İlaçlama makineleri hakkında önemli bilgiler

Ali bey merhaba ben üntar 1000 lt class 15 metre 3 lü tjet meme ilaç makinesini bu yıl aldım henüz kullanmadık fakat getiren arkadaş 20 bar başınçta kullanmamızı söyledi şimdi yazınızın tamamını okudum ve çok yüksek geldi gözüme almış bulunduk bir kere ne kullanma kılavuzu ne de bilgiyi doğru dürüst verdiler makine teslimatınıda gece yarısı yaptıkları içinde deneme şansımız olmadı nasıl bir ayarda dekara 20 lt ve 30 lt atacak şekilde ayar yapabiliriz fabrikalaya ulaştığımda göndericez dediler hala yok
Guray bey siz yanlış anlamış olabilirsiniz bizde de üntar 1000 lt 15mt class modeli var 2 3 bar arası ayarlı mavi memede hatta satıcı firma kırmızı memede 1 bar ayarla demişti tabi siz kendi hızınıza göre ayar yapmalısınız ben kabaca tarif ettim siz traktör hızınıza göre denemelisiniz

• Beğen
Tepkiler: argeonal

selam arkadaşlar..güzel paylaşım olmuş bende cingözer arkadaşa katılıyorum benimde 800lt önallar ile 17barda düz 2 ile(mf285)13-15 gazda (540 devir)40 dönüm yer atıyorum barı düşürünce ilacı az atmazmı yoksa benmi yanliş kullanıyorum pirinç memeli...herkeze kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
selam arkadaşlar..güzel paylaşım olmuş bende cingözer arkadaşa katılıyorum benimde 800lt önallar ile 17barda düz 2 ile(mf285)13-15 gazda (540 devir)40 dönüm yer atıyorum barı düşürünce ilacı az atmazmı yoksa benmi yanliş kullanıyorum pirinç memeli...herkeze kolay gelsin...

Ahmet kardeşim burdaki düşük basınç olayı plastik yelpaze memeler için geçerli,aslında senin yapman gereken en sağlıklı şey pirinç memelerin debisini ölçmen,yazımdada yazdığım gibi 10 Bar basınca ayarla ve memenin altına ölçü kabı koy ve 1 dakikada kaç litre birikmiş ise yukardaki hesapları yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: ahmetboz28
Elimizdeki ilaçlama makinelerine sizlerin tavsiye ettiği jet memeleri monte edebilirmiyiz yoksa makinayı mı değişmemiş gerekir saygılar

Kolaylıkla değiştirebilirsiniz,memelerin plastik boruya giren kısmı aynı ölçüdedir.(6 yada 6,5 mm gibi)Pirinç memeler 2 adet vida ile kelepçe vasıtasıyla bağlıdır,bu 2 vida sökülür yelpaze jet memede 1 adet vida vardır ve aynı yere takılır(meme ile boru arasına oring yani conta takılması unutulmamalıdır,zaten kendi üstünde çıkar.)

• Beğen
Tepkiler: ebay06
Teşekkürler eyvallah kardeşim birde bahsettigin memelerin resimlerini ata bilirmisin sana zahmet
1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG

• Beğen
Tepkiler: aşkar ve aoboran

Hava enjektörlü memenin ne gibi bir özelliği var rüzgar memesi denilen bu mu oluyor.
Birde damla kesicili 3 lü veya 4 lü t jet memenin fiyatı nedir sizden temin edebilirniyiz?

Evet hava enjektörlü memelerde memenin bir tarafından hava alınarak aşağı doğru ilaçlama yönüne göre verilir,buda ilaç sürüklenmesinin önüne geçer,ayrıca hi-speed denen memeler var bunlarda yüksek hızlarda ilaçlama mümkündür.444 7 442 yada 332 248 95 63 nolu telefonlarımızdan satış bölümüyle irtibat kurabilirsiniz.