Dijital traktör saati geriye alınır mı?

Rabbim bizleri doğru yoldan ayırmasın İnşaAllah... Sözde Müslüman, görüntü de gayrimüslim bir topluluk olduk.

Peygamber Efendimiz ne buyuruyor: Bizi aldatan bizden değildir...

2.elde birçok traktörün saati maalesef ki geri alınıyor. çeki demirine, yan kollara, ortakol bağlantı yerine, gövde vb bakmakta yarar olabilir. Ancak sahtekarlarla baş etmek zor... Heyhat, ne günlere kaldık
2006 model traktorumun saati 5960 saatteydi 2 defa bozuldu ve hemn yaptırdım en fazla 2 3 saat eksiklik vardir oda servise giderken yazdı
Yeni Aldigım 2012 TD100 plus 830 saatteydı ben inanmadım ama gercekten saat doğru kabin icinde en ufak bi deforme yok lastikler 2011 gudyear ve pürcükler duruyor o modelde o saat olması neredeyse imkansız gibi bişey
Gercekten 0 traktor Almışım şuan 1060 saatte sıkıntısız kullanıyorum

2006 model traktorumun saati 5960 saatteydi 2 defa bozuldu ve hemn yaptırdım en fazla 2 3 saat eksiklik vardir oda servise giderken yazdı
Yeni Aldigım 2012 TD100 plus 830 saatteydı ben inanmadım ama gercekten saat doğru kabin icinde en ufak bi deforme yok lastikler 2011 gudyear ve pürcükler duruyor o modelde o saat olması neredeyse imkansız gibi bişey
Gercekten 0 traktor Almışım şuan 1060 saatte sıkıntısız kullanıyorum
Allah kaza bela vermesin, güzel günlerde kullanın İnşaAllah. Td 75 diye diye, en sonunda td 100 kısmet oldu :) o modele o saat gerçekten muazzam, hiç çalışmamış... Bizim td 65 2012 model 5.130 küsür saatte :ROFLMAO:

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
İnsanların genelinde şöyle bir kanı oluştu: filan kişi (örneğin) traktörün saatini geri aldı ve karşıdaki kişiyi kandırıp o şekilde sattı... Traktörü götürdüğümüz usta bize şu parçaya şu kadar pahalıya sattı, bizi kandırdı.. e herkes yapıyor, herkes üçkağıtçı olmuş, ben niye yapmıyayım...

La arkadaş, eğer biz bu durumdan şikayetçi isek, bu tür şeyler etik değil, ahlaksızlıktır diyorsak (yada demeliysek) bunun düzelmesi için çaba sarf etmemiz gerekiyor... Hani Müslüman olmayı, "Emrolunduğun gibi dosdoğru ol" şiarını geçtim, ahlaki olarak, vicdani olarak bu tür şeylerin karşısında olmamız gerekiyor.

Ülkeler parasızlıktan değil, ahlaksızlıktan çöker... Ülkemiz maalesef ki büyük bir çöküşte. Allah sonunuzu hayr etsin, ölümü düşünüp, ölüm sonrasına hazırlık edenlerden eylesin