Erkunt mu john dere mi

Merhaba ben mf 165 ingiliz traktörle 70 dönüm arazi işliyorum. Ancak traktörü araziden çok nakliye ve asfaltta kullanıyorum. Şartlar gereği 4x4 traktöre geçeceğim ancak john dere 5055 e massey ferguson 2620 ve erkunt traktörlerden birini seçmek konusunda karardız kaldım yakıt ve performans olarak hangisi daha iyi 60 70 beygir civarı

• Beğen
Tepkiler: Bozoklar
Para yapma meselesi piyasanin durumuna gore degisir,son 1,5 yilda oldugu gibi olursa her motor para yapiyo jd yi alirken 200 e alip 150 e satmiyosun bizede 5 6 sene once alirken zarar edersin dediler 1200 saat kullandik 3 bin lira fazlasina sattik.
Parca konusuna gelirsek 5 senedir jd kullaniyoruz çok şükür hic parca sıkıntısi cekmedik parca lazimda olmadi zaten 1 kez turbo mil kesti oda bizden kaynakli aksam bozuldu motor ertesi sabah servis geldi başka ilçeden.
Erkunt hic kullanmadim cevremde az kiside var 1 kez cift surerken pulluk taşa takilmis traktör bölundu,yine biri durduramamis sinira cikip devrildi oda bölundu baska bisey duymadim zaten cok yok buralarda.Erkunt un jd den o beygir aralarinda iyi tarafi hidroliginin güclu olmasidir diger her turlu jd ustundur Erkuntlari pek bilmem ama ona gore yaziyorum, parca ve para etmiyo diye almamazlik yapmayin bence.

• Beğen
Tepkiler: AbCDDD
Erkunt hepsinden iyi yerli parca sikinti olmaz cokta cebi yakmaz digerlerinden uzak dur bence zarar edersin degistirirken
Zaten aldıktan sonra çok sıkıntılı olmazsa değiştirme niyetim yok ben malatyalıyım malatyada tek çeker dedin mi massey ferguson 100 ve 200 serisi diyorlar çift çekerde erkunt john derede alan var ama mazottan dolayı çok alınmıyor
Para yapma meselesi piyasanin durumuna gore degisir,son 1,5 yilda oldugu gibi olursa her motor para yapiyo jd yi alirken 200 e alip 150 e satmiyosun bizede 5 6 sene once alirken zarar edersin dediler 1200 saat kullandik 3 bin lira fazlasina sattik.
Parca konusuna gelirsek 5 senedir jd kullaniyoruz çok şükür hic parca sıkıntısi cekmedik parca lazimda olmadi zaten 1 kez turbo mil kesti oda bizden kaynakli aksam bozuldu motor ertesi sabah servis geldi başka ilçeden.
Erkunt hic kullanmadim cevremde az kiside var 1 kez cift surerken pulluk taşa takilmis traktör bölundu,yine biri durduramamis sinira cikip devrildi oda bölundu baska bisey duymadim zaten cok yok buralarda.Erkunt un jd den o beygir aralarinda iyi tarafi hidroliginin güclu olmasidir diger her turlu jd ustundur Erkuntlari pek bilmem ama ona gore yaziyorum, parca ve para etmiyo diye almamazlik yapmayin bence.
Aynen bende mf 165 i 9 yıl önce özel yapım diye 3 bin lira fazla verip 21 e almıştım şimdi 75 bin veriyorlar iş görse yeter

• Beğen
Tepkiler: Çiftçi39
Biz ilk jd alirken piyasada sadece 1 tane 5055 vardi,ömrunde jd kullanmayanlar sakın alma cok yakiyo,parcasini bulamassin,elinde kalir satamassin vs. dediler.Gittik jd nin sahibiyle konustuk ilk geldiginde cok yakiyodu cekmiyodu sonra pompayi ayarlattim hem az yakiyo hem cekiyo dedi,cevrede hicbir 55 lige 5 li pulluk takan yoktu ama o takiyodu cekiyo mu dedigimizde cok rahat cekiyo dedi.Aldiktan sonra gorduk ki ne anlattiklari kadar yakiyo nede cekmem diyo ama pompayi iyi bi ustaya ayarlatmaniz lazim eger cekmesse.Simdi orjinal kabinlisi var traktore binenin inesi gelmiyo fren derdiniz yok ben tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: MnRnL ve AbCDDD
Biz ilk jd alirken piyasada sadece 1 tane 5055 vardi,ömrunde jd kullanmayanlar sakın alma cok yakiyo,parcasini bulamassin,elinde kalir satamassin vs. dediler.Gittik jd nin sahibiyle konustuk ilk geldiginde cok yakiyodu cekmiyodu sonra pompayi ayarlattim hem az yakiyo hem cekiyo dedi,cevrede hicbir 55 lige 5 li pulluk takan yoktu ama o takiyodu cekiyo mu dedigimizde cok rahat cekiyo dedi.Aldiktan sonra gorduk ki ne anlattiklari kadar yakiyo nede cekmem diyo ama pompayi iyi bi ustaya ayarlatmaniz lazim eger cekmesse.Simdi orjinal kabinlisi var traktore binenin inesi gelmiyo fren derdiniz yok ben tavsiye ederim.
Hepsi neysede 55 lik traktöre 5 olmaz çekme var çekme var çekse havada götüremez belli bir zaman sonra her yerinden yağ gelir.
Hakkı 3lü 12 no yer sert se o bile zorlar.

Hepsi neysede 55 lik traktöre 5 olmaz çekme var çekme var çekse havada götüremez belli bir zaman sonra her yerinden yağ gelir.
Hakkı 3lü 12 no yer sert se o bile zorlar.
Bizde derin sürum yok maksimum 20 cm inc olarak genellikle 8 ila 10 inc arasi tercih edilir,bu şartlarda cekiyodu 2 sene cift surduk bi sıkıntı olmadi.Td 75 e 6lı 10 inc tam otomatik yayli pulluk takan var.

• Beğen
Bizde derin sürum yok maksimum 20 cm inc olarak genellikle 8 ila 10 inc arasi tercih edilir,bu şartlarda cekiyodu 2 sene cift surduk bi sıkıntı olmadi.Td 75 e 6lı 10 inc tam otomatik yayli pulluk takan var.
8/10 inç le tarla tarımı yapılmaz en ufak otta tıkanır bitki artığı olan yerde zorlar adamı . Atıkları toprağa tam gömmez kışın çürümez vs

• Beğen
8/10 inç le tarla tarımı yapılmaz en ufak otta tıkanır bitki artığı olan yerde zorlar adamı . Atıkları toprağa tam gömmez kışın çürümez vs
Bizim bolgede boyle 10 incten yukari pulluk bulamassin toprak etli kara toprak buyuk incli pulluk cok buyuk tezek cikarir kiramassin tezegi sonbaharda biraz yagis aldiktan sonra tarlayi sursen baştan başa tezek hic kopmaz,cam gibi ışıldar.Ot tikama,saplarin curumemesi gibi olayla hic karsilasmadik,bugdayda 400 650 kg ayciceginde 300 500 kg arasi verim alinir kuru tarimla.

• Beğen

Bizim bolgede boyle 10 incten yukari pulluk bulamassin toprak etli kara toprak buyuk incli pulluk cok buyuk tezek cikarir kiramassin tezegi sonbaharda biraz yagis aldiktan sonra tarlayi sursen baştan başa tezek hic kopmaz,cam gibi ışıldar.Ot tikama,saplarin curumemesi gibi olayla hic karsilasmadik,bugdayda 400 650 kg ayciceginde 300 500 kg arasi verim alinir kuru tarimla.
Aynı motor bende var ama zor 5/12 cekmesi biz eski kısa bacak 14 inç leri bile kullanmıyoruz artık . Tezek konusu da sulu yerlerler pancar yerinde özellik le 12 inç geçmeyiz tohum yatağı hazırlama zor oluyor yoksa

• Beğen
Ailemiz yaklaşık 150 yıldır çiftçi 1970lerden itibaren traktör kullanıyoruz hemen hemen kullanmadığımız marka kalmadı fiatlarmı steyrlarmı fergüsonlarmı caseler felan derken aileye bi jd girdi o giriş şimdi R den tut M ler bolca E ler 15senedir motoru her değişen jd yapıo çok yakar bana göre hurafe buyursun gelsin ben misafir edeyim istediği model mevcut istediği testi yapalım 15-20 güne hasat tamamlanır toprak işleme işlemi başlar bölgemizde beraber yapalım emin olun 15senedir jd lere anahtar değmedi 13bin saatin üzeri makinalar var! Ben marka fanatiği değilim bugün gücümüz içerisinde daha iyisini bulursak ona geçmeye canıgönülden hazırız değişimide severiz! Çekirdek ailemizde 3jd 1case var 2000dekar üzeri yer işlerler kısaca özellikleri konforlu hareret sıfır ciğerli az yakan bakımlar aksatılmadığı sürece ve motor limitlerine uygun ekipmanla arıza nedir bilmez makinalardır sakarya uzman dizel pompa konusunda mükemmeldir jd üzerine ihtisaslı makinaları %100 değişimlere uğratmakta tavsiye ederim motor sahiplerine bu arada bölgemize ilk giren motor tarihte bizim ailedeydi köyün 30.000 dekar arazisini tek traktör işlerdi dedemler anlatır şükürki hayattalar ve bize o günleri yadederler bugün hangi marka alıcaz diye tartışma içerisindeyiz ben kendi şahsım adına çiftçinin dünyanın en iyisine layık olduğuna inananlardanım keşke herkeste fend vario alabilecek imkanlar olsa yerlisi yabancısı yok bu işin iş makinası alıyoruz imkanları en rahat ve kolay erişelebilir olan makinalar tercih edilmelidir her bölgenin imkanları farklıdır buna en iyi siz karar verebilirsiniz köyümüzde 100-150 civarı traktör var yaklaşık 7-8i erkunt kullanıcıları memnun ama daha 2-3 yıllıkken 3 tanesi bölündü bence her makinanın kullanısı çok önemli böldürenler hakikatten hor kullanıyodu hepimizde şahidiz bence bir makinanın en az %40ı sahibidir gerisi makinanın özellik ve ekipmanlardır jd nin bence tek dez avantajı yedek parça fiyatları burda gözden kaçan bir detaysa yedek parça tüketimi adıyaman servisi parçacıları tanıştır patron hergün fırçalıyomuş yedek parça satamıyonuz diye vs vs çok uzun tuttum benim bildiğim budur daha iyisini söyleyene saygımız sonsuz selamlar...