Massey Ferguson 4709 ve Ünlü Pulluk ile sürüm

Geçtiğimiz günlerde Trakya Ünlü pulluk bayilerinden Tekirdağ - Çorlu da bulunan Akça tarımdan sipariş ettiğimiz Ünlü 4x12 yaylı model pulluklari teslim almıştık , geçtiğimiz hafta siftah ettik , gerçekten büyük rahatlık , fotolarda gorunen arazide sürümde her sene çok sıkıntılar çekiyorduk , kayalar diğer pulluklarimiza çok zarar veriyordu , sürümde uğraşmak çok zaman kaybi yasattiriyordu , bu sene çok şükür rahatça sürüm yaptık , herkese tavsiye ederim
IMG_20191014_105009.jpg
IMG_20191014_105022.jpg
IMG_20191014_104830.jpg
IMG_20191014_103507.jpg
IMG_20191014_103437.jpg
IMG_20191014_103419.jpg

Bereketli olsun Ufuk
Kullanlayan bilmez kıymetini
Bende kullaniyorum alpler otomtik pulluk taşlık ta ova gibi rahat iş oluyor
Taş ile uğraşmak zor hakikaten , bu tarz işçiliğe yönelik ürünler hayatı kolaylaştırıyor abi
Kolay gelsin abi
Tarlada baya taşlıymış
Aynen bir bolgesi epeyce taşlı
Kolay gelsin ufuk abi güzel iş çıkartmış pulluk toprak tavinda maşallah
Teşekkürler , çok güzel tav vardı

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Teşekkürler , milyon yıl önce denizmis bu bölge , zaman zaman fosil kalıntısı çıkıyor , katman katman taş var , ekmeğimizi bunları temizleyerek çıkartmaya çalışıyoruz buradan
Kırklareli nin hangi köyü ve ya bölgesi?
Rahmetli kayınpederinin köyü Yündalan köyü.
Daha 10 gün once gitmistim. Yundalan civarı da epey taşlık.

• Beğen
Tepkiler: ufukk
Kolay gelsin ünlü otomatik pullukta bence 1.sırada
Uçlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.Taşlık yerde bazen düşüyor.
Taş olan yerde arıza mutlaka oluyor , uyarı için teşekkürler
Kolay gelsin otomatik pulluk büyük rahatlık.
Aynen , yıllardır ne sıkıntılar cekmisiz
Kırklareli nin hangi köyü ve ya bölgesi?
Rahmetli kayınpederinin köyü Yündalan köyü.
Daha 10 gün once gitmistim. Yundalan civarı da epey taşlık.
Doğrudur Yıldız dağları bölgesi ve etekleri epeyce taşlık

Bende gecen yil almistim ayni pulluktan MF 4709 uda 2020 de alabilirim insallah
İnşallah , hayırlı olsun , Allah gönlünüze göre kısmet etsin
Bu yaylı pulluklar çok ağır. Ben de case 75 maxpro ya 4 lü 12 li yaylı pulluk alayım diyorum ama çok ağır olduğu için motora zarar verir ve çekmez diye çekiniyorum
Etrafta varsa ödünç alıp bir deneyin isterseniz , biz öyle bir sıkıntı yaşamadık

Böle bişey banada lazım valla 2 tane tarlam var aynı böle taşlı traktörle tek çekerde 12 gaz vererek sürüyom o halde bile 5 tane böle taş çıkarttım ama bir gün pulluk kırılıcak yada yamulacak diye korkuyom 🤣

• Beğen
Tepkiler: ufukk
Maşallah güzel uyumlu ikili olmuşlar ,mf ve ünlü güçler birleşincede daha güzel sonuç cıkmış ortaya.
Ufuk bey bu kayalar arasında ızgara kulak belki sıkıntı olabilirdi ,iyiki yanlış yönlerdirme yapıpda ıgara kulak almanıza sebep olmadım. Yinede hakkınızı helal edin .
Teşekkürler Hacı Mehmet bey
Bizde kendi halimizde yenilikler yapmaya çalışıyoruz , bazı aletlerin köye girmesinde babam öncülük etmiştir zamanında .
Bu ızgara kulak isiyle ilgili gelecek dönemde daha da kumsal yerler paylaşacağım , zaman geçtikçe sizlerde şahit olacaksınız , yenilik ve inovasyon iyidir ama bazende uymuyor her duruma , hakkımız dan yana sıkıntı yok merak etmeyin , amacımız burda konuşmak , tartışmak , daha iyiye gitmek hep birlikte
Sağlıcakla kalın