ne ekmeliyim

merhaba !
nasipse haziranda arpayı hasat edecegim. arpadan sonra ne ekeyim diye düşünüyorum.arazide su var. bölge balıkesir.arazi güney cepheli. tecrübeli çiftçi kardeşlerimden öneri bekliyorum. ( 30 yıl sonra çiftçilige başladım. yani öze dönüş oldu )
saygılar

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
merhaba !
nasipse haziranda arpayı hasat edecegim. arpadan sonra ne ekeyim diye düşünüyorum.arazide su var. bölge balıkesir.arazi güney cepheli. tecrübeli çiftçi kardeşlerimden öneri bekliyorum. ( 30 yıl sonra çiftçilige başladım. yani öze dönüş oldu )
saygılar
Genellikle mısır silajlık yapıyorlar ondan sonra başka birşey zor

• Beğen
Tepkiler: özfer10

Susamda olur ama işcilik biraz fazla oluyor. Yinede araştırın.
Kaç dönüm yer ekeceksiniz
susam aklımdan geçiyor da dediginiz gibi işçilik çok. biraz işçiligi az olan bir şey olsun diyorum. çünkü ben yurtdışında projeler yapıyorum sürekli ilgilenemiyorum. 2,5 senem kaldı emekligige yaş bekliyorum.emekli olunca o zaman detaylı yapacagım tarımı hatta koyun yetiştiricigine başlayacagım. şimdilik basit işçiligi olan tarımla ugraşıyorum. 2,5 - 3 ayda gidip geliyorum

Gıdıp gelıyor san bugday arpa devam başka birşey çok zor eğer mümkünse tarla hakkında bilgi alabilir miyim
59 dönüm arazi. DSİ baraj hattı geçiyor. benim araziye vana uzaklıgı 500 mt. arazinin eğimi 6 veya 10 derece maksimum. rakım olarakta 125 metre. 35 yıl hiç ekilmemiş. içini iyice diken basmıştı. kepçe ile temizlettim. bir hafta sürdü temizlemek. içinde meşe agaçları vardı çok kestim tarım arazi olarak açtım. düzlemelerini yaptırdım kepçe ile etrafını komple dikenli telle çevirdim. çok güzel oldu ama bana masrafı arazi bedeli dahil 300 bin buldu.

Arpayı kaldırdımı slajlık veya danelik mısır ekilebilir çevrede slajlıj mısır alan çiftlikler varsa 90 günlük mısır ekip satarsınız, dekara 500 -tl kar kalabilir, suyu tarlaya ulaştırmak gerek, en basit mahsul mısırdır .

59 dönüm arazi. DSİ baraj hattı geçiyor. benim araziye vana uzaklıgı 500 mt. arazinin eğimi 6 veya 10 derece maksimum. rakım olarakta 125 metre. 35 yıl hiç ekilmemiş. içini iyice diken basmıştı. kepçe ile temizlettim. bir hafta sürdü temizlemek. içinde meşe agaçları vardı çok kestim tarım arazi olarak açtım. düzlemelerini yaptırdım kepçe ile etrafını komple dikenli telle çevirdim. çok güzel oldu ama bana masrafı arazi bedeli dahil 300 bin buldu.
Güzel ve fiyat uygun Balıkesiri İstanbullular da çok tercih edıyor arazi mi yukarıda yoksa vanamı yukarıda ekilmemiş olması daha güzel bu seneden sonra tarla kendını toplar

Arpayı kaldırdımı slajlık veya danelik mısır ekilebilir çevrede slajlıj mısır alan çiftlikler varsa 90 günlük mısır ekip satarsınız, dekara 500 -tl kar kalabilir, suyu tarlaya ulaştırmak gerek, en basit mahsul mısırdır .
Fuat abi bugun bır arkadaş Berkay Karadeniz dedı ya onun videolarına bende baktım o arkadaş silajlık mısırdan 28 dekardan 50 bın TL kazanmış sen bunu hiç denemedin mı