Depo Garaj Yapımı

Üstüne de ev yaptık küçük bur garaj sizin ölçülere yakındır bıraz fazlada olabilir
Screenshot_20200315_192700_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_20200315_192710_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_20200315_192742_com.facebook.katana.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Biz üstüne ev yaptık ama üstüne ev yapıılmayacaksa beton direğe gerek yok ortaya bence 6 metre genişlikte üstüne sacdan yada kiremitten yapılır 12 x6 yapılabilir 9 metre genişliğinde dayanacak agaç varsa yapılabilir yükseklik konusu sende bıter biz 4 metreye yaklastırdık 3.80 felan galıba ama tabı daha yuksek olsa daha ıyı ama bunlar ekonomik güce dayalı yoksa gönül neler istiyor

Fiyat olarak hangi rakamları buldu ?
Bizimki de tam net rakam yok ama hatır ve gönül işi çok olarak ve biraz fazlaca uyanık hareketlerle 60 70 bini bulmuştur ama şu anda yapılsa 100 bını çok rahat geçer bence bazı eksikleri de var tam bir villa gıbı olmadı ama modern köy evi oldu bizler için yeterli

Sac veya sandavic panelden ucuza yapabilirsin profol degilde eski direk bulsan onlari kullana bilirsin ben cikma sandavic panelden yaptim 4 koseye direk diktik onlara 20 lik civi ve pulla sabitledik altinada beton on numara oldu tabi biz sadece cimento parasi verdik paneller yakinda bi fabrika catisini degisiyodu ordan secip getirdik yani bedavaya geldi ama piyasada cikmalari satiliyo

Bence 4 metre felan oolabılır tabı ama artık sınırları zorluyor vatandaş 6 yada 7 metreyi zorluyor biçer döver için yapıyor briketin yüksekliği 20 cm
Hocam 6-7 metre nedir öyle :D bizim de çatısı olmayan bir yerimiz var, uzunluğu baya var. Zamanında üst üste 11 priket birde kolon çevirmişler üstüne, yani 12 diyelim. Ne yalan söyleyeyim benim aklımda 3.50-3.75 geçiyordu ama bakalım kısmet

Üstüne birşey yapılacak mı
Bence Konuyu Araştır.
Ben Araştırmadan Yaptırdım Depo nerdeyse başımıza göçtü.
Avrupalı Değişik Sistem Kullanıyor.
Mesela Depo Duvarlarını iki , ikibuçuk metre yüksekliğinde yaptırıyor. Geriye kalan kısmını Demir ve Sac örtü kaplama şeklinde uyguluyor.
Yan Duvar ve üstü yükseklik fazla olmasına gerek yok.
mesela ikibuçuk metre beton yada tuğla duvar üzerine iki metre Sac kaplama kafi.
toplan yan yükseklik dörtbuçuk metre eder.
çelik çatı uygulanacak bu depoya. Depo içi genişlik on metre.
Demir örgü taşıyıcı makaslar eğimiyle birlikte orta merkezden yükseklik yedibuçuk, Sekiz metre eder.
bu mesafe kısa dorse tırın damperi kaldırmaya müsait.
ben Zemin kaplamasını Göçen depoda kalıp beton şeklnde yaptırmıştım .
Yenisini yaptırırken kilitli taş en güzeli.
Depo kapısınıda en kullanışlı olarak sekiz metreye altı metre otomatik kumandalı kepenk sistemi.
yüksekliği altı metre kafi. biçerdöver filan rahat girip çıksın diye.
eni aslında altı mtrede yeterli fakat biçerdöver gibi büyük makinalar tablasıyla birlikte girebilir diye sekiz metre olursa daha iyi olur kanımca.

• Beğen
Tepkiler: guray ve ethemes26