Kanal suyu işe damlama

Merhaba arkadaşlar benim şoyle bi sorum var ben 3 yıldır bahçeme damlamadan su veriyordum su kaynağım kuyu suyu idi fakat oluşan sebeplerden dolayı kuyuda yazın su miktarı az geliyor ve motor çok zorlanıyor bu sene suyu sulama kanalından almak istiyorum kanal ile bahçemin arası 10 15 metre bahçeme boru çektim onu da sisteme baglayacam boruya süzgec taktırdım ot vs girmesin diye fakat sistemde yosun filtresi yok fiyatını sordum 50 bin istediler verecek gücüm yok acaba arada bir açıcı asit koysam 2-3 sulamada bir işe yarar mı en azından 1 sene kadar götürür mü yoksa işe yaramaz mu

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
hocam merhaba siz adana da mısınız ?
açıcı mil sebeple oluşan genldeki tıkanıklıgı çözer yosunu da çözer ama emin degilim
kanaldan suyu neyle basıyorsunuz ?
motor veya pompa degılse filitrede gereklı basınc olusmazsa sulama da çok zorlanırsınız ?
ekli filitreler 10 dk da tıkanıyor genelde o yuzden gravel filitre kullanıyoruz.
fikir açısından yardımcı olmaya çalışırım siz bahçeyi damlama özelliklerinizi saatte gereken su mıktarınızı vs yazın

hocam merhaba siz adana da mısınız ?
açıcı mil sebeple oluşan genldeki tıkanıklıgı çözer yosunu da çözer ama emin degilim
kanaldan suyu neyle basıyorsunuz ?
motor veya pompa degılse filitrede gereklı basınc olusmazsa sulama da çok zorlanırsınız ?
ekli filitreler 10 dk da tıkanıyor genelde o yuzden gravel filitre kullanıyoruz.
fikir açısından yardımcı olmaya çalışırım siz bahçeyi damlama özelliklerinizi saatte gereken su mıktarınızı vs yazın
Evet hocam adanadayım kanaldan benim bahceme gelen bir boru var kanaldan taraf borunun agzına krom süzgeç taktırdım boruya pislik vs girmesin diye daha önce kuyudan aldığım için suyu sadece kum filtresi mevcut 13 hp lombardini ve kademeli pompa var dediğim gibi yosun filtresi için 50 bin TL istiyorlar bende en az 1 sene idare etsin seneye mahsulden sonra alyım diyorum bahçem 30 dönüm fidan narenciye 2 bar basınç alsam 7-8 saat yeter diye düşünüyorum

• Beğen
Evet hocam adanadayım kanaldan benim bahceme gelen bir boru var kanaldan taraf borunun agzına krom süzgeç taktırdım boruya pislik vs girmesin diye daha önce kuyudan aldığım için suyu sadece kum filtresi mevcut 13 hp lombardini ve kademeli pompa var dediğim gibi yosun filtresi için 50 bin TL istiyorlar bende en az 1 sene idare etsin seneye mahsulden sonra alyım diyorum bahçem 30 dönüm fidan narenciye 2 bar basınç alsam 7-8 saat yeter diye düşünüyorum
hocam krom süzgeç tıkanırsa pompaya su gelmezse pompada yakma olabilir.
kum filitresi için hidrosiklon mu seperatör mü kullanıyorsunuz?
ucuz olsun diyorsanız
40 lık kazan ve 2 adet double almalısınız yoksa çözümü zor en ucuz olarak sadece double alabılırsınız
aslında ondan da vardı bnde fazladan yaptırmıstım düşünürseniz yardımcı olurum
bende ful sistem var degiştirmeyı düşünüyorum ama yenısını almadım daha buyugunu almak istiyorum bnm kı de 2 senelık ürün size uyguna verebilirdim aslında ama malesef daha almadım yenısını

• Beğen
hocam krom süzgeç tıkanırsa pompaya su gelmezse pompada yakma olabilir.
kum filitresi için hidrosiklon mu seperatör mü kullanıyorsunuz?
ucuz olsun diyorsanız
40 lık kazan ve 2 adet double almalısınız yoksa çözümü zor en ucuz olarak sadece double alabılırsınız
aslında ondan da vardı bnde fazladan yaptırmıstım düşünürseniz yardımcı olurum
bende ful sistem var degiştirmeyı düşünüyorum ama yenısını almadım daha buyugunu almak istiyorum bnm kı de 2 senelık ürün size uyguna verebilirdim aslında ama malesef daha almadım yenısını
Hocam şöyle söyleyim krom süzgeç tıkanmaz çunku adam oluyor başında borunun önünü temizliyor. Hidrosiklon kullanıyorum kurtarmaz mı diyorsun sizdeki 40 lık kazan 2 adet double benim sisteme monte edilebilir mi fiyat olarak ne düşünüyorsunuz yada yenisini alırsanız eskisini ne kadarda satarsınız

Resimler ve ekler

• IMG_20240610_155933.jpg
    IMG_20240610_155933.jpg
    292.8 KB · Görüntüleme: 38
Hocam şöyle söyleyim krom süzgeç tıkanmaz çunku adam oluyor başında borunun önünü temizliyor. Hidrosiklon kullanıyorum kurtarmaz mı diyorsun sizdeki 40 lık kazan 2 adet double benim sisteme monte edilebilir mi fiyat olarak ne düşünüyorsunuz yada yenisini alırsanız eskisini ne kadarda satarsınız
hocam sizin sistem bu mu ?
kim yapımı bu ürün ?

Sistem 110 luk mobil yani götürüp getiriyorum filtre, kazan işçilik vs 50000 dendi bi kaç yere sordum benimki double değil diye biliyorum ama çok bi bilgim yok açıkçası fiyat sorarsanız sevinirim tabi
HANGILERINE SORDUNUZ SIZ ONLARA SORMAYALIM
ŞİMDİ HİDROSİKLONDAN GELEN BORUNUN VANA OLAN KISMINA KAZAN ATILACAK HEPSI BU BIRDE TABİ ŞAHSE YAPILACAK

• Beğen
Tepkiler: Zalımçiftçi
HANGILERINE SORDUNUZ SIZ ONLARA SORMAYALIM
ŞİMDİ HİDROSİKLONDAN GELEN BORUNUN VANA OLAN KISMINA KAZAN ATILACAK HEPSI BU BIRDE TABİ ŞAHSE YAPILACAK
Dün denedim sistemi fakat çok verimli olmadı tıkanıyor🙁kazan almak şart oldu benim fotosunu yoşladığım sistemin üzerine kazan monte edebilir miyiz sizce,bide kaç tane lazım

Dün denedim sistemi fakat çok verimli olmadı tıkanıyor🙁kazan almak şart oldu benim fotosunu yoşladığım sistemin üzerine kazan monte edebilir miyiz sizce,bide kaç tane lazım
hocam evet saatte kaç ton su gerek bahcenıze 60 lık veya ucuz dersenız 40 lık kazan gerek

Gerekli bilgiler için teşekkürler hocam. Benimde öyle bir sorunum vardı ve bunu öğrenmek için foruma katılmıştım ama karşıma çıktınız :) Dediklerinizi uygulamaya çalışırım.Herhangi bir sorum olursa tekrar buradan iletişime geçerim. Tekrar teşekkürler..
hocam merhaba bu filitre işi çok önemli zırt pırt alınıp kurulan ürünler degıl eger ki kafanıza takılan bırsey varsa sorun yardımcı olayım ona göre urun bakınız su damlama basınc fılıtre hepsı ayrı konular

• Beğen
Tepkiler: Sezgin Ulu

Konuyu geç gördüm, sistemi bagladin mi bilmiyorum.
Ben drenaj kanalından kullanıyorum, ikiz plastik disk filtre kullanıyorum. Her 12 saatte temizliyordum, minik yosun oluyor drenaj kanalında da. Yandaki komşular kanalın içine genis çerçeveli ağız yaptırıp en ince tül ile sanıyorlar, damla hortumlarda tıkanma olmuyor fakat onlar da sık sık alıcı ucundaki tülü yıkıyor ve tekrar sarıyor.
Ben de standart satılan alıcı filtresi yerine sanayide daha geniş olacak şekilde demir çerçeve yaptırdım. Komşuların tül yosun ile dolunca neredeyse hiç su gelmiyor fakat benim su azalıyor ama illa su geliyor. Yani özetle yüzey alanı ne kadar geniş yaparsan o kadar az tıkanır. Bi daha yaptırsam abartmıyorum 2 metre uzunlukta yaptircam, alan geniş olunca kirlerin arasından kılcal da olsa su geçecek, belkide sezon boyunca tül temizlemeden iş görecek.

İnanın o kadar bi bilgim yok 30 dönüme basacam saatte 60-70 tondur heralde
misir icin 30 cm aralıklı saatte 1.6 litre debi ile 1 Bar ile 10 dönüm saatte 34-35 ton su gerekir, 30 dönüm için 110 ton eder. 4 lük (110 luk ) boru 1 bar ile 70 ton su akıtır. Tek seferde eşit sulamaniz pek mümkün gözükmüyor.