Case jx65c ile tt465nh hangisini tercih etmeliyim

Nh tier 4 sunacak bayiye gidip siparis verebilirsiniz
Mevcutta yakin bi abimizin 4 75 i var,kullaniyoruz ama ben sevmiyorum manevra yok,konfor yok, cekis rolantide cok iyi gaz verince meshur 4 silindir kadar cekisi yok, kabinde heryer cayuk cigik ötuyor hostes koltuguna oturup yaslandiginiz zaman camurlugun seklini aliyosunuz, satil in ileri geri hassasiyeti guzel sirkme yok, frenler guzel ama sağa cekiyo, klimanin hic cani yok, disardan indirme kaldirma yok, son olarak traktor hareket haliydeyken sanzimandan surekli tıss sesi geliyo,bana gore parasinin motoru degil.

T4.75 gelecek 2.9 3 silindir 75 hp 341 nm tork 20x20 vites powershutle klima tmr
Tmr diye millete yine 10 15 bin bindiriyolar bizim 14 model jd de kuyruk mili acikken koltuktan kalkarsan uyariyo,ayrica 17 model 4 75 de akü şarteli var, bu kadar övunduklerine gore en azindan bi park vitesi koysalarmis iste o zaman guvenlik ile ilgili gercekten bisey yapmis olurlardi.

Bel fıtığından ameliyat oldum iki kez konfor olursa iyi olur ama güç şart
Dingil mesafesi kısa olan modellerin zıplama sıkıntıları var.
Neymiş efendim, ara şanzıman kullanılmazsa güç aktarımı daha iyi olacakmışmışmış.
Maliyet azaltma bahaneleridir.
Turu daha iyi olurmuşmuşmuş.
75 C , 30km/h hızda 5 ton damperli römorkla brüt 7 ton yükle 2000 rpm üzeri asfalt yolda silkelenme yapıyor.
Dingil mesafesinin 20 cm gibi uzatılıp , kapalı ön aks takılması gerekiyor.
Ls traktör modellerinde hassasiyet yayı kilitleme mandalı var, JXC seride bulunmuyor , hassasiyet yayını kırıyor.
Hassasiyet ayar somunu iptal edilmiş, Fiat 70 66S modelde bulunuyor.
Traktörün hidrolik sistemi bir Steyr 768 kadar özellikli ve donatılı değildir.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Mevcutta yakin bi abimizin 4 75 i var,kullaniyoruz ama ben sevmiyorum manevra yok,konfor yok, cekis rolantide cok iyi gaz verince meshur 4 silindir kadar cekisi yok, kabinde heryer cayuk cigik ötuyor hostes koltuguna oturup yaslandiginiz zaman camurlugun seklini aliyosunuz, satil in ileri geri hassasiyeti guzel sirkme yok, frenler guzel ama sağa cekiyo, klimanin hic cani yok, disardan indirme kaldirma yok, son olarak traktor hareket haliydeyken sanzimandan surekli tıss sesi geliyo,bana gore parasinin motoru degil.
Bu model yeni daha kimsenin elinde yok o t4 bu t4 degil emin olabilirsiniz

T4.75 gelecek 2.9 3 silindir 75 hp 341 nm tork 20x20 vites power shutle klima tmr
Traktör 3,5 ton genel ağırlıkta olduğu zaman takabileceğimiz ideal pulluk 3 soklu 14" dönerli model olabilir.
Zor arazilerde 4 soklu pulluklar traktörü tutacaktır,
Traktörlerde tork eğrisinin ucu düşük olan modeller rampa tırmanışlarda motoru devamlı max tork noktası biraz üzerinde çalışmaya zorluyor, en az yakıt bölgeleri ara devirlere konumlanmış , Fiat 66S serisi gibi 2200 devirle rampaya tırmanma nitelikleri zayıf oluyor.
Düz arazide yürüyecek motor dizaynına sahipler.
MF 3000 serisi, JD 5R serisi, NH T5000 serisi, TD serisi, Case JXU serisi, rampacılık konusunda daha iyiler, motor anma gücünde rahat çalışılabiliyor.
250 dekar arazi için tavsiye vereceğiz.

• Beğen
Tepkiler: Tuğ han
Traktör 3,5 ton genel ağırlıkta olduğu zaman takabileceğimiz ideal pulluk 3 soklu 14" dönerli model olabilir.
Traktörlerde tork eğrisinin ucu düşük olan modeller rampa tırmanışlarda motoru devamlı max tork noktası biraz üzerinde çalışmaya zorluyor, en az yakıt bölgeleri ara devirlere konumlanmış , Fiat 66S serisi gibi 2200 devirle rampaya tırmanma nitelikleri zayıf oluyor.
MF 3000 serisi, JD 5R serisi, NH T5000 serisi, TD serisi, Case JXU serisi, rampacılık konusunda daha iyiler, motor anma gücünde rahat çalışılabiliyor.
Hocam verdiğiniz de
Hocam vermiş olduğunuz değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum elinize emeğinize sağlık hocam bölgemizde her markadan traktör var ağırlıklı olarak new holland ve erkunt erkunt nimet 70 e 4 pulluğu çok rahat çekiyor ben çok borçlanmadan elimdeki traktörü verip 4 çeker bir traktör almak düşüncesindeyim bu nh olur case olur deuzt kubotu veya diğer markalar benim düşüncem Bi sefer traktör alacam işimi görsün yeter piyasaya çalışmıyorum çalışmada bu araziyi işleteyim yeter traktör konusunda bayağı donanımlı olduğunuz aşikar 220 - 250 bin TL bandında alınabilecek bir traktör tabi bunun servis ağı yedek parça sıkıntı olmayacak bir markanın peşindeyim eğer böyle traktör yoksada iki traktörden birisini alıp elimdeki 3 12 pulluğu takacağız yapacak bişey yok

Hocam vermiş olduğunuz değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum elinize emeğinize sağlık hocam bölgemizde her markadan traktör var ağırlıklı olarak new holland ve erkunt erkunt nimet 70 e 4 pulluğu çok rahat çekiyor ben çok borçlanmadan elimdeki traktörü verip 4 çeker bir traktör almak düşüncesindeyim bu nh olur case olur deutz kubota veya diğer markalar benim düşüncem Bi sefer traktör alacam işimi görsün yeter piyasaya çalışmıyorum çalışmada bu araziyi işleteyim yeter traktör konusunda bayağı donanımlı olduğunuz aşikar 220 - 250 bin TL bandında alınabilecek bir traktör tabi bunun servis ağı yedek parça sıkıntı olmayacak bir markanın peşindeyim eğer böyle traktör yoksa da iki traktörden birisini alıp elimdeki 3 12 pulluğu takacağız yapacak bişey yok
Nimet 70 Lüx modelden kullanan yakınımız var, kayran tarlada 4 11" pulluğu takviye 3 Low vitesle çekebiliyor ama bir TD 75 BM gibi de değil.
Bizim çevrede model çeşidi çoktur. Arazinin düz ve dik rampalı yerleri de var.
Kuru tarım için 5 9" pulluğu rahat çekebilecek bir model daha kullanışlı oluyor, bunun için 75-80 hp lik modeller iş kolaylığı sağlayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Tuğ han

Nimet 70 Lüx modelden kullanan yakınımız var, kayran tarlada 4 11" pulluğu takviye 3 Low vitesle çekebiliyor ama bir TD 75 BM gibi de değil.
Kuru tarım için 5 9" pulluğu rahat çekebilecek bir model daha kullanışlı oluyor, bunun için 75-80 hp lik modeller iş kolaylığı sağlayacaktır.
Anladım hocam

Hocam öncelikle kandiliniz mübarek olsun tt465 beygirden vazgeçtim 75 beygir bir traktör daha mantıklı olur diye düşündüm seçenekler tt475 new holland ve erkunt 75e+ arasında kaldım case jx75c modelini bu iki modelden daha çok beyendim ilçede servisi olmadığından sıcak bakmıyorum

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Hocam öncelikle kandiliniz mübarek olsun tt465 beygirden vazgeçtim 75 beygir bir traktör daha mantıklı olur diye düşündüm seçenekler tt475 new holland ve erkunt 75e+ arasında kaldım case jx75c modelini bu iki modelden daha çok beyendim ilçede servisi olmadığından sıcak bakmıyorum
Cümlemizin kandili mübarek olsun.
İki modelde gayet güzel ama zamanında yağ değişim paketleri konusunda epey zorluk yaşadık.
Garanti dahilinde yapılan yağ değişimleri normal piyasadan yüksekti.
2 paket aldığımızda aynı değişimi piyasadan 3 paket olarak alabiliyorduk.
Yeni traktörün incik boncuk masrafları oluyor.
Mazot pompası ayarı, hidrolik kolların freze ayarları , debriyaj boşluk ayarı, fren ayarları, klima sıcak soğuk vanası.
Halatlı modellerde halat değişimleri, antifriz bome ayarı , ön takım mafsallarının açılması.
Performans olarak ;
NH tt4.75 , 75 hp , 298 n.m. tork
Erkunt 75 E+ , 75 hp, 307 n.m. tork
birbirlerine yakın özellikteler.
Kullanım olarak, traktörün aktif çalışma devir aralıkları sürüşü etkileyeceğinden hangi traktörde rahat ediyorsanız tercih edebilirsiniz.

Hemşehrim sana sadece iki mesele anlatayım Elazığ Case bayisinde yaşadığımız.
Arkadaş gitmiş traktörleri incelemiş. Bayideki adama sormuş abi bundaki shuttle hidrolik mi mekanik mi diye. Adam ikisi de var demiş traktörde
İkinci olayda bizzat ben gittim arkadaşa traktör alacaktık. Nh tt4.75 ile Case jx 75c arasında kalmıştı. Case bayisine gittik. Broşürü incelerken baktım levyeli yani mekanik shuttle lı olan modeli de var. Adama döndüm dedim abi bu verdiğin fiyat mekanik shuttle lı model için mi power shuttle lı model için mi diye.Adam ne dese iyi. Gelmiş diyorki şansınıza hangisi gelirse...
Özetle şahsi düşüncem Case 75c tt4 75 den daha iyi fakat bayi çok kötü. Servis de aynı adamlarda. Kurumsallıktan çok uzaklar. Arkadaşım da NH tt4.75 aldı bu yüzden. 4 silindir olduğu için araziye daha uygun. Bizim burada susuz arazilerde toprak ağır bu yüzden benim tavsiyem 4 silindirlisini al. Zıplamadan bahsedilmiş bi de zıplama içinde önü uzatırsan olumlu sonuç alırsın. Allah gönlünüze göre versin inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Şahin23
Cümlemizin kandili mübarek olsun.
İki modelde gayet güzel ama zamanında yağ değişim paketleri konusunda epey zorluk yaşadık.
Garanti dahilinde yapılan yağ değişimleri normal piyasadan yüksekti.
2 paket aldığımızda aynı değişimi piyasadan 3 paket olarak alabiliyorduk.
Yeni traktörün incik boncuk masrafları oluyor.
Mazot pompası ayarı, hidrolik kolların freze ayarları , debriyaj boşluk ayarı, fren ayarları, klima sıcak soğuk vanası.
Halatlı modellerde halat değişimleri, antifriz bome ayarı , ön takım mafsallarının açılması.
Performans olarak ;
NH tt4.75 , 75 hp , 298 n.m. tork
Erkunt 75 E+ , 75 hp, 307 n.m. tork
birbirlerine yakın özellikteler.
Kullanım olarak, traktörün aktif çalışma devir aralıkları sürüşü etkileyeceğinden hangi traktörde rahat ediyorsanız tercih edebilirsiniz.
Teşekkürler hocam

Hemşehrim sana sadece iki mesele anlatayım Elazığ Case bayisinde yaşadığımız.
Arkadaş gitmiş traktörleri incelemiş. Bayideki adama sormuş abi bundaki shuttle hidrolik mi mekanik mi diye. Adam ikisi de var demiş traktörde
İkinci olayda bizzat ben gittim arkadaşa traktör alacaktık. Nh tt4.75 ile Case jx 75c arasında kalmıştı. Case bayisine gittik. Broşürü incelerken baktım levyeli yani mekanik shuttle lı olan modeli de var. Adama döndüm dedim abi bu verdiğin fiyat mekanik shuttle lı model için mi power shuttle lı model için mi diye.Adam ne dese iyi. Gelmiş diyorki şansınıza hangisi gelirse...
Özetle şahsi düşüncem Case 75c tt4 75 den daha iyi fakat bayi çok kötü. Servis de aynı adamlarda. Kurumsallıktan çok uzaklar. Arkadaşım da NH tt4.75 aldı bu yüzden. 4 silindir olduğu için araziye daha uygun. Bizim burada susuz arazilerde toprak ağır bu yüzden benim tavsiyem 4 silindirlisini al. Zıplamadan bahsedilmiş bi de zıplama içinde önü uzatırsan olumlu sonuç alırsın. Allah gönlünüze göre versin inşallah

Case bayii olarak eksikleri olduğu söylenebilir yaklaşımları falan bu konuda katılıyorum sana bayi servis satış sonrası bu önemli konular tt475 alacagığız gibi duruyor Arkadaşınız traktöründen memnunmu ne zaman aldınız

Case bayii olarak eksikleri olduğu söylenebilir yaklaşımları falan bu konuda katılıyorum sana bayi servis satış sonrası bu önemli konular tt475 alacagığız gibi duruyor Arkadaşınız traktöründen memnunmu ne zaman aldınız
Arkadaş fazla kullanmadı alalı ama genel manada memnun. Bildiğim kadarıyla tt4.75 modeli kalktı. T4. 70s modeli var artık o kaç piston bilmiyorum. Özellikleri aynıysa onu alın derim.

Bayi ile görüştüğümde tt4. 75 modeli var demişti bana inşallah zıplama sorununu çözmüşlerdir
Dingil mesafesi kısa olduğundan zıplama olayının çözülmesi biraz zor gibi. Düzde sıkıntı olmaz ama rampa yerde konfor açısından sıkıntı çıkarır. Yeni john deere 5075 leri de inceleyin kaliteli ve konforlu. Ama fiyatı daha pahalıdır.