BUGDAYLARIM YATTI

Gecmiş olsun resimdeki arpa dümdüz yapıştı tarlaya bir gün güneş actı kafayı kelleyi doğrulttu sonra tekrar yağmur ama güneş acsın havalar ısınsın azda olsa toparlar tane veriminde yatan yerlerde kayıp kacınılmaz çeşit ne ekmiştiniz gübreleme ne oranda nasıldı bide tarlanın basına sık sık gidip canını sıkmayacan nasip

Resimler ve ekler

• IMG_20200507_182502.jpg
    IMG_20200507_182502.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 70
  • Beğen
Tepkiler: MASAY
Gecmiş olsun resimdeki arpa dümdüz yapıştı tarlaya bir gün güneş actı kafayı kelleyi doğrulttu sonra tekrar yağmur ama güneş acsın havalar ısınsın azda olsa toparlar tane veriminde yatan yerlerde kayıp kacınılmaz çeşit ne ekmiştiniz gübreleme ne oranda nasıldı bide tarlanın basına sık sık gidip canını sıkmayacan nasip
Size de geçmiş olsun..çeşit gökkan idi..gübrenin dozunu kaçırdığım yerler yatti zaten.ama hepsi bahane kısmet galiba asil mesele. ..

Hocam bu arpanın cinsi ne acaba ?

MALESEF FIRTINALI YAĞMURDA BUGDAYLARIM YATTI...GEÇ EKMİŞTİM CICEKTEN DUSELI BIR HAFTA OLMUSTU HEP GUCLU YERLER YATMIS.Ekli dosyayı görüntüle 48392Ekli dosyayı görüntüle 48393Ekli dosyayı görüntüle 48394Ekli dosyayı görüntüle 48395Ekli dosyayı görüntüle 48396Ekli dosyayı görüntüle 48397Ekli dosyayı görüntüle 48398.
BUNDAN SONRA NE OLUR NE YAPILIR BİLMEM. .
S.a hocam geç ektim yazmışsınız tam olarak ekim tarihi nedir hatırında kalan ve hasatta sıkıntı kayıp nederece oldu verim nasıldı

S.a hocam geç ektim yazmışsınız tam olarak ekim tarihi nedir hatırında kalan ve hasatta sıkıntı kayıp nederece oldu verim nasıldı
Aleykumselam. 21 aralık ta ekildi. Bizim bölge için 1ay geç ekim...hasatta kayip biçerdöver yönünden olmadı. İşi bilen biri gayet güzel bicebiliyor..yalniz yatan yerlerde dane eksikliği ellbette oldu..buna rağmen ortalama veririm 600 kg oldu.yani normal şartlarda 700-800 arası verim gösteriyordu ama kısmet olmayınca bi şeyler bahane oluyor. ..