hangi marka pancar söküm makinası

Ynt: hangi marka pancar söküm makinası

nailyetek link=topic=46365.msg439872#msg439872 date=1315000477' Alıntı:
:D Buları çoğaltalım istrseniz..
Özyatağanlı_Tek yatağanlı.
Sürüm_Sürmak
Yılmazoğlu_Şimşek..v.s.v.s. acaba pazarlama politikasımı.?:S Biz de kardeşlerden ayrıldık ya, Yetek Farms tan öte bi tarım işletmesi kuran olmadı..:D:D
sende ayhan dündar makina al abi cd falan verdimya :D

nailyetek link=topic=46365.msg439874#msg439874 date=1315001966' Alıntı:
Kota falan sıkıntı şimdi, pancar işine girmeyelim..:D
Valla öylede abi 100 dekar bugday yerine 10 dekar pancar eksek daha iyi gibi. Zaten hububatta türkiyenin cok gerisindeyiz. Pancarda yine 7 ton almisligimiz var))). Diger türlü 4/1 adama koyuyo, pancar özgüven veriyo adama. Ben seneye 30 dekarla baslamayi düsünüyom. Seyit gardasim desteklerse tabi...Pedere kalsak cikmiyo diye onuda ekmiycek, cikiyo desek kim sökecek diye ekmiyecek, anca 1. el bi külüstür söküm makinasi alirsak yavas yavas büyütürük..

satocan58 link=topic=46365.msg439881#msg439881 date=1315028728' Alıntı:
Valla öylede abi 100 dekar bugday yerine 10 dekar pancar eksek daha iyi gibi. Zaten hububatta türkiyenin cok gerisindeyiz. Pancarda yine 7 ton almisligimiz var))). Diger türlü 4/1 adama koyuyo, pancar özgüven veriyo adama. Ben seneye 30 dekarla baslamayi düsünüyom. Seyit gardasim desteklerse tabi...Pedere kalsak cikmiyo diye onuda ekmiycek, cikiyo desek kim sökecek diye ekmiyecek, anca 1. el bi külüstür söküm makinasi alirsak yavas yavas büyütürük..
Benim bulunduğum bölge de pancar tarımı imkansız gibi..Ne ekim tavı bulabiliriz, nede söküm tavı..:) Sizin pancar geçmişiniz varmış,bizmki karanlık. Vaktinde ekmişler 4 dekardan 1 ton pancar onlarda havuç kadar olmuş..:( Slajlık mısır benim favorim, ah bir su olsa.. :S

nailyetek link=topic=46365.msg439899#msg439899 date=1315035836' Alıntı:
Benim bulunduğum bölge de pancar tarımı imkansız gibi..Ne ekim tavı bulabiliriz, nede söküm tavı..:) Sizin pancar geçmişiniz varmış,bizmki karanlık. Vaktinde ekmişler 4 dekardan 1 ton pancar onlarda havuç kadar olmuş..:( Slajlık mısır benim favorim, ah bir su olsa.. :S
nail abi kendini dahada gelistirmeni dilerim. seneye bana danisik bilgi alabilecegim bi kac kisi lazim. hacimmetle cihan benim favorilerim, tabi iklim ve toprak yapisi(susuzluk) ayni oldugu icin senide listeye yazdik.)))

Allaha şükür su problemimiz yok ihtiyacımız makina ekipman yıllardır elle söküm yaptık işçi sıkıntısı var ilçede 35 liraya çapaladığı pancarı bize gelince 70-80 lira istiyorlar söküm desen o da aynı ya vaz geçecez ekmekten yada makina alıcaz buğday desen hali ortada

yavuz selim link=topic=46365.msg440037#msg440037 date=1315074493' Alıntı:
Allaha şükür su problemimiz yok ihtiyacımız makina ekipman yıllardır elle söküm yaptık işçi sıkıntısı var ilçede 35 liraya çapaladığı pancarı bize gelince 70-80 lira istiyorlar söküm desen o da aynı ya vaz geçecez ekmekten yada makina alıcaz buğday desen hali ortada
bizde az ödemedik be gardas urfalilara. bi sezonda 2 3 milyar veriyodu 3 4 yil önceye kadar, tabi birde kota sikintimiz oluyodu. capa makinamiz var sükür, günde 20 dekar atiyor babam, hatta 3 4 günde piyasadan makinanin parasinida cikarmisti. bence ilk önce 2. el döküntü alip 2 3 sezon onla sökmek, suda bolsa sorun yok..bugday dertli is, hem 1 sene bekliyon hem cikmiyo, pancarda hem emeginin karsiligini veriyor, hemde ara ara parada aliyon, eksigin gedigin gideriliyor.....

sensor var 2011 model traktorum Tumosan 8280N 82hp makınanın guc ıle alakası yok 540 devıre gore yapılmıs sadece camurda buyuk olması ıse yarar kuru bır tarlada 240 mf de ceker

galalı link=topic=46365.msg442189#msg442189 date=1315589463' Alıntı:
sensor var 2011 model traktorum Tumosan 8280N 82hp makınanın guc ıle alakası yok 540 devıre gore yapılmıs sadece camurda buyuk olması ıse yarar kuru bır tarlada 240 mf de ceker
kardeş senin dediğin yeşil olanlar heralde kırmızılar kadar ii çalışıyormu onlar. bzim burada hiç yok makina ondan soruyorum sen çevrende görmüş almışsındır herhal

bende altınörs vardı 6 sene kullandım onu sattım harmak phm2 aldım çok memnunum altınörs ile ölmuşum çok masraflı bi makina ama harmak öyle degil çamurda bile mükemmel iş yapıyor ben td 65 tek çeker tratörle kullanıyorum çok rahat gidiyor tüm tarlada dekarda 2,5 ile 3 litre arasında degişiyor

ben bu konuyu paylaştıktan sonra gittim aldım özen iş bedirhan modelini ve pancarımı söktüm benim tt 60 la şimdilik hiç bir sorun yaşamadım 2 yl garantisi var fabrikadan gezici ekip geldi ayarların falan yaptıi