5 diskli sıkmalı yonca bicme makinesi hakkında

23.04.2009
13,967
23,925
35
Bilecik

Merhaba arkadaşlar yonca ekicem 40 dekar bicme makinesi olarak sıkmalı 5 diskli dusunuyom marka olarak ne tafsiye edersiniz kullanan arkadaslar ben celmak dusunmustum birde bizim burda 1 tane bile yok sıkmali son yillarda iyice cogaldi yonca ekimi 15 20 binlik bi makine düsunuyorum kullanan arkadaslar bilgi verirse sevinirim tesekkurler

Ne gibi problemler yaşadınız?
Engebeli ve taşlı arazilerde iş yapıyoruz,engebeli yerlerde biçeri kaldırdığımda dikkat edilmezse traktörü devirme ihtimali var,taşlı tarlalarda sık sık bıçak kırıyor. Birimiz ürün yembezelyesi, çok yoğun büyüme olduğu zaman sıkmadan zor geçiyo hepsi bi arada olunca pek iş yapasım gelmiyor. Onun yerine 195 lik tambur aldım hem hafif hem hızlı daha iyi iş görüyorum

Engebeli ve taşlı arazilerde iş yapıyoruz,engebeli yerlerde biçeri kaldırdığımda dikkat edilmezse traktörü devirme ihtimali var,taşlı tarlalarda sık sık bıçak kırıyor. Birimiz ürün yembezelyesi, çok yoğun büyüme olduğu zaman sıkmadan zor geçiyo hepsi bi arada olunca pek iş yapasım gelmiyor. Onun yerine 195 lik tambur aldım hem hafif hem hızlı daha iyi iş görüyorum

165 lik tamburlu var traktörlere küçük geliyor 2.8-3m gibi versiyonlarıda üretilmiyor. Yulaf çayır otu buğday biçiyorum sıkma olmasada olur önemli olan yere sıfır biçebilmesi. Diskli makineler tamburludan yüksek biçiyor gibi gözüküyor. Bizde taş yokta çamurlu bölgeler olabiliyor. Tepsinin içine dolma yaptıgında bıçak içine girdimi yapışıp kalıyor çıkamıyor biçim kalitesi önemli ölçüde düşüyor sık sık kontrol etmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
165 lik tamburlu var traktörlere küçük geliyor 2.8-3m gibi versiyonlarıda üretilmiyor. Yulaf çayır otu buğday biçiyorum sıkma olmasada olur önemli olan yere sıfır biçebilmesi. Diskli makineler tamburludan yüksek biçiyor gibi gözüküyor. Bizde taş yokta çamurlu bölgeler olabiliyor. Tepsinin içine dolma yaptıgında bıçak içine girdimi yapışıp kalıyor çıkamıyor biçim kalitesi önemli ölçüde düşüyor sık sık kontrol etmek lazım.
Sıkmalıyla yatık yerleri biçmesi çok zor. Zayiat haddinden fazla oluyor

Ürünün işin durumuna göre seçim önemli
Bazı otu kurutmak için ince sermek gerekiyor yere kalin olursa bicim namlusu kurutmak sorun
Diskli geniş yer götüren makineler aynı zamanda namluda yapıyor bazı işlerde toplamaya gerek kalmıyor tabi geniş makineler namlu arasına bağlama girmeli
Arazide tas olunca hem bicmeye kötü Hemde toplamaya
Ot toplama daha cok topluyor taşları kakiyor namlunun içine ve balya ile ta yem karmaya kadar gidip zarar verebiliyor

Ürünün işin durumuna göre seçim önemli
Bazı otu kurutmak için ince sermek gerekiyor yere kalin olursa bicim namlusu kurutmak sorun
Diskli geniş yer götüren makineler aynı zamanda namluda yapıyor bazı işlerde toplamaya gerek kalmıyor tabi geniş makineler namlu arasına bağlama girmeli
Arazide tas olunca hem bicmeye kötü Hemde toplamaya
Ot toplama daha cok topluyor taşları kakiyor namlunun içine ve balya ile ta yem karmaya kadar gidip zarar verebiliyor

Diskli makinenin yaptıgı işi gördün mü İsmail abim. Böyle dipten kazıyabilir mi?

Diskli makinenin yaptıgı işi gördün mü İsmail abim. Böyle dipten kazıyabilir mi?
Mustafa ben kendim kullanmadim
Bölgede kullananlar var biçimi güzel dipten kazimasida cok güzel
Ben pahalı olduğu için ulaşamadim yoksa almak istiyorum diskli makine
Sizin yerler düz size uyar
Ot sezonunda vakit kısıtlı diskli makine düzgün yer olunca cok iş yapar
Bende tanburlu ile uğraşiyorum 3-4 tane tanburlu geçti elimden
Sezonda yetisemezsem biçmeye piyasaya calisan arkadaşlara para ile biçtiriyorum

Mustafa ben kendim kullanmadim
Bölgede kullananlar var biçimi güzel dipten kazimasida cok güzel
Ben pahalı olduğu için ulaşamadim yoksa almak istiyorum diskli makine
Sizin yerler düz size uyar
Ot sezonunda vakit kısıtlı diskli makine düzgün yer olunca cok iş yapar
Bende tanburlu ile uğraşiyorum 3-4 tane tanburlu geçti elimden
Sezonda yetisemezsem biçmeye piyasaya calisan arkadaşlara para ile biçtiriyorum

İsmail abi kararsiz kaldım civardada yok. 165cm de lastikler devamlı namluyu çiğniyor. Yer yaşsa çamur bulaşıyor otlara. Ot sezonunda dediğin gibi vakit kısıtlı çabuk davranmak gerek.