NE İŞE YARIYOR OLABİLİR

Arkadaşlar gezinirken böyle bi fotoğrafla karşılaştım burası tr bu demir ne işe yarıyor olabilir
4c237e7cd89653fdea77cd3b394450d5.jpg

Yukardakini bilmem de aklıma şu geldi; bütün hidrolik bağlantıyla kullanılan ekipmanlara standart bağlantı aksamı olsa traktörlerede yukardakine benzer standart bir şasi olsa traktörden hiç inmeden holderden ,fırfıra,pulluğa,kazayağına,mibzere,vb el değmeden otomatik bağlansa acaba çalışır mı hoş çalışsa ecnebinin aklına çoktan gelirdi diyorum ama olabilir gibi.

Yukardakini bilmem de aklıma şu geldi; bütün hidrolik bağlantıyla kullanılan ekipmanlara standart bağlantı aksamı olsa traktörlerede yukardakine benzer standart bir şasi olsa traktörden hiç inmeden holderden ,fırfıra,pulluğa,kazayağına,mibzere,vb el değmeden otomatik bağlansa acaba çalışır mı hoş çalışsa ecnebinin aklına çoktan gelirdi diyorum ama olabilir gibi.

İste kubota da dedigijiz olay vardi . Bi parcasi traktore bir parcasi soz konusu tarim ekipmanina taklili oluyordu . Hic inmeden takliyor sokuluyor .

Pehlivan ceki nedir ? Ne ise yarar .? Biz hep sokuyoruz . Gelir gelmez traktor

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/80504cd21fa329b2/146/new-holland/td5020b-ab/traktor

Römorklarda eskiden yük taşırken, traktörde hidrolik demiri kullanılmazdı.Pehlivan çeki hidrolik kollarına bağlanır ve zincirle römork arışına bağlanırdı.Patinaj durumunda hidrolik kollar hafif kaldırılarak arış askıya alınır, arka tekerlerin patinaj yapması önlenmeye çalışılırdı.Motorda şahlanma olup kafa kısmını geri çeviremez.Hidrolik demiri olduğu zaman geri çevirebilir, kazaya sebebiyet verir.Tamamen güvenlik için düşünülmüş bir aparattır.Fakat genelde bu aparat kullanılmamıştır.Hidrolik demiri ile arış askıya alınmıştır.

Zaten var kardeş ben videolarını seyrettim in internet de

3 askı sistemi kategorilere ayrılır alt iki kolun ara mesafesi, alt kollarla üst orta kol arası mesafesi gibi 2 ölçüden kombinasyonlu cat 3, cat3n cat4 gibisinden isimleri var
Bu resimde gösterilen belli bir ölcuye gore atiyorum cat3n cinsinden sabit takmatik her ekipmana olmuyor.