ERKUNT HAŞMET 110 LÜKS & CLAAS ARES 557 ATX YULAF BALYASI TAŞIMA 2014...!!!

Ynt: ERKUNT HAŞMET 110 LÜKS & CLAAS ARES 557 ATX YULAF BALYASI TAŞIMA 2014...!!!

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;

omerfarukkoc link=topic=75823.msg895395#msg895395 date=1401485579' Alıntı:
Erkan Abi Kolay Gelsin Maşallah İyi Balya Dökmüş Makine :)
Erkunt ' un da Havalıları Uzun Almışsın Kabinin Üstüne Monte Etseydin Keşke T7000 ' ler Gibi :) Klima Şeysinden Dolayı mı Olmadı Tavana...
Projeye Aynen Devam Diyosun, Ne Zaman Biticek ? :)

Kabinin üstüne monte edeceğiz. Ona göre yerini filanda belirledim. Lambalarını bile aldım. Fakat vakit olmadı. Kabinin üstünü sökeceğiz. Amcam duramadı yanlara taktı şimdilik. Proje üzerinde çalışıyorum. Çarşamba ' ya kadar bitmesi lâzım. Ama nedense traktöre monte edince çalışmadı. Onunla uğraşıyorum şuan...

BARTU link=topic=75823.msg895398#msg895398 date=1401485929' Alıntı:
kolay gelsin bereketli olsun Erkan, balyacının Landini de çok temiz duruyor maşallah...

Birkaç senedir sarkıtma altında yatıyordu zaten. En sonunda satmaya karar verdiler. O yüzden temiz pekte çalışmadı zaten.

akrokral link=topic=75823.msg895425#msg895425 date=1401515166' Alıntı:
kornaya dikkat et ters etki yapıyo denendi :) güzel paylaşım maşallah

Desibeli fena. Dalgın adamı hoplatıyor....
ismail_17 link=topic=75823.msg895426#msg895426 date=1401515467' Alıntı:
Kolay gelsin , kurbanlık kuzular sizinmi ,depoların kapıları alçak gelmiş balya işi için, yulafın yerine yazlık bir şeyler çiçek yada mısır ekilebilir, uygun bir yıl.
Kornayı her yerde öttürme bak başına iş çıkarırsın :) .

Evet kurbanlıklar bizim. 100 küsür tane var şuan. Samanlık zamanında öyle yapılmış. Bir sıra atmadan girmiyor malesef. Şuan için bişi ekeriz demedik. Ama bilemiyorum. Bir arkadaş Lemken Karat aldı. Onu deneyebiliriz. Sürülünce ekerizde belki..:D Bunuda açık alanda öttürdüm zaten....:D

YENİCİ Ayberk link=topic=75823.msg895462#msg895462 date=1401521609' Alıntı:
kolay gelsin... ikinci sırayı kılıç değilde yan koysalar daha iyi olurmuş sanki... Birde Haşmet aganın çamurluklara ne oldu son paylaşımda vardı :s ?

Kornaları takınca sökmek zorunda kaldık. Yan yerlerde sürtme durum ortaya çıktı....

GENÇ EYMIRLİ link=topic=75823.msg895475#msg895475 date=1401525539' Alıntı:
kolay gelsın zengin bi paylaşım olmuş sizde hayvancılık ta varmıy di

Küçükbaş var adaklık-kurbanlık...

Ynt: ERKUNT HAŞMET 110 LÜKS & CLAAS ARES 557 ATX YULAF BALYASI TAŞIMA 2014...!!!

akrokral link=topic=75823.msg895824#msg895824 date=1401635598' Alıntı:
fotografları hangi modda yüklüyosun tektek açmadan gezinebiliyosunya bende öyle olmuyoda

Farmphoto ' ya yükleyip, IMG etiketleri arasına link olarak atıyorumn. O yüzden öyle açılıyor....

alper4u link=topic=75823.msg895906#msg895906 date=1401649418' Alıntı:
Güzel,dolu dolu bir paylaşım olmuş Erkan eline sağlık.Ekipteki traktörlerin hepsi çalışmış maşallah.Kediler ve köpekler bakması zor olmuyor mu birarada?

Kediler ve köpekler kardeş kardeş takılıyorlar hepsi bizim olduğu için birbirlerine alışıklar Alper abi.

kavaklılısali link=topic=75823.msg998423#msg998423 date=1430573156' Alıntı:
kolay gelsın erkan abi ordınyoyla ne yapmayı planlıyon :)

Arduino ile Haşmet ' e hektar metre tarzı bir sistem yaptım. Mantıkta ta çalışıyor. Ama traktör üzerinde deneme fırsatım olmadı. Hem hızı, hemde ekipmana göre çalışılan araziyi ve saat oranlı çalışmayı filan gösteriyor. Biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum. Ama başka projeler den vakit yok. Yoksa çok zevkli iş. Hatta yeni kitap bile aldım. Daha ileri seviye. Ama vakit bulamıyorum bakmaya....

bende elektrik elektronıkçi sayılırım onu okuyorum senın elektronık fln okudugun varmı yoksa sade kıtaptan ogrendıklerınmı orıdıon cok guzel bı sıstem hele hele boyle projelergıbı senın set tam setmı yanı senın yapmak ıstedıgın su anladıgımkadarıyla hanı fent defln var traktor bılgısayarı kac saat traktorde calıstıgını nekadar donum surdugunu hızını fln gosterıyo anladıgım kadarıyla senınyapmak ıstedıgın bu yaparsan super bısey olur cunkudonum olcerler varama cok sade kalırlar hemde fiyat acısın dan pahalı senın yaptıgın gelişmiş bisey galiba bunları yaptıgında bı kutuya yerlestırcen aslında traktorede monteledımı fent den falan tek eksıgı kalır oda onlarınkınden traktoru ve yakıtı gorup ordan kontrol ediyoolman ama olsun sen ılerı doğru onuda yaparsı basarılar ınsallah tarla ve traktordenemelerın ıyı sonuç verır. :)

kavaklılısali link=topic=75823.msg998448#msg998448 date=1430587988' Alıntı:
bende elektrik elektronıkçi sayılırım onu okuyorum senın elektronık fln okudugun varmı yoksa sade kıtaptan ogrendıklerınmı orıdıon cok guzel bı sıstem hele hele boyle projelergıbı senın set tam setmı yanı senın yapmak ıstedıgın su anladıgımkadarıyla hanı fent defln var traktor bılgısayarı kac saat traktorde calıstıgını nekadar donum surdugunu hızını fln gosterıyo anladıgım kadarıyla senınyapmak ıstedıgın bu yaparsan super bısey olur cunkudonum olcerler varama cok sade kalırlar hemde fiyat acısın dan pahalı senın yaptıgın gelişmiş bisey galiba bunları yaptıgında bı kutuya yerlestırcen aslında traktorede monteledımı fent den falan tek eksıgı kalır oda onlarınkınden traktoru ve yakıtı gorup ordan kontrol ediyoolman ama olsun sen ılerı doğru onuda yaparsı basarılar ınsallah tarla ve traktordenemelerın ıyı sonuç verır. :)

Lise ' de bir sene elektrikler ile aynı dersleri aldımdı. Oradan biraz elektrik konularını biliyorum. Çok uzak değilim yani. Arduino mikro işlemci dersinde vardı geçen dönem. O yüzden derste gördüm. Hoşuma da gitti. PIC programlamaya göre daha basit. Çünkü C kodları ile yazılıyor. Anlaması kolay. Bu dediğim sistemi de yapması çok basit. 2 adet reed sensör ve birkaç direnç ve kabloyla yaptım. Evdeki testlerimde çalıştı. Traktörde de deneyeceğim. Ama unutuyorum. Yoksa evdeki testlerimde çalıştı. Benim yaptığım lcd ' ye yazıyor. Aslında bluetooth kiti ile tablete filan aktarılıp daha görsel bir çalışma da yapılabilir veya telefon üzerinden bire görülebilir. Zaten düşüncem o yönde. Ama vakit yok. Yoksa çok güzel şeyler ortaya çıkar. Yakıt ' ta basit iş onunda sıvı sensörü ile ölçülmesi kolay. Ama dediklerim için işte montaj işleri filan var. Mesela hangi viteste olduğunu traktörün falan göstermeyi falan planlıyordumda. Boş vakit ve uğraş istiyor hepsi. Ayrıca balya makinası olanlar için sayaç ve tarla bazlı veya müşteri bazlı kayıt falan filan gibi şeylerde entegre edecektim...