Çevremde alınan& satılan son TRAKTÖR

2017 model 1500 saatte John Deere 5105m üzerine 375 bin verilerek 2017 model 2000 saatte New Holland Tr6.120 alındı.Hayırlı olur inşallah.

19 Kasım 2019 yılında 5105m'i 189 bine almıştık.Galeriler nakit 900 verdi.İlana koydum 1 milyon verildi.Kredi süreçlerini Tr yi satan beklemediği için takasta verdim.

Gülelim mı ağlayalım mı buyrun.
Hayırlı olsun.
Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.

2017 model 1500 saatte John Deere 5105m üzerine 375 bin verilerek 2017 model 2000 saatte New Holland Tr6.120 alındı.Hayırlı olur inşallah.

19 Kasım 2019 yılında 5105m'i 189 bine almıştık.Galeriler nakit 900 verdi.İlana koydum 1 milyon verildi.Kredi süreçlerini Tr yi satan beklemediği için takasta verdim.

Gülelim mı ağlayalım mı buyrun.
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Bence iyi yapmışsınız, verdiğiniz traktör de kötü değil ama jd deyince Alman üretimlerinden başkası içime birtürlü sinmiyor.

Çok teşekkür ederim.Orta halli çiftçi için iyi bir modeldi. Yakıt olarak biraz fazla gibiydi ama sağlamlık yönü yakıtı telafi ediyor diyebilirim.
Köyümüzde onlardan dört tane var. Tam da dediğiniz gibi orta halli bir çiftçi için ideal. Sağlamlıklarından yana problem yaşayan olmadı. Yakıtlarının biraz fazla olabileceği de depo kapasitelerinden belli zaten.

Bikaçgün önce
7556 2006 model tek ceker takas 280bin
JD 5075e kabin klima 880 bin
75 56 dururdu, üzerine 600 bine güzel bir traktör alınabilirdi.Üste 600 bin verilip 4 silindirden 3 silindire inilir mi?
Mesela, 75 E kabinli klimalı , 4 WD Erkunt Nimet (4 silindir)
Müthiş olurdu.
İki tane 75 HP si var diye adamı ayrıca parmakla gösterirlerdi.

New Holland efsanesi sonamı eriyor
Köyümüze yeni gelen traktorlar
John deree
5075E geldi NH 7556 gitti
5067E geldi MF 266G gitti
Erkunt
Bereket 65lux geldi MF265 gitti
Nimet 70 geldi NH tt.55 gitti
Basak
2080B geldi NH TD4.65B gitti
2090s geldi MF266g gitti
Tumosan
8095 geldi MF265 gitti
7065geldi MF265 gitti
NH marka bayileri o kadar kötü ve açgözlü ki koca markayı bitirdiler. Müstahak bunlara ama acımıyorum.

New Holland efsanesi sonamı eriyor
Köyümüze yeni gelen traktorlar
John deree
5075E geldi NH 7556 gitti
5067E geldi MF 266G gitti
Erkunt
Bereket 65lux geldi MF265 gitti
Nimet 70 geldi NH tt.55 gitti
Basak
2080B geldi NH TD4.65B gitti
2090s geldi MF266g gitti
Tumosan
8095 geldi MF265 gitti
7065geldi MF265 gitti
Sanki Ferguson efsanesi sona mı eriyor desen daha doğru olurdu cemal abi baya traktör gitmiş

Ferguson efsanesi 2005 yılında ingilteredeki üretim üssü kapanınca sona erdi zaten, Fransızların üretimi devam ettirmesi bişeyi değiştirmez, fransız sanayisinin gücü belli, arabaları citroen peugeot gibi markalarda ikinci elde para etmiyor, neden, dökülüyorlarda ondan. Aynı sanayi gücü fergusonu üretincede sonuç farklı değil haliyle. Malum her ülkenin ağır sanayi gücü belirli düzeyde, bu güçler makine parçaları ara malları ve malzeme üretiminde önemlidir, toplam kaliteyi belirler, bunların zayıf olduğu ülkelerde kalite haliyle ne yapsan düşük kalıyor. Toplam kalite bizden yüksek ama bir ithalden beklediğimiz olmayınca ikinci elde düşük kalması normal, zamanın fergusonun üretim üssü ingilterede yaptığı üretim kalitesine ulaşamazlar, Fransanın sömürge ülkelerinden elde ettiği kauçuk sayesinde bir tek lastik sanayii kaliteli lastik yapar.

Ferguson efsanesi 2005 yılında ingilteredeki üretim üssü kapanınca sona erdi zaten, Fransızların üretimi devam ettirmesi bişeyi değiştirmez, fransız sanayisinin gücü belli, arabaları citroen peugeot gibi markalarda ikinci elde para etmiyor, neden, dökülüyorlarda ondan. Aynı sanayi gücü fergusonu üretincede sonuç farklı değil haliyle. Malum her ülkenin ağır sanayi gücü belirli düzeyde, bu güçler makine parçaları ara malları ve malzeme üretiminde önemlidir, toplam kaliteyi belirler, bunların zayıf olduğu ülkelerde kalite haliyle ne yapsan düşük kalıyor. Toplam kalite bizden yüksek ama bir ithalden beklediğimiz olmayınca ikinci elde düşük kalması normal, zamanın fergusonun üretim üssü ingilterede yaptığı üretim kalitesine ulaşamazlar, Fransanın sömürge ülkelerinden elde ettiği kauçuk sayesinde bir tek lastik sanayii kaliteli lastik yapar.
Yorumunuzun benzerini bahsi geçen pekçok konuda her defasında dile getirmişimdir. Gerçekten de Ferguson'un isminden başka kalan bir yeri yok. Bizim ülkemizdemi bu şekildedir bilemem ama valtra ve fendt den daha fazla tutuluyor, daha fazla satılıyor. Aslında valtra veya fendt in özelliklerini taşımaktalar. Agco gurubunda Ferguson'un isim değeri satılmakta. Volkswagenin kendi bünyesine kattığı Skoda nın sadece isminin kullanılıyor olması gibi.

Resimler ve ekler

• IMG_20230219_154005.jpg
    IMG_20230219_154005.jpg
    120.1 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
MF 266g çok güzel bir ara is traktörü.
Ancak devri bitti artık çünkü konfor yok,modeller eskidi.Eşdeğeri Erkunt nimet.240 ı verip bir Nimet 4wd kk alalım diye niyetlendim,fiyatları uctu gitti.Kabin nedeniyle ilaçlamada işime yarar dedim ama bu durumda uzaylı maskesiyle ilaçlamaya devam.Atom karınca 240s olmasa halim harap.Türkiye' de mf yi mf yapan içanadolu ve Amasya-Tokat-Çorumdur.

Ancak devri bitti artık çünkü konfor yok,modeller eskidi.Eşdeğeri Erkunt nimet.240 ı verip bir Nimet 4wd kk alalım diye niyetlendim,fiyatları uctu gitti.Kabin nedeniyle ilaçlamada işime yarar dedim ama bu durumda uzaylı maskesiyle ilaçlamaya devam.Atom karınca 240s olmasa halim harap.Türkiye' de mf yi mf yapan içanadolu ve Amasya-Tokat-Çorumdur.
240 candır abi bendede 93 model var

Hocam mf en çok karadeniz bölgesinde yaygın fındık işi yapanlar ufak tefek bi remorkla gezer dururlar fındık patozu yapanlarda 265 165 gibi traktörler kullanır yeni yeni same deutz new holland kullanılmaya başlandı.
Bendede tek çeker 3060 var gerçekten 266 olsun 3060 olsun gayet ideal ve dayanıklı traktörler bende kabin klimalı 2. El bişey alayım dedim ama 2. Ele güç yetmiyor imkanın varsa sıfır al. 266 4x4 ise satma pişman olursun.

Son düzenleme: