Diskli Sıkmalı Ot Çayır Biçme Makinesi Fimaks, Çelmak, Kayhan Ertuğrul, Sürmak, Sürüm... vb.

Selamün Aleyküm arkadaşlar.
Diskli sıkmalı çayır biçme makineleri ile ilgili, sizlerin yorumlarından faydalanarak biraz araştırma yaptım. Genel kanı, fiyatının yüksek olmasıyla beraber tamburludan daha hassas olması yönünde. Bunları da gözönüne alarak fiyatı ve tedarik durumu ile ilgili bi kaç bayi ile görüştüm. Daha önceki konularda bi kaç arkadaş dışında net bilgi veren kimse yok.
Aradan geçen zamanda kullanan, kullanana şahit olan, gören, duyan arkadaşlar varsa bu konuda bilgi paylaşırsa makbule geçer...
SmartSelect_20230531-191413_Google.jpg

SmartSelect_20230531-191543_Google.jpg

SmartSelect_20230531-191426_Google.jpg

SmartSelect_20230531-191603_Google.jpg

Tam burada göre iş daha fazla yapar özellikle soldurmalı ot silahı yapanlar tercih eder ot daha hızlı kurur yüksek verim tritikale bezelye karışımlarda tambura göre daha seri daha performanslı biçim yapar ama daha büyük traktör enbüyük dezavantajı yan kol koparma olabiliyor

• Beğen
Tepkiler: mkemalackgz
Tam burada göre iş daha fazla yapar özellikle soldurmalı ot silahı yapanlar tercih eder ot daha hızlı kurur yüksek verim tritikale bezelye karışımlarda tambura göre daha seri daha performanslı biçim yapar ama daha büyük traktör enbüyük dezavantajı yan kol koparma olabiliyor
İlgilendiğim, Fimaks FDMD245C modeli, 245cm kesme genişliğine ve 800kg ağılığa sahip, fiyatı ise 170000₺.
Tedarik edebileceğimiz diğer bir marka, Kayhan Ertuğrul KE225 modeli, 225cm kesme genişliği, 850 kg ağırlığı ve 225000₺ fiyatı.
Kayhan Ertuğrul biraz daha profesyonel galiba, şanzımanı farklı gibi sanki...

FDMD245c.jpg

KE225.jpg

KE225 Şanzıman.jpg

Bende çok araştırdım fimaksın fiyatı uygundu ama kullanan bir arkadaş arızası çok oldu çabuk dağıldı gibi şeyler söyledi. Sürüm için de aynı şeyleri duydum. Harmak için güzel şeyler duydum ama buralarda görmedim

Bende çok araştırdım fimaksın fiyatı uygundu ama kullanan bir arkadaş arızası çok oldu çabuk dağıldı gibi şeyler söyledi. Sürüm için de aynı şeyleri duydum. Harmak için güzel şeyler duydum ama buralarda görmedim
Haydiiiii. Eren sen benim hesabı değiştirdin şimdi.
Kayhanı satan arkadaş, diğerlerinden fiyatı yüksektir ama şanzumanı çok farklı demişti.
Arada da az bi fark yok, 170.000 ₺ fimaks, 225.000₺ Kayhan...