Gübre serpme makinası önerisi

Merhaba arkadaşlar. 800 litre gübre serpme makinesi bakıyoruz.Ziraatmakinem.com da bu iki model fiyat uygun gibi. vade farksız 9 taksit yapıyor. kullanan arkadaş var mi önerirmisiniz?

Resimler ve ekler

• Screenshot_20240114-213520_Chrome.jpg
    Screenshot_20240114-213520_Chrome.jpg
    94.3 KB · Görüntüleme: 100
  • Screenshot_20240114-211823_Chrome.jpg
    Screenshot_20240114-211823_Chrome.jpg
    87.5 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Saraylı59
Anıl Yatağanlı kullanıyoruz aynı kalitededir diye düşünüyorum. Diskler boyalı, yani ikinci yıl paslanmaya başlayacağı kesin. Şase şimdiye kadar kırılmadı, hep üre ve 20-20-0 serpmede kullandık. Ama öyle ahım şahım bir malzemesi yok. Büyük ihtimal dikey karıştırıcılıdır, tam bir eziyet. En ufak nemde tıkanır. Fiyatı uygun, gönül ister bir İrtem (gerçekten o kadarını beklemiyordum, canlı görünce “Avrupa makine” diye buna derler dedim) ama belli ki bu düzey bir şey lazım size, alttakini alıp katlanır tip branda ve ön korumalığı kendiniz ekleyebilirsiniz. Olacağı en fazla sonradan galvanizli diskle değiştirirsiniz üstündekileri.

• Beğen
Tepkiler: ayna_vatan
Çift diskli yatay karıştırıcılı iyi olur, tek disklünğn devri bitti
Eğer sülfat gübresi de kullanılıyorsa çift diskli titreşimli modellere bakabilirsiniz.ancak gün gelir sülfat da atarız diyerek titreşimli almayı düşünmeyin, gereksiz satınalma maliyeti ve bakım servis zahmeti yaşatır
Rauch veya gaspardo gibi Avrupa makineleri birebir kopyalayarak üretim yapan yerli markalara bakın.
İrtem önallar hms gübre serpmede dikkat çekiyor
Bu arada ziraatmakinem.com fiyatlarından %20ye kadar daha uygun fiyatları satıcılarda nakit parayla bulanilirsiniz