da daha ucuz ilaçlarla Dekara 5tl farkeder ama etkisini çok farklı görürsünuz.

Kuraklıga ve aşırı ssıcaklara da direnç kazandırır.

Bu yıl Mart sonu 125 gram priaxor attım ben hala yemyeşil buğday hiç bir belirti görmedim 30-35 gün koruyor. İkinci uygulama Opera Max olacak yağışlardan sonra.

Gecen yıl Amistar atmıştım ondan da çok memnundum ama basf bir gömlek daha iyi
Priaxor atıcam yüksek ihtimal. Bayrak yaprağı tam açmamış yerler var sıkıntı olmaz demi?

Priaxor atıcam yüksek ihtimal. Bayrak yaprağı tam açmamış yerler var sıkıntı olmaz demi?

olmaz hocam Fluxapyroxad (Xemium) denen etken madde bitki içerisinde taşınabilir bir madde. Yaprağın uzayan büyüyen yerlerine bir miktar taşınabiliyor korumaya devam edebiliyor. Bunun etkisini de ben gördüm hocam. Mart sonu bitki 25 cm civarı boydayken atıldı ama başak çıkarmaya başladı hala hiç bir hastalık belirtisi görmedim. Genelde bölgemizde kökboğaz da külleme de septorya da sarı pas da bolca görülür.

Hastalık başladıysa 75 gram yeterli gelmeyebilir belki bilmiyorum 90-100 grama çıkartırsanız dozu çok faydasını görürsünüz.

• Beğen
Tepkiler: hkkcmgz
Bu sene inanılmaz yağış var bizim burda. Tarlaların çoğuda taban tarla. Güneş yüzü göremedik adam akıllı. Pas yaptı bunlarda. Buralarda görülmezdi kolay kolay. Nohuta çok atarız pas mantar gibi ilaçları ama buğdayda az denk gelir.

Priaxor veya Opera Max ile aynı etken maddelere sahip olmasına ama daha fazla oran da etken maddeye sahip Retongo Plus..Kalite ve koruma acısından çok iyi bir ilaç.. 5 Litresi 33-35 dekara atar..
evet etikette öyle yazıyor ama opera max da AgCelence® teknolojisinin onu farklı kıldığı söyleniyor..etken madde olarak aynı gözükebirler ama opera max bu teknoloji ile üretildiği için daha etkili diye bir söylenti var...ne kadar doğru açıkçası bende merak ediyorum.....bu konuda uzman bir arkadaş keşke yorum yapsa da hepimiz öğrenmiş oluruz...

evet etikette öyle yazıyor ama opera max da AgCelence[emoji768] teknolojisinin onu farklı kıldığı söyleniyor..etken madde olarak aynı gözükebirler ama opera max bu teknoloji ile üretildiği için daha etkili diye bir söylenti var...ne kadar doğru açıkçası bende merak ediyorum.....bu konuda uzman bir arkadaş keşke yorum yapsa da hepimiz öğrenmiş oluruz...
Bu konuda uzman degilim ama yillardir kullaniciyim operamax cok farkli bir ila sapi cok diri tutuyor kasim ayinda operamax attigim tarlaya nadas icin gittigimde bugdayin yerde kalan kisimlari halen sap sari ben saman ticaretinle ugrasiyorum operamax atilan tarlanin sapi yagmurda yese beyaz balya oluyor inanmaya bilirsiniz benim gozlemledigim boyle

• Beğen
Tepkiler: özgür
Bu konuda uzman degilim ama yillardir kullaniciyim operamax cok farkli bir ila sapi cok diri tutuyor kasim ayinda operamax attigim tarlaya nadas icin gittigimde bugdayin yerde kalan kisimlari halen sap sari ben saman ticaretinle ugrasiyorum operamax atilan tarlanin sapi yagmurda yese beyaz balya oluyor inanmaya bilirsiniz benim gozlemledigim boyle

Bizde aynızamanda saman işi yapıyoruz Opera Max, Retengo Plus ve Priaxor bu mallar sap kalitesinde çok iyi denemelerimiz sonucu. Hem taneye güzel etkisi var hem sapa fazla balya çıkmasına bile etkisi var.