Humikcan sonunda atıldı.

DSC_0026.JPG

a0538f65def1c22be65e84373f3022ee.jpg

9ce341f79c4ff1d65dca00e7d2807920.jpg

Haftasonu çiftçiliği yaptığımız için dar zamanda hem nadasları sürdük hem ilaçlama yapmaya çalıştık, umarım faydalı olur... Dün rüzgarlı hava vardı. Zaman zaman bulut çisentisi oldu. İnşallah ilacın etkisini azalmamıştır.

300 ml humikcan X 40 da= 12 lt
125 gr çinko X 40 da= 5 kg
200 ml UAN X 40 da= 8 lt
25 ml ester X 40 da 1 lt
800 lt lik 40 dekar alan için 1 kutu granland

karıştırıp attık.

Önallar Astrum 800lt holder 16 m kollu 33 memeli, makine memeleri 1 dk da 20 bar basınçta 1600-1800 devir aralığında 1050 ml su püskürttü.

Nh TD90D nin 2 nin 3 vites ile ortalama 7-8 km hız da 18-20 lt su ile dekara atabildik...

Rüzgar etkili olmasa oldukça denk atılacaktı...

Bu arada humikcan içindeki küçük tanecikler var bazen 2-3 memenin tıkanmasına neden oldu, makineye ne kadar sulu koysakta tülbent ile süzmekte fayda var. Makinenin süzgeçleri yetersiz kaldı.Biz ilk defa makineyi denediğimiz için acemiliğimiz oldu.

Teşekkür ederim, sizinde bereketli olsun, bende 5-10 litre suda karıştırıp döktüm fakat bazı tortuları memeleri tıkadı, memeleri söktüğümde içindeki filitrelerde ince parçacıkları vardı, her seferinde yıkayıp hava tutup tekrar taktık depoya su doldururken, fazla sorun olmadı ama yinede dediğiniz gibi ayrı kapta karıştırmalı ince bir süzgeçten geçirerek dökmeli garanti olması için. Bu sene acemilik durumu var makine ilk defa çalıştı... Ot ilacı için aldığım yer öyle tavsiye de bulundu, HOLDER kaç ltlik diye sordu, 800 lt 40 dekara göre dekara 1 lt ester 1 kutu granland koyulacak dedi. Artık hayırlısı fazla ot gözükmüyor... Son yağmurlara göre elimde ikinci uygulama için laris marka 20-20-20 NPK ile mikro elementleri içeren combo var onlarıda ikinci uygulama için düşünüyorum. Fırsatımız olursa atacağız..

Bereketli olsun Allah utandırmasın. Malesef bazen bidonlarda çok ufak çaplı tanecikler oluyor. Lakin bidonlarınçalkalamayıp direkt döktüğümüz zaman bir sıkıntı olmuyor. Tabiki iki kere süzmekte her zaman fayda vardır.
Teşekkür ederim doğancan bey inşallah faydasını görürüz... Çok sorun olmadı tanecikler ilk kullanım olduğu için doğaldır. 2018 sezonu için toprak analizi ile topraktan uygulama ile başlayarak tam olarak uygulamayı düşünüyorum...Hayırlısı artık...

• Beğen
Tepkiler: doganbey1

Ben holdere vana çıkışlarına 1 er adet mini filtre taktım. Hafta sonu hümikcan attım. Bidonu direk içine döktüm sorun olmadı. Biz tabanca ile ot ilacı attığımız için tıkanma çok yapıyor diye taktım mini filtreleri. unnamed.jpg

• Beğen
Tepkiler: doganbey1