Özdöken Tarımöz ??

18 li mibzer almak istiyoruz.
Eskişehir bölgesinde kuru tarımla uğraşıyoruz.
Özdöken ile Tarımöz'ün arasında kaldık.
Hangisini tercih etmeliyiz.
Artıları eksileri nelerdir ?

18 li mibzer almak istiyoruz.
Eskişehir bölgesinde kuru tarımla uğraşıyoruz.
Özdöken ile Tarımöz'ün arasında kaldık.
Hangisini tercih etmeliyiz.
Artıları eksileri nelerdir ?
3 yıldır özdöken çift borulu mibzer kullanıyoruz. Hic bir sorunla karsılaşmadık.
Artıları: Çift borulu olusu gübreyi alta tohumu üste atıyor.
Disk açısı çok iyi ayarlanmış, tarımöz toprağı vanvey gibi aktarıyor.
Gübre sandığının ayrıca bi kapağının olması, tohum koyarken büyük kolaylık sağlıyor.
Oku dar yapılmış, tam dönüşlerde arka tekere değmiyor, tarımöz de değiyormuş. Özdöken tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: körsaban
Tavsiye ederim. Ben 4 yıldır kullanıyorum memnunum. Günde 300 dönümü geçebiliryorsun gubresiz Ekim'de. Arazilerinin çok taşlık olmasına rağmen diskller daha yeni gibi malic derdi yok. Ayak arası 16 cm olduğundan toplama veya taşlık yerde sıkıntı olmuyor.

Resimler ve ekler

• IMG_20201123_224404.jpg
    IMG_20201123_224404.jpg
    381.8 KB · Görüntüleme: 83
  • Beğen
Tepkiler: murat1919
Tavsiye ederim. Ben 4 yıldır kullanıyorum memnunum. Günde 300 dönümü geçebiliryorsun gubresiz Ekim'de. Arazilerinin çok taşlık olmasına rağmen diskller daha yeni gibi malic derdi yok. Ayak arası 16 cm olduğundan toplama veya taşlık yerde sıkıntı olmuyor.

Güzel günlerde kullanın İnşaAllah. Taşlı arazilerde performansı nasıl? Birde ayak arası 12.5 değil mi? Kendi sitesinde 12.5 yazıyor. Siz kaça almıştınız mibzeri

Güzel günlerde kullanın İnşaAllah. Taşlı arazilerde performansı nasıl? Birde ayak arası 12.5 değil mi? Kendi sitesinde 12.5 yazıyor. Siz kaça almıştınız mibzeri
Teşekkürler Ayak arası sizin isteğinize göre yapılıyor. Bizimkiler 16 cm. Taşlı araziler için çok iyi eğer diskli alırsanız. Diğer mibzerlerde 3 senede maliç yaptiriyoduk bunlar çok iyi daha 4-5 yıl gider diskler. 30 bine almistik.

• Beğen
Tepkiler: by_siverekli