Lombardin ve su motoru saatte kaç litre yakıyor ?

Verdiginiz bilgiler icin sagolun ama dedigim gibi traktor yerine 17 bg lombardin kullanacagim ve bir tane sanzumanli baslik calistirmak en zahmetsiz ve ucuz olur diye dusunuyorum. Endisem lombardinin gucu yetermi mesela 1 tane yuzuak jet 40 yada 50 yi tam anlamiyla calistirmaya. Yani benim amacim birazda tarla ile ugrasip stres atmak
yuzuak gezgin benimde arastirdigim bir konu firmasi ile gorustugumde 25 tabancalik kapasiteli herhangi bir sistem le cok verimli kullanilir diyor forumda bubsistemi kullanan larda bir baslik acmisti galiba ararsan bulabilirsin

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50
Evet bu konu hakkinda gecmiste yapilan yorumlari okudum hatta orda bu isi bilen birkac kisiye ozelden de sordum valla deneyecegim
sonuclari bizimle de paylasirmisin bu devirde sulamada calistiracak uygun fiyata adam bulmak cok zorlasti bu sistemlere yonelimde senin tecrubelerinde bize yardomci olur maliyet kurulum calisma sekillerini gorsel desteki olarak bizim le paylasirmisin

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50
sonuclari bizimle de paylasirmisin bu devirde sulamada calistiracak uygun fiyata adam bulmak cok zorlasti bu sistemlere yonelimde senin tecrubelerinde bize yardomci olur maliyet kurulum calisma sekillerini gorsel desteki olarak bizim le paylasirmisin

Memnuniyetle zaten nisan ayi gibi sulama yapmaliyim bugdayda denerim sure var ama sistem calisacakmi ona gore bu sistemi calistirirsam kendi isimi kendim gorurum gercekten hem calisacak duzgun adam bulmak zor hemde maliyetli zaten aldigim pompadan tutunda herbir parcaya kadar butun maliyetleri ayrintili sekilde aktaracam birde benim arayipta cevabini bulamadigim sorular icin gerekirse basinc saati debi sayaci takacam ve gorsele agirlik verecem. Burda paylasim ve yorumlari okudugumda inanilmaz faydali seyler goruyorum bende en azindan deneyecegim seyin olurunu olmazini gostermek istiyorum

Yaşnız
Dedikleriniz doğru hocam. Yalnız 15 hplik pancar motorda 3000 devir. Bizde 2 tane var büyük türbin çark taktırdık düşük gazda yüksek su basıyor az yakıyor.11.5 bglik pancarada yaptıralım dedik usta ona daha küçük çark taktı oda çok su basıyor küçük tarla için ideal.Bizde kullanıyorduk lombardini yakıtta daha fazla yakıyor pancardan.
yalnız hocam pancar gider 3 yıl lombardin gider 10 yıl bilgin olsun 👍

Arkadaslar yıllardır pancarmotor kullanıyorum 11.5 lik 25-30 tabanca ceviriyor 20dekar yonca suluyorum tarlamın hemen yanındaki dereden. Bu sizin söylediğiniz traktör arkasına takılan pompalar nasıldır 65 lik traktörüm var
Pancar motora göre avantajı ve dezavantajı nelerdir yakıt ve kullanım olarak siZce hangisi daha mantıklı
Kaçlık alırsam kaç tabanca cevirir

Arkadaslar yıllardır pancarmotor kullanıyorum 11.5 lik 25-30 tabanca ceviriyor 20dekar yonca suluyorum tarlamın hemen yanındaki dereden. Bu sizin söylediğiniz traktör arkasına takılan pompalar nasıldır 65 lik traktörüm var
Pancar motora göre avantajı ve dezavantajı nelerdir yakıt ve kullanım olarak siZce hangisi daha mantıklı
Kaçlık alırsam kaç tabanca cevirir
Arkadaşlar su motoru almayı düşünüyorum lombardin yada pancar motoru hangisini önerirsiniz 11 hp lik

merhabalar ustalar benim bi kaç sorum olucak süperstar saatte ne kadar yakar 28hp var bi tane üstünde 8s dürbün var saate ne kadar yakar yada diger hp olanları ne kadar yakar saatte 23 dönüm arazi sulucam arazi de 2 inc sulama yer altı döşeli 28 hp süperstar hangi dürbün uygundur

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo