Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Evet yeni ayarında 2020 model fazla kullanılmadı
Td65d de kullanıyordum
Traktoru Değiştirdim TD100 Aldım
5/12 ünlü Aldım
TD65D deyip geçme Cemal. Üç silindir 65 HP traktörün pancar tarlasında gezdirdiği yüke bak, 16-17 ton vardır.Yoldan geçerken görünce, izin alıp resmini çektim.Millet bir markayı tutuyorsa sebebi vardır.İstediğin kadar 30 yıllık model de.

Resimler ve ekler

• 20240921_154720.jpg
    20240921_154720.jpg
    444.7 KB · Görüntüleme: 46
TD65D deyip geçme Cemal. Üç silindir 65 HP traktörün pancar tarlasında gezdirdiği yüke bak, 16-17 ton vardır.Yoldan geçerken görünce, izin alıp resmini çektim.Millet bir markayı tutuyorsa sebebi vardır.İstediğin kadar 30 yıllık model de.
Abi 18 sene kullandım hem yakıt hemde çekiş olarak cok iyi bi traktor

Buğday ekimi sona yaklaşıyor.
Esperia, Selenivka Odeska ve Aliağa ekiyoruz. Bayraktar’dan kurtuldum sonunda. Güzlük arpa olarak Sentoza ekecektik tohumun gelişi iptal oldu, mecbur Tarm-92 ektik.
Gübremiz Gübretaş EFT DAP. Dekara 13 kg civarı veriyoruz.
Pulluk-Kazayağı-Goble-Silindir sonucu tarlalar uçak indirecek kıvamda.
Mibzerin alt takımı komple sıfırladık. Tapanı söküp sürgü zincirlerini taktık. Silindire su doldurduğumuz için çekiyi güçlendirdik, sökülebilir yaptığımız iskelemizi tamamen sabitledik. Gübre dişlilerini de önceden sıfırlamıştım zaten, mibzer bu haliyle bir 27 sene daha gider 😅
Şimdi iyi bir yağış lazım bize. 2-3 gün sonraya yağış gösteriyor, bakalım.
IMG_4608.jpeg

Esperia, Selenivka Odeska ve Aliağa ekiyoruz. Bayraktar’dan kurtuldum sonunda. Güzlük arpa olarak Sentoza ekecektik tohumun gelişi iptal oldu, mecbur Tarm-92 ektik.
Mibzerin alt takımı komple sıfırladık. Tapanı söküp sürgü zincirlerini taktık. Silindire su doldurduğumuz için çekiyi güçlendirdik, sökülebilir yaptığımız iskelemizi tamamen sabitledik. Gübre dişlilerini de önceden sıfırlamıştım zaten, mibzer bu haliyle bir 27 sene daha gider 😅
Ekli dosyayı görüntüle 83157
Bereketli olsun bizim tarlalarda 2. Ürün barbunya var daha bizim ekim zamanına 1 ay civarı var daha 😀

Ekli dosyayı görüntüle 83157
Bereketli olsun.
Bizde iki sefer yağmur aldık ama kuru kuru sürüyoruz, arpa ekilebilir ama buğday için bizde zaman erken sayılır.