Gübre atma makinası tavsiye

Arkadaşlar gübre atma makinası alacağım eker mak ve hms, dönder markaları arasında tavsiye edeceğiniz yada kullanıpta sıkıntı yaşadığınız marka varmı gübreyi doldurduğunda makina çalışmazken kaçırmayacak makina arıyorum

Gencler marka tafsiye ederim 18 mt is genisligi var cok dengeli cok memnunum 20170326_133543.jpg

2 yıldır kullanıyoruz. Fiyatına göre çok iyi iş çıkaran bir makina titreşim özelliği yok. Eğer bu özellik gerekli ise onallarin makinası alınabilir. satın alacak arkadaşlar için alternatif olabilir.IMG_20170902_112124_HDR.jpg

Ekermak kullanıyoruz çalışmasından çok memnunuz. çift pistonlu olduğundan gübre kaçırma gibi bir sorunu yok. malzemesi de kaliteli kullanılan sac vs kalın.Bir arkadaşım alacak araştırıyordu fabrikasında 600 kg lığı şu an 2750 tl. Bir de yeni model yapmışlar galiba onu görmedim fakat 3300 tl imiş o da .

Beklentiniz biraz dusuk cogu kacirmaz irtem hms onallar iyi gibi duruyor.

Hms kullaniyorum 2011 model cok kotu ancak yenileri biraz farkli olabilir onallar forumdan alipasaalierkan aldi ben onun yorumlarini bekleyecegim

İrtem gübre serpme kullanıyorum 2008 den beri atışı iyi gübre kaçırmaz sehpa ayarını iyi yaparsa sıkıntı çıkartmaz 15 metre sorunsuz atıyo ama evden doldurularak tarlaya gidildiğinde şanzıman sıkıntısı yaratıyor değiştirmiş olsam irtem gübre serpme almam diğer ürünleri mükemmel de gübre serpme sıkıntı

• Beğen
Tepkiler: ORION
Arkadaşlar gübre atma makinası alacağım eker mak ve hms, dönder markaları arasında tavsiye edeceğiniz yada kullanıpta sıkıntı yaşadığınız marka varmı gübreyi doldurduğunda makina çalışmazken kaçırmayacak makina arıyorum
Ben önallarin gubre serpme makinasını kullaniyorum serhan abi bir sıkıntı olmadı atışı güzel gübre kaçırmaması icin vanası var onu kapatinca sıkıntı olmuyor önallar güzel makine tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: ylcnkayaa

İlginç tek disk 18 metre homojen atması [emoji3] cetvel tutmaz genelde Öntar aldılar cetvel 16 diyor 9 metre atamadılar [emoji3][emoji3][emoji3]
Tek disk bir gubre kovasinin 18metre atmasi imkansiz granullu yada buyuk sarimli nitrati tane bazinda 18metreye atabilir ancak homojen atmasi yani denk atmasinin imkani yok bu yuzden her firma cift diskli cift kursakli makine yapiyor

Ya arkadaslar nekadar ön yargilisiniz amma kötülediniz makineyi tamam kimseye tafsiye etmiyom begenmeyen kullanmaz okadar yok küf yapmaz diye aldik küflendi yok 16 mt yaziyo 9 mt atmadi falan filan bi sizinkiler homojen atiyo 500 donumden fazla yer gubreledik bi sıkınti yasamdik begenmeyen almasin kullanmasin ...

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10 ve Bave