Matris Titan mı Doğanlar mı Elmaksan mı ?

Arkadaşlar yakın vadede kültivatör almayı düşünüyorum. 13 ayaklı olacak. Matris Titan istiyorum ama sert toprakta batmadığını söylüyorlar aslı var mıdır? Bir de ikili mi üçlü şase mi? Ikilisi 21.000 tl 3 lüsü 23.000 tl piston merdane 11.000 tl fark ediyor
Doğanların batma konusunda daha iyi olduğunu söylüyorlar şase olarak hangisini tavsiye edersiniz?Matrisle aynı
Elmaksan 3 lü şase borulu kültivatör var daha ekonomik ama klasik tip 15.000 tl civarı.

Ne yapsam neye karar versem bilemedim. Değerli fikirlerinizi esirgememenizi rica ediyorum.

Matris ve doğanlar kullanıyoruz. Bizimkiler 3 sıralı. Aslında 3 sıra ile 2 ağıra teorik olarak aynı bacak arası genişliği olsa da bazen çapraz geldiğinde ot kaçırdığı için aynı şaseye 2 Li yaptık. Böylece iki soranın atası geniş oldu daha iyi oldu. Doğanlar ile matris bire bir aynı görünümde ama aynı değil. Fonksiyonellik olarak ikisi de güzel ama uzun süre kullanım sonucu matris in doğanlara göre çok daha sağlam bir malzeme olduğunu gördük. Doğanlarda bazı çatlaklar bazıparçalarda yıpranma oldu, bunların bir kısmını fabrika değiştirse de matris doğanlardan çok daha kaliteli bir malzeme. Batma çıkma falanla ilgili bir sorun hiç yok zaten bire bir aynı yapı. Arada kalmaya hiç gerek yok kesinlikle matris

Hayırlı olsun Elbistan yapımı çalışması güzel ama burçlar zayıf çabuk boşluk yapıyor
Burçlar değişebiliyormuş o konuda içim rahatladı 2 3 senede bir değişim olur artık. Matris alacaktım ama kullananlar log çekilmiş mercimek ve nohut yerine batmıyor şikayetinde bulundu. Benim nadas işim nohut mercimek zaten.O yüzden bunu tercih ettim. Bundan önce 2014 model kültivatör vardı 7 sene kullandım artık düzeni kaçtı. Bu bakalım ne dayanacak. Allah'tan hayırlısı.

Ne zamandır 13 lü bir kazayağı alma niyetimiz vardı. Bu sene almak istiyoruz. Öncelik matris titan, fiyat araştırdım sıfırının en uygunu 125.000 TL. 140.000 TL ye kadar isteyen de oldu. 125.000 TL uygun gibi görünse de bu sene mahsulün bilhassa nohut-mercimek verimlerinin düşük olması bizi mecburen ikinci ele sevk ediyor. Satılık İkinci el matris için de epey bir fiyat araştırdım. Kafama ve bütçemize uygun 80.000-90.000 TL civarında bir tane buldum, lakin bu da üç şase. Zihnimi kurcalayan bir nokta üç şase yani üç sıra olması. Üç sıra ile iki sıra arasında kayda değer bir fark var mı?

Ne zamandır 13 lü bir kazayağı alma niyetimiz vardı. Bu sene almak istiyoruz. Öncelik matris titan, fiyat araştırdım sıfırının en uygunu 125.000 TL. 140.000 TL ye kadar isteyen de oldu. 125.000 TL uygun gibi görünse de bu sene mahsulün bilhassa nohut-mercimek verimlerinin düşük olması bizi mecburen ikinci ele sevk ediyor. Satılık İkinci el matris için de epey bir fiyat araştırdım. Kafama ve bütçemize uygun 80.000-90.000 TL civarında bir tane buldum, lakin bu da üç şase. Zihnimi kurcalayan bir nokta üç şase yani üç sıra olması. Üç sıra ile iki sıra arasında kayda değer bir fark var mı?
Daha mart ayında merdanesiz matris titan ı 85b. tl ye aldık. Tırmığımız vardı arkasına tırmığı taktık. Fiyatlar baya yüksek gerçekden. Ben merdaneli alayım dedim merdanesine 40b. tl istediler.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Üç sıralı nemli, saplı tarlalarda çalışıyorsanız şart. Dezavantajı, arkasında iki sıralıya göre daha çukurlu zemin bırakıyor. Aysanınız varsa ve peşine çekecekseniz üç sıralı alınır. Ama kazayağının peşine mibzer girecekse düz bir zemin için yüksek hızlarda çalışmak gerekir.
Sürekli pullukla sürüm yapıyorsanız üç sıralıya gerek yok. Ama fiyatı cazipse alıp ön sıradaki bacakları arka sıralara aktarabilirsiniz. Üç sıralı alıp memnun kalmayanlar bu şekilde iki sıralıya çevirdiler.

Kıymetli arkadaşlar, almaya niyetlendigim kazayağı markaları en nihayet ikiye düştü: Matris titan ve fortis stella. Öğrendiklerime göre fortis markası, matris markasından ayrılmış hatta matris markasının eskiden beyni denilebilecek bir kişiye ait. Şu an bu kişi kendi şahsına ait fortis markasını inşaa etmiş.
Lafı uzatmayayım ikisi arasında kaldım sizce hangisi tercih edilmeli?

Kıymetli arkadaşlar, almaya niyetlendigim kazayağı markaları en nihayet ikiye düştü: Matris titan ve fortis stella. Öğrendiklerime göre fortis markası, matris markasından ayrılmış hatta matris markasının eskiden beyni denilebilecek bir kişiye ait. Şu an bu kişi kendi şahsına ait fortis markasını inşaa etmiş.
Lafı uzatmayayım ikisi arasında kaldım sizce hangisi tercih edilmeli?
Matris al ben 15 li iki sıralı 100 bine aldım çok memnunum yakıt dekarda 0.3 grama düştü.arkasuna da tırmık yaptırdım.gunde en az 400 dekar nohut yerine çektiğim oldu.fazlasi da olur.traktor MF 6s165.

Kıymetli arkadaşlar, o mu olsun bu mu olsun yoksa şu mu derken en nihayet 2 sıralı 13 lü piston merdaneli sıfır matris titanı 2 bini nakliye olmak üzere 127 bine aldık. Aldığımız bayi haftaya teslim edecek.