Hidrolik 3 Nokta Askı Sistemi Kullanımı CASE İH

Yok Ahmet kardeşim şimdiki 65-70-80 ler ustden hassasiyetli ama 1 delik var.onceki 70 e ler 3 delikliydi.simdi hepsi tek delikli

Eyüp abi şimdi üsten hassasiyetliyse ve tek delik varsa ağır işte hafif işte ve karma kullanımda aynı yere mi takılıyor?...Benim bildiğim üsten hassasiyet lilerde hepsinin ayrı yeri oluyor benim eski Landini de öyleydi şu anki öyle değil ama...

• Beğen
Tepkiler: MEKANİKMEN
Eyüp abi şimdi üsten hassasiyetliyse ve tek delik varsa ağır işte hafif işte ve karma kullanımda aynı yere mi takılıyor?...Benim bildiğim üsten hassasiyet lilerde hepsinin ayrı yeri oluyor benim eski Landini de öyleydi şu anki öyle değil ama...

Aynen öyle.Hem üstden hassasiyetli hem tek delik.buda dediğin gibi hassasiyetde ve değişik boylarda ekipman takiyoruz iş yaparken orta kol paralel olacak şekilde deliklere göre de takılması lazım ama erkuntda bu mümkün değil [MENTION=52817]Ercan AYKUŞ[/MENTION] dan açıklama bekliyoruz

Paylaşım için teşekkürler.Erkuntlarda orta kolun bağlandığı delik neden 3 değil de 1 tane ?

türkiyede bir cok cifci hassıyet ayarını kullanmıyor sıfır hassıyet ıle cıft surumlerı gerceklestırıyor o yuzden de dusuk cekı ve yuksek yakıt mıktarları ortaya cıkıyorr

Bu konu iyi bir cevap vermiş ama izleyen öğrenen çok olur.

Hassasiyeti ortadan değil kollardan alıyor ondan bir tane koymuş erkunt hassasiyeti ortadan alanlarda 3 tane oluyor...

Ercan abicim şimdi benim anlamadigim olay şimdi ben ağır işlerde pulluk rotavator vb işlerde hangi deliğe tırmık Biçer gibi hafif işlerde nereye takacagiz���� saygılar

Yanlis hatirlamiyorsam erkuntta tek delik var. hassiyet gerektirmeyen agir islerde. Yuk pimi takarak hassiyeti kapatabiliyorsunuz.

Aynen öyle.Hem üstden hassasiyetli hem tek delik.buda dediğin gibi hassasiyetde ve değişik boylarda ekipman takiyoruz iş yaparken orta kol paralel olacak şekilde deliklere göre de takılması lazım ama erkuntda bu mümkün değil [MENTION=52817]Ercan AYKUŞ[/MENTION] dan açıklama bekliyoruz ��
[MENTION=16201]FENOMEN[/MENTION] ve diğer soran arkadaşlar cevap için geç kaldıysak kusura bakmayın telefon arızalandı evde pcden yapmaya çalışıyorum işleri artık.

Erkunt traktörde tüm ZF serisi tek delikli 60-70-80-90 ortakolun ordan hassasiyetli tek delikli hidrolik hassasiyetli.
AHC sistemli olanlarda ise yani eski 90 şimdi 100 110 ve CRD modellerde de tek bağlantılı ama hassasiyeti kollardan almaktadır.

E serisi ise genelde 3 delikli olur ağır işler üste hafif işler alt deliklere takılarak kullanılır.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk

[MENTION=16201]FENOMEN[/MENTION] ve diğer soran arkadaşlar cevap için geç kaldıysak kusura bakmayın telefon arızalandı evde pcden yapmaya çalışıyorum işleri artık.

Erkunt traktörde tüm ZF serisi tek delikli 60-70-80-90 ortakolun ordan hassasiyetli tek delikli hidrolik hassasiyetli.
AHC sistemli olanlarda ise yani eski 90 şimdi 100 110 ve CRD modellerde de tek bağlantılı ama hassasiyeti kollardan almaktadır.

E serisi ise genelde 3 delikli olur ağır işler üste hafif işler alt deliklere takılarak kullanılır.

Estağfurullah abi ne demek yanlız birdaha olmasın :D Peki tek delik olunca diğer 3 delikler gibi olmamasının sebebi ne bu bir dezavantaj değilmi neden 3 delik değil ?

60 ve 65e. Tek delik. Yaslaniyosun ercan aykus 😄😄😄😄 erkunttan emekliye ayiracaz artik seni.

Ercan abicim şimdi benim anlamadigim olay şimdi ben ağır işlerde pulluk rotavator vb işlerde hangi deliğe tırmık Biçer gibi hafif işlerde nereye takacagiz😊😊 saygılar
Case jxc de üst delik ağır işlerde, alt delik hafif işler için. Burda önemli olan pulluk çizel tırmık gibi islerde hangi delikte kullandığın önemli. Tırmık, biçer , rotovatör gibi toprak üstü giden aletlerde hangi deliğe takıldığı önemli değil.

Ercan abicim şimdi benim anlamadigim olay şimdi ben ağır işlerde pulluk rotavator vb işlerde hangi deliğe tırmık Biçer gibi hafif işlerde nereye takacagiz😊😊 saygılar

C serilerinde hassiyet gerektirmeyen. Ve agir ekipmanlari ust delikten( merdane.rotovator kepce. Bom kaldirac gibi vs) orta delige. Az hassasiyet gerektirek tirmik goble gibi. En alt delikte hassiyetin en iyi sekilde algilandigi noktadir pulluk. Cizel kazayagi gibi toprak alti calismalarda kullanmaniz traktorun cekisini olumlu derece de etkileyecektir.

ben tarlada butun aletlerle hep orta deliği kullanıyorum yanlışmı yapıyorum sizce?mesela pulluk ,ızgara,tırmık,ara sabanı,gübre makınesi vs .siz jxc de hangi delikte hangi aleti daha randumanlı kullanıyorsunuz bi bilgilendirirmisinz arakadaşlar ...

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
ben tarlada butun aletlerle hep orta deliği kullanıyorum yanlışmı yapıyorum sizce?mesela pulluk ,ızgara,tırmık,ara sabanı,gübre makınesi vs .siz jxc de hangi delikte hangi aleti daha randumanlı kullanıyorsunuz bi bilgilendirirmisinz arakadaşlar ...

ben pullugu cizeli en alt delikte kullanıyorum hassıyet hıssedılır derecede calısıyor ve traktorun performansını etkılıyor tırmık ve benzerı toprak ustu calısmalarda orta delık agır yuklerde merdane ve benzerı seylerde en ustten takıyorum. dönerli pulluk kullanıyordunuz yanlıs hatırlamıyorsam bır zararı olmaz ıse alt delıkte kullanmanız daha ıyı olur gıbı