Cins tavuk

Benim makina basit ama çıkım yüzdesi çok iyi tek gıcık yanı tavuk gibi günde 3 4 defa yumurtaları çevirmek gerekiyor :)

015.JPG

Bende tavuk hindi bıldırcın keklik sülün hepsinden çıkarttım :) sanırım bir tek ördek yumurtası çıkartmadım :)

Bende brahmalara çok heves ettim ilk aldım tilki kaçırdı ölüd falan
En son şimdi bir çiftten 4 tane zor büyüttüm köyde serbest haldeler yumurtalar dölsüz çok oluyor ya çözüm varmı
?
Bide benimki satmak için değil zevk için
Ama tam 4 -6 kilo arası gelmez benimkiler böyle iri bi brahma beslemeyi çok istiyorum
0c9875e9ff1fb64eb8c61dad86adc99c.jpg
cdfba2a5b0e7ff81705edc6205a4db9b.jpg

Brahmalar benimde hoşuma gidiyor bir ara 10 kadar lemon brahma yumurta almıştım 8 tanesi çıkmıştı güzelde yetişiyordu 1 aylık olmuşlardı arkadaşın köpeği hepsini öldürmüş.

Tabi zevkler renkler tartışılmaz ama light brahma ile lemon brahmalar bir başka güzel oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş
Brahmalar benimde hoşuma gidiyor bir ara 10 kadar lemon brahma yumurta almıştım 8 tanesi çıkmıştı güzelde yetişiyordu 1 aylık olmuşlardı arkadaşın köpeği hepsini öldürmüş.

Tabi zevkler renkler tartışılmaz ama light brahma ile lemon brahmalar bir başka güzel oluyor.

Evet gerçekten lemon güzel benim tavuk siyah horozda bembeyazdı
4 yavruda lıgt ,siyah . Ve sarı oldu güzel oluyoda rengarenk
Ben şöyle 5 kilo gelen iri olsun istiyom ya [emoji23]
Ama çok pahalı bide ölünce kötü oluyo köy tavuğu kadar dayanıklı değil
Nazar da mı değiyo bazen anlamadım köyde pek bilmedikleri için brahma dikkat çekiyo
Hiç bişe yokken birden ölüyo hayvanlar

orjinal sussex değil ama o :)

orjinalleri beyaz bacaklı oluyor ayrıca yeleleri ve kuyruk desenleri farklı :)

1347360046_Light_Sussex1.jpg

Okan bey bence bir çiftliğe gidip görerek alın öyle internetten resimlere bakarak telefonla felan almayın. Bu konuda maalesef piyasa çok bozuk.

Susex yarka diye geçiyor bende susex yarka ve light brahma melezleri var görselleri çok hoş yakın zamanda yükleyeceğim fotoğrafları incelersin amatörüm ben

estağfirullah bende amatörüm :) normal yumurtacı tavukların yanında öyle süs olsun diye değişik çeşitler makinadan çıkartmıştım.

Bende kuluçka makinası olunca çevremden geliyorlardı yumurta getiriyorlardı bende yarı yarıya çıkartıyordum çıkartması 20 günlük olana kadar bakımı bana ait sonra yarı yarıya bölüşüyorduk o yüzden çok çeşitli tavuklar oldu bende :)

iyi olur beklerim görselleri :)

estağfirullah bende amatörüm :) normal yumurtacı tavukların yanında öyle süs olsun diye değişik çeşitler makinadan çıkartmıştım.

Bende kuluçka makinası olunca çevremden geliyorlardı yumurta getiriyorlardı bende yarı yarıya çıkartıyordum çıkartması 20 günlük olana kadar bakımı bana ait sonra yarı yarıya bölüşüyorduk o yüzden çok çeşitli tavuklar oldu bende :)

iyi olur beklerim görselleri :)

Bende piyasadan aldığım civcivler sağlıksız olunca ölüm oranı yüksek olunca 30 luk cimuka marka aldım geçen yıl Köyden beğendiğim yumurtalardan edinip koydum çıkardım sağlıklı olarak yetiştirdim seviyorum özellikle paçalı sakallı tipleri ... bahara gold brahma yumurta koyucam onlarda çok kaliteli ve albenili bir cins

• Beğen
Tepkiler: Bolkar33