Newholland Kullanıcılarının Muhabbet Köşesi

Cevap: Ynt: Newhollandcıların Muhabbet Köşesi

Değerli çiftçi abilerim, arkadaşlarım bu foruma yeni üye oldum, new holland ile ilgili bazı sorularım olacak tecrübelilerden yardım istiyorum...
Babam 74 yaşında uzun yıllardır çiftçilik ile meşgul, şuan elimizde mf 265s bir traktörle 500 dönüm yerin 250 dönüm nadas 250 dönüm ekiliş şeklinde ekip biçiyoruz... Sulu tarlalar ile uğraşamıyoruz ben ve abim şehirde çalışan insanlarız, sayılı izin gününde sadece kısmi yardımlarla babama destek olabiliyoruz. O yüzden sulu tarlalarımızı icar verirken kıraçlarla kuru tarım yapıyoruz, traktörün kapasite düşüklüğü bize sorun çıkarmakta belki ilerde sulu tarım ürünlerinede yönelebiliriz. Babamın tek bir hayali olduğunu söyleyip duruyor, oda ölmeden önce çift çeker bir traktöre sahip olabilmek, bu yıl karar verdik onun hayalini gerçekleştirmek için çalışıp ona 4wd li bir traktör alabilmek...
Bizim düşüncemiz NH TD90D 4WD li kabinlisini almak fakat internet sitesinde farklı fiyatlı bazı özellikleri olan traktörler mevcut. Bunlardan hangisini ne işe yaramakta, biraz araştırdığımda tekerlek boyları farklı, hangi tekerlek ne işe yarar, biz hangisini tercih etmeliyiz neden?
Kafamız biraz karışık anlıyacağınız modele karar verdik fakat ayrıntıya girince takılıp kaldık, almak için acelemiz de yok malum bu ekim için de tarlalar hazırlandı, Allah nasip ederse ekilişi yine mf 265s ile yapacağız sorum şu ki traktör en iyi hangi zamanda alınır, traktör piyasasıda araba piyasası gibimi kışın fiyatlar düşer kampanya olur durumu var mıdır. Hangi ayda alınması daha iyi dir. Şimdiden yardımcı olan hekese teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: ENES4422

Değerli çiftçi abilerim, arkadaşlarım bu foruma yeni üye oldum, new holland ile ilgili bazı sorularım olacak tecrübelilerden yardım istiyorum...
Babam 74 yaşında uzun yıllardır çiftçilik ile meşgul, şuan elimizde mf 265s bir traktörle 500 dönüm yerin 250 dönüm nadas 250 dönüm ekiliş şeklinde ekip biçiyoruz... Sulu tarlalar ile uğraşamıyoruz ben ve abim şehirde çalışan insanlarız, sayılı izin gününde sadece kısmi yardımlarla babama destek olabiliyoruz. O yüzden sulu tarlalarımızı icar verirken kıraçlarla kuru tarım yapıyoruz, traktörün kapasite düşüklüğü bize sorun çıkarmakta belki ilerde sulu tarım ürünlerinede yönelebiliriz. Babamın tek bir hayali olduğunu söyleyip duruyor, oda ölmeden önce çift çeker bir traktöre sahip olabilmek, bu yıl karar verdik onun hayalini gerçekleştirmek için çalışıp ona 4wd li bir traktör alabilmek...
Bizim düşüncemiz NH TD90D 4WD li kabinlisini almak fakat internet sitesinde farklı fiyatlı bazı özellikleri olan traktörler mevcut. Bunlardan hangisini ne işe yaramakta, biraz araştırdığımda tekerlek boyları farklı, hangi tekerlek ne işe yarar, biz hangisini tercih etmeliyiz neden?
Kafamız biraz karışık anlıyacağınız modele karar verdik fakat ayrıntıya girince takılıp kaldık, almak için acelemiz de yok malum bu ekim için de tarlalar hazırlandı, Allah nasip ederse ekilişi yine mf 265s ile yapacağız sorum şu ki traktör en iyi hangi zamanda alınır, traktör piyasasıda araba piyasası gibimi kışın fiyatlar düşer kampanya olur durumu var mıdır. Hangi ayda alınması daha iyi dir. Şimdiden yardımcı olan hekese teşekkürler...

Öncelikle babanıza verdiğiniz değerden dolayı teşekkür ederim. Zaten
ondan tekrar size kalacak.

Eğer pancar, patates vs gibi işler yapılacaksa ince teker kullanılıyor. Sadece tahıl benzeri çalışma yapılacak ise normal teker.

Forumda bahsettiğiniz traktörleri bizzat kullanan arkadaşlar konuyu görünce cevap yazacaklardır.

şubat ayında bir önceki yıldan kalma traktör fiyatları uygun oluyor td 90 alırsan bütün takımları değiştirmen lazım case 75c düşün

Hoşbulduk, arazi var fakat uğraşacak iş gücü maalesef yok, TD90D tercih etmemizin nedeni kuru tarım ile uğraşıyoruz buğday arpa gibi sulu olan pancar kabak patates ekilişi yapacak hem maddi hem iş gücümüz yok 100 dönüm sulu araziyi başkaları değerlendiriyor, biz kirasını alıp kuru tarımda değerlendiriyoruz... TD90D memnuniyeti gördük forumda, takımlarıda sırayla değiştircez ilk iş zaten arkasına ünlü 16 lı 4 lü pulluk almak olacak derin sürüm yapmak istiyoruz. Topraklar da sürümden dolayı kaymak tabaka var zeminde dip kazanla da patlatma yapabiliriz belki su tutma oranını yükseltiyormuş diye duyduk, ürüne katkısı oluyormuş, traktörü ziraat bankası çiftçi kayıt sistemi kredisi ile almayı düşünüyoruz bu krediyi kullanan forumda bilgisi olan var mı acaba...

Arkadaşlar TD80 in fiyatı TD65 ve özellikle TD75 göre neden daha uygun. Teknik özelliklerine bakıldığında TD65 in motoruyla aynı gibi, TD75 in motoru 4 silindir biraz daha büyük. farklı. TD80 i kullanan arkadaşlar varsa sıkıntılı bir traktör mü?

T6.140 CVT

86.688 EURO

T6.140 CVT KABIN SUSP.

87.954 EURO

T6.140 CVT ÖN AKS SUSP.

91.658 EURO

T6.140 CVT ÖN HIDR. PTO

93.393 EURO

T6.140 CVT ÖN HID.PTO&AKS SUSP

97.569 EURO

T6.140 CVT ÖN HIDR. PTO KABIN SUSP.

94.659 EURO

T6.150 CVT

88.861 EURO

T6.150 CVT KABIN SUSP.

90.126 EURO

T6.150 CVT ÖN AKS SUSP.

93.832 EURO

T6.150 CVT ÖN HIDR. PTO

95.566 EURO

New holland bence tüm kabinli modellerinde yolcu koltuğu sunmali ayrıca vites kolları yanda güzel bir şey ama değişime gidilmeli ne o öyle keser sapı gibi uzun vites kolu bazı modellerinde var kibar araba vitesi gibi kısa kullanışlı...

Bana göre NH T5 serisi yerine bu seriyi almak çok daha mantıklı.

Siz fiyat aldınız mı, en son kaça bıraktılar.
Daha fiyat almadım bizim burda ki bayi 210 satıyormus pazarlığa oturmadık daha samsunda bi tane buldum 2016 90 saatte 177 ye satıyor hangisi mantıklı gelirse onu alacağız traktör banada mantıklı geldi

Daha fiyat almadım bizim burda ki bayi 210 satıyormus pazarlığa oturmadık daha samsunda bi tane buldum 2016 90 saatte 177 ye satıyor hangisi mantıklı gelirse onu alacağız traktör banada mantıklı geldi

Lsite fiyatı 221.000 TL, uzun süreden beri liste fiyatı değişmedi. Bana kalırsa sıkı bir pazarlıkla 200.000 Tl düşürmeyi deneyin derim.

Samsun da kinin fiyatı daha da uygun görünüyor. Belki o da 165-170 bin arasına düşer.

Umarım hangisi hayırlısı ise o traktör sizin olur, bende bu traktör doğru bir seçim..