Jx70c hakkında bilgi

Öncelikle herkese hayırlı bayramlar diliyorum,
Bayramdan önce aşağıdaki jx70c 2022 model traktörü satın aldık, fakat case serisine birraz yabancıyız.
1.Bu traktörde yolda giderken bazen el freni lambası ile birlikte bir uyarı lambası yanıp otemeye başlıyor, frene hafif basıp el freni ile uğraşınca duzeliyor.
2. Sorun traktörün debriyajı çok yukarıda kavrıyor ve freni çok aşağıda tutuyor bunları normal commonrail motor olmayan traktörler gibihalat ayarı yapılınca düzeliyor mu yoksa hiç dokunma mı dersiniz.
3. Olarak traktör biraz fazla sallanıyor gibi, acaba diyorum lastik basıncı mı yüksek normalde lastik basıncı kaç olmalı yada şu kadar hava baş biz o şekilde kullanıyoruz dediğiniz bir seviye var mı?
4. Olarak bu traktörlere kasnak takan var mı, biz kasnak takmak istesek nasıl takarız?

Resimler ve ekler

• IMG_20240615_193410.jpg
    IMG_20240615_193410.jpg
    171.7 KB · Görüntüleme: 18
Öncelikle herkese hayırlı bayramlar diliyorum,
Bayramdan önce aşağıdaki jx70c 2022 model traktörü satın aldık, fakat case serisine birraz yabancıyız.
1.Bu traktörde yolda giderken bazen el freni lambası ile birlikte bir uyarı lambası yanıp otemeye başlıyor, frene hafif basıp el freni ile uğraşınca duzeliyor.
2. Sorun traktörün debriyajı çok yukarıda kavrıyor ve freni çok aşağıda tutuyor bunları normal commonrail motor olmayan traktörler gibihalat ayarı yapılınca düzeliyor mu yoksa hiç dokunma mı dersiniz.
3. Olarak traktör biraz fazla sallanıyor gibi, acaba diyorum lastik basıncı mı yüksek normalde lastik basıncı kaç olmalı yada şu kadar hava baş biz o şekilde kullanıyoruz dediğiniz bir seviye var mı?
4. Olarak bu traktörlere kasnak takan var mı, biz kasnak takmak istesek nasıl takarız?
Öncelikle hayırlı olsun 1 vites değiştirirken yada durduğunda el frenini çek diye öyle bi ikaz lambası koymuşlar tarladada dönüm başında da sürekli ötüyor traktörü durdu olarak algılıyor power şatıl boşa aldığından el frenini çek diyor servise söyledim fişini çekivermedi bi. 2 debriyaj ve frenin ayarı var boşluğu ayarlanır servis için 5 dk lık bir iş. 3 case c 65 yada c75 kısa traktör ön ağırlığı uzatsanda sallanıyor TD gibi sallı değil. 4 kasnak dediğiniz kuyruk miline takılan patos kasnağı ise uyuyorsa takılır :)

Traktör fazla yatıyorsa lastik havalarını 2 bar , 30 psi kullanmak asfaltta sallantıyı biraz azaltıyor.
Traktörde kasnak çok eskiden kullanmıştık.
Su pompaları kasnakla çalışırdı, şaftlıya çevirdik.
Odun hızarı, ayçiçek patozu , mısır efekleme makinesi , süpürge, buğday ayıklama makinesi kasnakla çalışırdı.
Traktörün yakıtı çok olduğu için Pancar veya Lombardin motorlara kasnak taktık,

Traktörde kasnağı monte edecek sabit yer bulunmuyor ama asansör çeki sehpasına ara bir sehpa yapıp , geçişe bir flaş kullanıp bir şeyler denenebilir.

Traktör fazla yatıyorsa lastik havalarını 2 bar , 30 psi kullanmak asfaltta sallantıyı biraz azaltıyor.
Traktörde kasnak çok eskiden kullanmıştık.
Su pompaları kasnakla çalışırdı, şaftlıya çevirdik.
Odun hızarı, ayçiçek patozu , mısır efekleme makinesi , süpürge, buğday ayıklama makinesi kasnakla çalışırdı.
Traktörün yakıtı çok olduğu için Pancar veya Lombardin motorlara kasnak taktık,

Traktörde kasnağı monte edecek sabit yer bulunmuyor ama asansör çeki sehpasına ara bir sehpa yapıp , geçişe bir flaş kullanıp bir şeyler denenebilir.
Hocam yorumunuz için sağolun Patos için kasnak kullanıyoruz zaman zaman, bende değindiğiniz gibi asansör çeki kısmına bişeyler uydurabilirlerse yaptırayım diyorum yoksa başka traktöre takarız Artık.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Merhaba tekrardan bu jx70c modelinde galiba koltuktan kaynaklı bir ikaz sesi ve ışığı yanıyor ekranda, koltuğun arkasında bir kabloya bağlı bant ile sarılmış sensör gibi bişey var onunla uğraşınca da daha garip bir uyarı sesi veriyor, bunu nedeni ve çözümü nedir acaba? Koltuk hassasiyet ayarı yapınca biraz geçti ama arada yapıyor hala

Resimler ve ekler

• Videoframe_20240621_154208_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Videoframe_20240621_154208_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    89.3 KB · Görüntüleme: 22
  • Videoframe_20240621_154153_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Videoframe_20240621_154153_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    92.2 KB · Görüntüleme: 21