JD 5090R - MF 5430

Arkadaşlar Allah izin verirse yeni traktör alıcam. 2. el olacak alacağım motor. 1800 saate 5090R Auto Quad Plus buldum birde 1400 saatte 5430 var... Benin gönlüm JD'den yana. Siz ne düşünürsünüz sizin görüşleriniz çok önemli. [emoji4] Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim... [emoji4]

Söz konusu traktörler arasında bazı farklar var.
John deere 4.5 lt common rail motor
16/16 otomatik vites
2.25 cm aks compakt kısa ölçüler
376 nwt tork
euro3 emission
Tam şasi tasarımı
Sıra başı dönüş sistemi

Massey ferguson 4.4 litre mekanik enjeksiyonlu motor
16/16 yarı otomatik
2.46 cm. Aks. büyük ölçülere sahip bir yapı
379 nwt. Tork
Euro3 emission

Arkadaşlar Allah izin verirse yeni traktör alıcam. 2. el olacak alacağım motor. 1800 saate 5090R Auto Quad Plus buldum birde 1400 saatte 5430 var... Benin gönlüm JD'den yana. Siz ne düşünürsünüz sizin görüşleriniz çok önemli. [emoji4] Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim... [emoji4]
JD motoruyla Perkins motoru kıyaslamak yeterli olucak diye düşünüyorum...

5450 kullanıcısı olarak 5430 tavsiye ederim.
Nedenleri ise;
1.Daha uzun,sallı ve muhtemelen daha ağır.
2.güçleri aynı olmasına rağmen mf de commonrail olmaması(bu benim şahsi görüşüm.çünkü daha sade bir motor yapısı var)
3.ikinci el piyasası.jd nin r serisininde 2. Eli sağlamdır ama MF nin alıcısı çok çok daha rahat bulunur.

Birde eski 5r ile 5400 serisinin arasında konfor farkı olacağını sanmıyorum.
Tabi ne alırsanız alın kesinlikle deneyerek alın.sonuçta traktörü biz değil siz kullanacaksınız :)

5450 kullanıcısı olarak 5430 tavsiye ederim.
Nedenleri ise;
1.Daha uzun,sallı ve muhtemelen daha ağır.
2.güçleri aynı olmasına rağmen mf de commonrail olmaması(bu benim şahsi görüşüm.çünkü daha sade bir motor yapısı var)
3.ikinci el piyasası.jd nin r serisininde 2. Eli sağlamdır ama MF nin alıcısı çok çok daha rahat bulunur.

Birde eski 5r ile 5400 serisinin arasında konfor farkı olacağını sanmıyorum.
Tabi ne alırsanız alın kesinlikle deneyerek alın.sonuçta traktörü biz değil siz kullanacaksınız :)

Mf elektronik kontrollü püskürtme 1600 bar Jd comman rail 2000 bar arada çok fazla fark yok.ikiside iki valf motor, özgül yakıt tüketim değerleri de yakındır, yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermeyelim.
Ayrıca her iki markada da 2000-2500 bar arası farklı modellerde var.
JD donatı olarak daha dolu bir motor olarak gördüm.Arz ederim.

• Beğen
Tepkiler: MF_5450