fiat 480 bakım kataloğu

Ynt: fiat 480 bakım kataloğu

egzos arkadayke hidrolik kolun kırılmasına sebep oluyo yukarı alınmalı ama bu senin için yeni bir sorun olabilir. hidrolik kolların gövdeye bağlanma şekli tam bir rezalet. resimde görebilirsin pernoyla bağlı ve pernonun çıkmasını engelleyen pim sürekli kesildiği için perno sürekli yamuluyo. çözümünü bulamadım yamuk kullanıyorum.
hidrolik aksam ağır işler için pek iyi sayılmaz ama bahçe işlerini çok rahat görür. ayrıca hidrolik motor stop ettiğinde bırakmaz. bu çok büyük avantaj.
hidrolik çıkış (damper kaldırmak vs için olan) standart olmadığından kendin taktırman gerekir. iyi bir ustaya taktırmanı tavsiye ederim. bizim traktörünkini takamamışlar zamanında şimdi yağ atıyo o bölgeden.
bunlar dışında ciddiye alınacak kronik sorun bilmiyorum.

bugraaydin link=topic=68304.msg778094#msg778094 date=1380105719' Alıntı:
egzos arkadayke hidrolik kolun kırılmasına sebep oluyo yukarı alınmalı ama bu senin için yeni bir sorun olabilir. hidrolik kolların gövdeye bağlanma şekli tam bir rezalet. resimde görebilirsin pernoyla bağlı ve pernonun çıkmasını engelleyen pim sürekli kesildiği için perno sürekli yamuluyo. çözümünü bulamadım yamuk kullanıyorum.
hidrolik aksam ağır işler için pek iyi sayılmaz ama bahçe işlerini çok rahat görür. ayrıca hidrolik motor stop ettiğinde bırakmaz. bu çok büyük avantaj.
hidrolik çıkış (damper kaldırmak vs için olan) standart olmadığından kendin taktırman gerekir. iyi bir ustaya taktırmanı tavsiye ederim. bizim traktörünkini takamamışlar zamanında şimdi yağ atıyo o bölgeden.
bunlar dışında ciddiye alınacak kronik sorun bilmiyorum.

sevgili buğra bakım kataloğuna bakıyorum tekrar terkar teşekkür ederim
:)

soil link=topic=68304.msg778087#msg778087 date=1380104657' Alıntı:
şapkadan tavşan çıkarırı gibi hemen buluyorsun bugra :) çok teşekkür ederim ,

2. el 480 alacağım için en dikkat etmem gereken nedir bu traktörlerde ,kronik sorunu felan varmıdr ??

Genel kronik problem cerler öter, kullanırken belli olur, arkada ötme olması zarar vermez ama hoş değil, olmasa daha güzel olur,
Arkadaşın dediği gibi egzoz üste alınması gerekir, alttan oldumu hidrolikleri kırıyor, üstten egzoz takılıp kesilebilir ve ya kesilmiş alınabilir, kafanıza göre kendiniz kısa bir üst egzoz da yaptırabilirsiniz,
Ön rot lara dikkat etmeniz gerekir, ön jant ince ve yüksek olduğu için çiftte direksiyon tam çevirildiği zaman kırılabiliyor, laşka olmaması iyi olur,
Deneme imkanınız varsa 3. ve 4. viteslerde kullanımına bakmanızı öneririm, biz iş yaparken genelde bu vitesleri kullanıyoruz daha çok aşınıyorlar,
Hidrolik güç çıkışı var bizde yağ kaçırmıyor, standart diye biliyorum ben ama olmaya da bilir, ikinci el aldığımız için üstünde geldiğinde varmış, akrabalarımız da da var onlarıki lerde de hep var olmayan görmedim ben.

Traktörü almak isteyen herkese tavsiye ederim, aşırı çekişi yoktur, yakıtı koklamaz ama az yakar, sağlamlıkta her türlü kefil olurum, yağ,su,mazot dan başka bir şey istemez, işçi elinde falan çalışacaksa zora gelir. Hidrolik kolların kaldırma kapasitesi yüksek değil fakat sağlam, stop durumunda kendi salmıyor. Traktör kısa olduğu için ön kalkma gibi bi sorun oluyor, sen arkayı da küçültürsen yük arkaya daha çok binecektir, o yüzden ön jantta ağırlık olmasına dikkat et, yoksa da temin etmeye çalış, + olarak da 3-4-5 aralığında tampona ağırlık takarsan sorun çözülmüş olur, bizim arazimiz eğimli 4 ağırlık + jantlardaki ağırlıklar ile ön kalkmadan kullanıyoruz.

'bugraaydin' sana da teşekkür ederim kataloglar için, bilgisayarımdaki sorundan dolayı PDF açamıyorum, en kısa zamanda indirip bakacağım benimde ihtiyacım vardı iyi oldu :)