ÇOK ACİL YARDIM

Az önce dogumuna 2 ay kalan inegim dogurdu.buzak yaşiyor ama tüysüz doğdu sizce normal bir durummudur?inegin karni hala şiş ikiz olabilirmi?
365e4280b0581d88add9ec90f90c9d85.jpg
4650ec5c70bccd4e6e9649a03483e190.jpg

Bildiğim kadarıyla erken doğumlarda 7 aylık olanın yaşama şansı var fakat dikkat özen istiyor. Kendim tecrübe etmedim fakat yakınlarda bi abinin 7 aylık doğmuştu veterinerle beraber bakmaya gittik çok küçüktü evde sobanın yanında baktı bi süre hayvan ölmedi ama keçi gibiydi şimdi büyüdü yaşıtları kadar oldu

S.A Hocam kötü bir duygu buzağı için çok üzüldüm, ineğin karnı halen dolu mu şişlik inmedi mi? ikiz olma ihtimalini de değerlendirin bazen kaçak göçek biryerlerden döl tutabiliyorlar

S.A Hocam kötü bir duygu buzağı için çok üzüldüm, ineğin karnı halen dolu mu şişlik inmedi mi? ikiz olma ihtimalini de değerlendirin bazen kaçak göçek biryerlerden döl tutabiliyorlar
Aymem dedigin gibi buzagi ben dogurttum bide o halini gorunce hala kendime gelemedim evlat acisi gibi bir durum yanlis anlamayin maddi anlamda deil manevi olarak biraz insani duygulandiran bir durum.inegin karni hala hic dogum yapmamis gibi normal dogumuna 2 ay daha vardi acaba ikiz olsa ikisi ayni anda veya bir kac saat sonra dogmazmiydi?

Aymem dedigin gibi buzagi ben dogurttum bide o halini gorunce hala kendime gelemedim evlat acisi gibi bir durum yanlis anlamayin maddi anlamda deil manevi olarak biraz insani duygulandiran bir durum.inegin karni hala hic dogum yapmamis gibi normal dogumuna 2 ay daha vardi acaba ikiz olsa ikisi ayni anda veya bir kac saat sonra dogmazmiydi?
ineklerde çok az da olsa ikiz doğurma ihtimali oluyor karnından elle buzağıyı kotrol etmeyi biliyormusunuz, yada en sağlamı veteriner çağırın siz. erken doğum olduğu için ineğin de muayne olması iyi olur.