Ot ilacı hakkında

Değerli trakkulüp üyeleri ot ilacı hakkında danışmak istedim. Ester ve granstar buğday ve arpa tarlasına bir hafta önce dekara 25 ml ester 1 gr. Granstar humikcan çinko sülfat ve sıvı azot ile birlikte verdik, hava rüzgarlı ve akşamına seyrek yağış geçişleri oldu. Dün itibariyle tarlalardaki ot durumu fotoğraflarda olduğu gibidir.

Ekli dosyayı görüntüle 19319

Ekli dosyayı görüntüle 19320

Ekli dosyayı görüntüle 19321

Ekli dosyayı görüntüle 19322

Ekli dosyayı görüntüle 19323
Ekli dosyayı görüntüle 19324

Tarlaları böyle görünce ikinci bir uygulama yapma gereği duyduk elimizde mikro elementleride içeren yaprak gübresi ile NPK ve tavsiye üzerine ester ve granstar gibi olmayan bir ot ilacı verdiler. Corvette muadili dediler.. Bu ot ilacı bitkiyi zehirleyerek değilde otun beslemesini keserek öldürüyormuş, geç öldürdüğünü belirtip ekine zararı olmadığını belirttiler. Sizin bu konuda bildiğiniz şeyler var mı sormak istedim. Açıkçası çekinerek attım mikro elementleri atacaktım ikinci bir uygulama yapmış oldum umarım fazla gelmez...

Değerli trakkulüp üyeleri ot ilacı hakkında danışmak istedim. Ester ve granstar buğday ve arpa tarlasına bir hafta önce dekara 25 ml ester 1 gr. Granstar humikcan çinko sülfat ve sıvı azot ile birlikte verdik, hava rüzgarlı ve akşamına seyrek yağış geçişleri oldu. Dün itibariyle tarlalardaki ot durumu fotoğraflarda olduğu gibidir.

Ekli dosyayı görüntüle 19319

Ekli dosyayı görüntüle 19320

Ekli dosyayı görüntüle 19321

Ekli dosyayı görüntüle 19322

Ekli dosyayı görüntüle 19323
Ekli dosyayı görüntüle 19324

Tarlaları böyle görünce ikinci bir uygulama yapma gereği duyduk elimizde mikro elementleride içeren yaprak gübresi ile NPK ve tavsiye üzerine ester ve granstar gibi olmayan bir ot ilacı verdiler. Corvette muadili dediler.. Bu ot ilacı bitkiyi zehirleyerek değilde otun beslemesini keserek öldürüyormuş, geç öldürdüğünü belirtip ekine zararı olmadığını belirttiler. Sizin bu konuda bildiğiniz şeyler var mı sormak istedim. Açıkçası çekinerek attım mikro elementleri atacaktım ikinci bir uygulama yapmış oldum umarım fazla gelmez...
DSC_0043_3.JPGDSC_0042_3.JPGDSC_0047_3.JPGDSC_0045_3.JPG

Direk 100 gram ester kullandim tabi yaninda humik asit ve cinko ile tarladab çıkmadan otlar boynunu bükmeye başladı sanirsam sen esterin dozunu az atmışsın en az 80 100 gram atman gerekiyordu
Evet maalesef az atmışız, ekini yakarız diye ikinci uygulama da alternatif aradık, bunun için şimdi ismini hatırlamadığım fakat korvette diye bir ilaç atmamı tavsiye ettiler muadili varmış, onu kullandık umarım ekine zararı olmaz..