KESTİRDİĞİM SİMENTAL DANAM (AKSARAY)

Ynt: KESTİRDİĞİM SİMENTAL DANAM (AKSARAY)

güzel hayvan ama bu hayvan saf simental degil hostain-simental kırması ?.. hostain inegi simentalle çevirince genellikle böyle buzagısı oluyor alın kısmı beyaz göz cevreleri kırmızı .. yani hostainin siyah olan yerlerinin kırmızıya boyanmış hali gibi.. simentallerin basının buyuk bölümü beyaz ve gözleride beyaz oluyor.. renk olarak simental baskın gen geliyor beleklerinin oluşumununda hostain benim şuana kadar olan kırma buzagılarımda hep bu oldu..

Sanıyorum hayvancılık yapmanın en kötü yönü bu hayvanlara kıymaktır. İnsan bu güzel şeylere nasıl kıyar?
Baya zor olur gibime geliyor, sıkıntılı bir durum. Ancak yapacak da başka da yapılcak birşey yok.
Allah bereketli etsin.

n_cebeci link=topic=48841.msg527746#msg527746 date=1328290171' Alıntı:
Sanıyorum hayvancılık yapmanın en kötü yönü bu hayvanlara kıymaktır. İnsan bu güzel şeylere nasıl kıyar?
Baya zor olur gibime geliyor, sıkıntılı bir durum. Ancak yapacak da başka da yapılcak birşey yok.
Allah bereketli etsin.
Çok katılıyorum size kestirirken ben orada bulunamam o kadar baktığım hayvan kesiliyor

Freston link=topic=48841.msg527749#msg527749 date=1328290557' Alıntı:
Çok katılıyorum size kestirirken ben orada bulunamam o kadar baktığım hayvan kesiliyor
;D ya ben napayım onca bakıyorum bakıyorum sonra alıp kesiyolar yılda 200 bin falan oluyo. bide ölü gördüm mü yada sakat çok üzülürdüm küççükken. ama şimdi bi etki yapmıyo gaddarlaştım galiba. hatta öyleki bazen kafalarını filan koparıyorum tabi mecburiyetten. :D bu arada bereketini görün. maşallahı varmış.