LPG Lİ TÜMOSANLAR ADANA FUARINDA SATIŞA SUNULACAKMIŞ

Ynt: LPG Lİ TÜMOSANLAR ADANA FUARINDA SATIŞA SUNULACAKMIŞ

alipasalierkan link=topic=42738.msg390812#msg390812 date=1304009140' Alıntı:
Benim düşüncem bu seri tarihin tozlu sayfalarında kalabilir. Pek satış olacağınıda zannetmiyorum. Anca Tümosan ' a çok merakı olan daha doğrusu fanatiği, holiganı olan birisi alırsa alır. Onada yazık olur diye düşünüyorum. Çünkü bu serinin geleceği olmaz. Adamın elinde kalır diye düşünüyorum. Arkadaşların dediği gibi çoğu köyde akar yakıt istasyonu bile yok. Bunun deposunu nasıl dolduracaklar. Deposu boşalsa nasıl dolduracaklar. Bunun yerine elektrik ile veya hibrit olarak çalışan bir traktör üretseydiler daha faydalı olurdu diye düşünüyorum. Bunu geçtim Tier 4 bir motor üretselerdi keşke...:D
şimdilik bi bigi yok minareyi çalan kılıfını uydurur

Büyük aksijen tüpleri gibi LPG tüplerine dolum yapılabilir satılsın arkadaşlar çifçilerimiz sevecekmi,arazide çekişi ve yakıtı nasıl olacak bunlar merak konusu 2010 konya fuarındaki lpgli tümoyu bende incelemiştim.

mazotla lpg beraber yanıyor lpg yanamayan mazotu tutuşturup performansı artırıyor yakıtı düşürüyor 3 litre mazot için 1 litre gaz yakıyor.kışın çakmaklığı taktırdığımda tùmosan servisi lpg li traktör yapıldı ama tepeye gelince stop ediyomuş onun nedenini araştırıyolar demişti 120 bg filan olursa tork ve fiyatıda iyi olursa alırım bu yeşil boğadan.

tebrikler tümosana . hemen ragbet görmeyecektir zaten . biraz zaman alır yaygınlaşması performans da sorun yoksa eyer tutulacaktır bence

qarizmatiqa link=topic=42738.msg390902#msg390902 date=1304013480' Alıntı:
mazotla lpg beraber yanıyor lpg yanamayan mazotu tutuşturup performansı artırıyor yakıtı düşürüyor 3 litre mazot için 1 litre gaz yakıyor.kışın çakmaklığı taktırdığımda tùmosan servisi lpg li traktör yapıldı ama tepeye gelince stop ediyomuş onun nedenini araştırıyolar demişti 120 bg filan olursa tork ve fiyatıda iyi olursa alırım bu yeşil boğadan.

mazot lpg beraberse o zaman sorun yok tutulabilir ama tek lpgli traktörü kimse alamaz biz mazot ikmali için bidon götürmüyoruzda koca tüpmü götürecez bu teknolojide geri gitmedir resmen