Icar fiyatları hakkında

Köyde oturmayan az bir miktar tarlası olan bir kişi tarlasana icara veriyor. Sadece yaz dönemlerinde gelip köyde Piyasayı soruşturuyor ve ana gelir kaynağı çiftçilik olmayan bir kişinin 2.000 TL'den icara aldığını duyuyor.
Tarlayı çalışan diğer kişi 2000 TL'nin yüksek olduğunu düşünüyor ve bunu belirtiyor ancak karşı taraf 2000 TL verildiğini ve bunun normal olduğunu düşünüyor. Ve ısrar ediyor tarlayı alacak olan kişinin maddi durumu iyi çiftçilik gelirine ihtiyacı yok. Ancak 400-500 dekar civarında yer çalışıyor.
2000 TL icar fiyatı Bence yüksek. Sizler ne düşünüyorsunuz
Yer Trakya Buğday ve ayçiçeği ekilecek????

Bencede yüksek, biz 100 dönüm kadar kiralama yapıyoruz sadece buğday arpa ekiyoruz 5 dönüme bir çuval un veriyoruz. Hasat sonunda un kaç lira ise isteyen un alıyor isteyene parasını veriyoruz, (Hekimoğlu un 800 liraya alıyorum) yer Bolu/Gerede bu sene zarar ettik hiç bişey yetişmedi. Kiralanan yerler genelde müşterek oluyor desteklemelerden yararlanamıyoruz, mahsülü TMO ya veremiyoruz gibi problemler oluyor.

Susuz 500 kg buğday verimi yapacak yere 2000 lira çok değil
Kendi sondajının etrafındaki kıraç tarlayı 1000 liradan turuyorlar bizim burada.bi güzün bi yazın sulama yapılsa dekara hiç olmasa 1000 lira sulama masrafı olur zaten.

Susuz 500 kg yapacak tarlada zahmet yok, ek likit sermayeye gerek yok.2000 uygun görünüyor

Devir değişiyor.likit sermaye gücü yüksek olan işletmelerin önü açık.

Son düzenleme:
  • Komik
Tepkiler: The_Hoca
Hiç bir şey düşünmüyoruz.
Paramızla niye bir sürü riske girelim.Seneye ekmeyi bile düşünmediğimiz bir çok ürün olacak ki siz icardan bahsetmişsiniz.
İcar fiyatı yüz kg/dk buğday fiyatı oluyor, genelde.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Hiç bir şey düşünmüyoruz.
Paramızla niye bir sürü riske girelim.Seneye ekmeyi bile düşünmediğimiz bir çok ürün olacak ki siz icardan bahsetmişsiniz.
İcar fiyatı yüz kg/dk buğday fiyatı oluyor, genelde.
Aklın yolu bir
Seneye dane mısır için ayırdığım yerlere buğday ekiyorum
Benim çiftçiliğimde Mısır 1500kg verimleri aşmazsa buğday karşısında anlamsızlaşıyor.
Buğdayda yüksek verime odaklanırım daha iyi.mısıra harcadığmız rezilliği buğdaya harcasak buğdayı aldıracak ambar bulamayız.
Memleketin acilen planlamaya gitmesi lazım, bilişim çağında mağara insanı kadar iletişimsiz üretime mahkum bırakılıyoruz.
Bizim bi haber olduğumuz verilere şirketler kodamanlar bi telefonla ulaşıyor.
Tarım bakanlığı tüm çks kayıtlarını, anlık ve online olarak yayınlamalı.üretici tüm ülkedeki Ekim miktarını bilerek üretim yapmalı.
Bilgisayarda iki kod yazarak hizmete açılabilecek kadar basit bir sistem ama yaparlar mı, tabiki hayır.

Sulamadan 500 kg buğday verimi yapacak yere 2000 lira çok değil
Kendi sondajının etrafındaki kıraç tarlayı 1000 liradan turuyorlar bizim burada.bi güzün bi yazın sulama yapılsa dekara hiç olmasa 1000 lira sulama masrafı olur zaten.

Sulamadan 500 kg yapacak tarlada zahmet yok, ek likit sermayeye gerek yok.2000 uygun görünüyor

Devir değişiyor.likit sermaye gücü yüksek olan işletmelerin önü açık.
Dekarından beş bin lira alabilecek bir şeyle uğraşma.
Süpürge eksen daha masrafsız olur, tavsiye ederiz.

Süpürge ekemeyiz hocam
Ne yetiştiriciliğini biliyoruz ne de buralarda alıcısı var
Bu bitkiyi görmedim bile ömrümde
Bizde çok ekmeyiz.
Silaj mısır tarlalarının yolları için ekeriz.
Süpürge fiyatı 3 liradan 1 liraya düşmüştü, ekimini tamamen bırakmıştık.
Kesik mısırı elle makineye yedirmek tehlikeli iş olduğundan ekiyoruz.
Mısır ile süpürge yüz günde olgunluğa geliyor.
Süpürgeyi orakla kes kaldır,
yol açılır.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan