Massey Ferguson Traktörler Arasında Sizce En Hızlı Traktör Hangisi.??

Ynt: Massey Ferguson Traktörler Arasında Sizce En Hızlı Traktör Hangisi.??

Bu eski 240 lardaki ibreler niye çalışmıyor sanıyorsunuz.Aşırı hızdan ibre ne yapsın :D

gps ile ölçtüm 89 ' kara sanzıman 240 el gazını çekince 40km yapıyordu, 98 ' 240 senkromeçli şanzıman 37km . ama devir 2500ü geçmiyor öbürkü 2500 den sonra bir 150 devir daha çeviriyordu tahminim çünkü devir saati 2500 e kadar

nabolant link=topic=36373.msg394395#msg394395 date=1304541521' Alıntı:
gps ile ölçtüm 89 ' kara sanzıman 240 el gazını çekince 40km yapıyordu, 98 ' 240 senkromeçli şanzıman 37km . ama devir 2500ü geçmiyor öbürkü 2500 den sonra bir 150 devir daha çeviriyordu tahminim çünkü devir saati 2500 e kadar
89u bilmiyom ama 2000 kullandım 4.vitesi kullanmak nasip olmadı çok hızlı
3.vites bizm td65 den hızlı yada eşit gibi gidiyodu

Arkadaşlar dünyanın en hızlı traktörü fergusaon değil JCB FASTRAC 8250 80 km hıza çıkıyor
ama ülemizde traktörlerde hız 40 km bunu imal eden jdb firmasıda her ülkenin hız kanunlarına göre traktörlerini ülkere ithal ediyor.
Tabi ülkemizde fazla tanınmıyor vede teknoloji olarak bütün traktörlerden önce

bizde mf 168 var sürat dişlisi var 40-45 km arası yapıyo arabayla ölçtük powerli 165, steyr 768, steyr 8073, mf 265 s, brezilya mf 275, sürat dişlisi olan 165, fiat karakafa 60 56 hiçbiri yetişemedi hepsini kullandım özellikle kafa tuttum ama hepsi toza boğuldu bi daha göremedim... http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-147/massey-erkunt/30/ video yok malesef ama makinenin fotolar burada...

bende 2000 model 265s var universa 445 le kapıştık universal peşime gelemedi ama dar yolda olmuyor çok gezeliyo 265s

Tümosan 4050 Traktörüm Var 6 Ay Falan Oldu Alalı 180 Saat ' te Motor Şu An Gaz 30 ' u Geçiyor Bizim Köydekilerler Yarış Yaptım Hani O 240 lar TT50 Falan Onlar Göremiyorlar Beni Ama Rampa Yukarı Zorlarnıyor Motor Nede Olsa Beygiri Düşük Ve Seri Şanzuman Herkez Diyor Senin Motoru Geçiçek Motor Görmedik :)) 60km Hız Kesin Yapıyor Buradan Bir Abi Arkamda MotorBisiklet İle Geliyormuştu Km60 Mıştı Beni Geçememiş Korna Çalıcaktım Korna Çalamadım Sana Dedi :) Motora Binen Herkez Böyle Rahatlık Yok Diyor Gerçekten Çok Rahat Sadece Sıkıntı Cok Hızlı Gidince Arka Şaft ' tan Ses Geliyor Motor Sesinden Çok Çıkıyor Ve Vites Değiştirirken Aniden Geçirmek Lazım Ben Küt Diye Vuruyorum Geçiyor Ama Başkaları Kopartacak Vites ' i Hızlı Ve Sert Geçirmek Gerekiyor Ama Motorumdan Memnunum..Keşke 4055T Alsaydım Diyorum Onda Turbo Ve Intercooler Var.. Hız Ve Rahatlık Diyorsanız TÜMOSAN..

165 konusundaki fikirleri hayretle okudum çünkü 212 perkins motorlu olanına dişli taktırdılar bizim köyde yine de 240 ın tozuna yetişemiyordu. 240 lar hakkındaki afaki laflara inanırım yuklu rampadan inerken şahlanabiliyor. 265 yolda çok geziyor evet nail abi haklı
165e takılan dişli bugatti dişlisi falan değilse 265 hava da karada 165 i geçer kanaatindeyim. 286 Gold ile deneyimime gelince firuzkoy den hadımkoye kadar gittik ve 240 dan hızlı dersem mübalağa etmiş olur muyum bilmiyorum yan yana karşılaştırmak lazım. Son olarak 240 ile 55 olçmuşluğum var ama arabaların hız göstergeleri ne kadar tutarlı ayrıca tartışılır

nailyetek link=topic=36373.msg307752#msg307752 date=1289668683' Alıntı:
Abi; 265 40 km hız yaptığında 3 şeridide gidiş olan yol dar geliyor.:( Nasıl yolda tutuyosunuz merak ettim, bir kucak para ödedim ön düzene hala yolda geziyor..:(
Abim 200 serisi kullanıyorsan, yeni tip alacaksın 98 sonu hidrostatik direksiyon, basacan gaza, elini direksiyondan çekecen mermi gibi gidecek. direksiyon boşluğu, ön düzen rot ayarı vs, unutacaksın. Harbi kral 98+...

hız dişlisi koyduğunda hepsi uçar ama onunda dez avantajları var mesela 165 lerde 4. vitese konuluyor ama yolda iyi tarlada kötü çünkü seri 1 de çekmediğinde takviye 4 e düşmen gerekiyor ama takviye 4 seri1 den hatta 2 den bile hızlı mecburen takviye 3 e düşüyon ondada iş bitmiyo.. Normal 255 ler 240 lardan biraz daha hızlıdır çünkü lastikleri daha büyük ama sürüngenli 255 ler 16 ileri 4 geri yer uçağı :)