KONYA TARIM 2012 KUBOTA YENİ M108S-DTQDS

Ynt: KONYA TARIM 2012 KUBOTA YENİ M108S-DTQDS

Hermiyas link=topic=53709.msg562489#msg562489 date=1331675025' Alıntı:
Wakit hasıl olmuyor, değerli Mustafa...
Malum modern yaşam, insanın en hoyratça waktini çalıyor...
Aynen, en iyisi köy hayatı Sanırım :D:D

_ÖzGüR_ link=topic=53709.msg562496#msg562496 date=1331675327' Alıntı:
sende haklısın be gülüm :D ama 4000 kg çok az bea arkasına ağır bi ekipman taktına önler şahlanır bunun erkunt gibi orasına burasına ağırlık takmak lazım 1000kg eksiği var :D
Ne Erkunt ' u Yaw, ' A ' Firması Onun adı bikerem :D

_ÖzGüR_ link=topic=53709.msg562496#msg562496 date=1331675327' Alıntı:
sende haklısın be gülüm :D ama 4000 kg çok az bea arkasına ağır bi ekipman taktına önler şahlanır bunun erkunt gibi orasına burasına ağırlık takmak lazım 1000kg eksiği var :D
:D O zaman kilo almalı bunu kullanan :) Şaka bir yana elbet bir kaç ağırlık takılabilir. Kullanıcıya bağlı.

doganbey1 link=topic=53709.msg562501#msg562501 date=1331675432' Alıntı:
:D O zaman kilo almalı bunu kullanan :) Şaka bir yana elbet bir kaç ağırlık takılabilir. Kullanıcıya bağlı.

Ön jantlara 2 şer tane taksalar millet 5000 tondan fazla sanar,hafif diye almamazlıkta olmaz... :D :D ;D

Her sektörde 'Sürdürülebilir Yaşam, yaşanılabilir Dünya' felsefesinde Sarf giderlerini düşürmek Dünya ' da bir trent.
Tüketim az işi de görüyorsa, uygun olan yeterlidir.

Mantıken ağırlık her daim ihtiyaç değil, ama tüketim daimidir. Tüketimi azaltmak daha optimumdur. Bunun için yapılan optimum değişiklikler mübahtır.
Ki ağırlık ilawe de edilebilir....

wan7ed link=topic=53709.msg562497#msg562497 date=1331675339' Alıntı:
Aynen, en iyisi köy hayatı Sanırım :D:D

Köy ' de karanlık bir kış gecesinde Dünya ' ya gelmiş biri olarak, bugünkü aklım 20 yıl önce olsa we bugün iş yaşamında müşterilerime we çalışanlarımıza sorumluluklarım olmasa 5 dakka durmam memlekete geri dönerim....
Önümüzdeki 20 yıl içinde çok ciddi bir şekilde KÖYE DÖNÜŞ olacağını düşünüyorum...

Hermiyas link=topic=53709.msg562508#msg562508 date=1331675881' Alıntı:
Köy ' de karanlık bir kış gecesinde Dünya ' ya gelmiş biri olarak, bugünkü aklım 20 yıl önce olsa we bugün iş yaşamında müşterilerime we çalışanlarımıza sorumluluklarım olmasa 5 dakka durmam memlekete geri dönerim....
Önümüzdeki 20 yıl içinde çok ciddi bir şekilde KÖYE DÖNÜŞ olacağını düşünüyorum...
Kesinlıkle, 20 yıldan daha yakın gibi..

m108s modeli motor ve performans olarak gayet başarılı 3.8lt motordan 108bg net güç elde ediyor.. artı 4ton agırlık biraz turkiye şartları için az olsada dengeli bi traktör ve agırlık dagılımı kubotalarda optimuma yakındır %50 %50 gibi... yani arkasına hangi ekipmanı takarsanız takın önü kalkmaz... m108s te gördügüm eksiklik şu kabini eski me9000 serisinin kabinleriyle aynı sanırım ? m40 serisinin kabini daha guzel.. bunun dışında powershiftle 8 ileri vites secenegi harika.. m40 serisinin devamı ve en ustu m108s oluyor sanırım.. bi üst seri yani mx serisi umarım en kısa zamanda gelir..tam otomatik şanzımanlara sahip mx serisi fark yaratacak bi seri.. fiyat konusunda da görüşüm 110bin tl üstü olmaması yönündedir.. 100-110bin arası normal olur liste fiyatı ha traktör özellik olarak daha fazlada eder ama bu piyasada tutması ve rekabetci olması için iyi bi fiyat olur.. mx serisinde m128x i degilde m135x i getirmeleri daha iyi olur diye düşünüyorum... hatta mx serisini komple getirmelerini isterim ilerde m40 tan mx e geçebiliriz luks te sınır yok :)
m108s in yaıt tuketiminin muadillerinden baya düşük olacagını sanıyorum 3.8litrelik 16valf motorda commonrail sistemi var bu hem hafif işlerde hem agır işlerde maksimum performans minimum yakıt tuketimi sagayacaktır..

broşürde yazan bilgiler;

Ortak Yakıt Yolu Sistemli Motor
M108S ' nin motoru yeniden tasarlanmış ve yeniden yapılandırılmıştır.
CRS (Ortak Yakıt Yolu Sistemi) ve Soğutmalı EGR (Egzoz Gazı Devridaimi) Sistemi, emisyonları azaltarak EU Kademe 3 emisyon standartlarının karşılanmasına yardımcı olur.

CRS(Ortak yakıt Yolu Sistemi)
Emisyonları ve yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olmak amacıyla genellikle otomobillerde kullanılan CRS aynı sonuçları elde etmek üzere kulanılan CRS aynı sonuçları elde etmek üzere M108S motorumuza da uygulanmıştır. CRS, yakıt püskürtme zamanlamasını ve püskürtme miktarını elektronik olarak denetler. Yüksek basınçlı püskürtme işlemini tek seferde değil, kademeli olarak uygularayarak ideal yanma oranı sağlar ve böylece daha yüksek silindir verimliliği elde edilir.
Bu sayede, genellikle 'dizel vuruntusu' olarak bilinen yanma gürültüleri azaltılır ve daha yüksek verim ve daha temiz emisyonlar sağlanır.

Soğutmalı EGR Sistemi
Soğutmalı EGR(Egzoz Gazı Devridaimi) Sistemimiz tıpkı CRS ' de olduğu gibi zararlı emisyonları azaltmaya yöneliktir.
Sistem bu işlevi yerine getirmek için egzoz gazlarını öncelikle bir soğutucuya yönlendirmenin ardından soğutulmuş olarak yanma odalarına alınan gazla sıcaklıkları düşürür ve azot oksit oluşumunu engeller.

mustafagursacli link=topic=53709.msg562823#msg562823 date=1331729732' Alıntı:
fiyat konusunda biraz ön bilgi aldım muadilleri ile aynı para olacakmış .... misal 110 bg valtra ile ...

Değerli Mustafa bugün Marubeni yetkilisine sordum M108S Mayıs ayında satışına başlanacakmış we fiyat olarak çok afaki bir şey söyledi...Burada paylaşmayı zul addediyorun...Anla yani o kadar pahalı dedi...

mustafagursacli link=topic=53709.msg563378#msg563378 date=1331755214' Alıntı:
hermiyas bey zaman zaman paylaşımlarla sitemizde kalın yorumlarınız harika resimlerde öyle ....

Zaman buldukça elimden geldiğince olabilir, lakin ben çiftçi değilim, yerimiz war ama henüz işlemiyoruz. Kısmetse bu sene de işleyemeyeceğiz yeni bir yatırıma girdik...Bu yüzden sizler, benden çok daha bilgilisiniz bu konularda ben ancak kendi dalımdaki konularda sizlere paylaşımlarımla destek olabilirim, o da ne kadar olabilir orasını sizler takdir edersiniz...

ceya023 link=topic=53709.msg562672#msg562672 date=1331718096' Alıntı:
m108s modeli motor ve performans olarak gayet başarılı 3.8lt motordan 108bg net güç elde ediyor.. artı 4ton agırlık biraz turkiye şartları için az olsada dengeli bi traktör ve agırlık dagılımı kubotalarda optimuma yakındır %50 %50 gibi... yani arkasına hangi ekipmanı takarsanız takın önü kalkmaz... m108s te gördügüm eksiklik şu kabini eski me9000 serisinin kabinleriyle aynı sanırım ? m40 serisinin kabini daha guzel.. bunun dışında powershiftle 8 ileri vites secenegi harika.. m40 serisinin devamı ve en ustu m108s oluyor sanırım.. bi üst seri yani mx serisi umarım en kısa zamanda gelir..tam otomatik şanzımanlara sahip mx serisi fark yaratacak bi seri.. fiyat konusunda da görüşüm 110bin tl üstü olmaması yönündedir.. 100-110bin arası normal olur liste fiyatı ha traktör özellik olarak daha fazlada eder ama bu piyasada tutması ve rekabetci olması için iyi bi fiyat olur.. mx serisinde m128x i degilde m135x i getirmeleri daha iyi olur diye düşünüyorum... hatta mx serisini komple getirmelerini isterim ilerde m40 tan mx e geçebiliriz luks te sınır yok :)
m108s in yaıt tuketiminin muadillerinden baya düşük olacagını sanıyorum 3.8litrelik 16valf motorda commonrail sistemi var bu hem hafif işlerde hem agır işlerde maksimum performans minimum yakıt tuketimi sagayacaktır..

Yazdıklarına katılıyorum, M108S her bakımdan rakiplerine göre önde olan bir model, fiyatı da optimum olursa kolayca sıyrılabilir aralarından...

Dünya artık ölçek ekonomisine geçti. Bu yüzden her sektörde ciddi bir konsolidasyon söz konusu, buna en son TARIM ÇİFTÇİLİK sektörü dahil olacak oluyor...
Bu meyanda Türk Çiftçisi de radarlarını açarak tedbirlerini almak durumunda....Benim gözlemlerim bu yönde...