BUDA BENİM EMEKTAR ARKADAŞLAR

Ynt: BUDA BENİM EMEKTAR ARKADAŞLAR

yorumlar için sağolun arkadaşlar ama 4*4 bir motor var karşımda yinede kafamda soru işaretleri var yoksa ben forda sonuna kadar güveniyorum.resimdeki ford ile steyr 768 sürükledim hiç affetmedi.

eğer çekiştirmek nasip olursa videoları gönderirim.

fatih69 link=topic=51020.msg515351#msg515351 date=1326971038' Alıntı:
yorumlar için sağolun arkadaşlar ama 4*4 bir motor var karşımda yinede kafamda soru işaretleri var yoksa ben forda sonuna kadar güveniyorum.resimdeki ford ile steyr 768 sürükledim hiç affetmedi.

eğer çekiştirmek nasip olursa videoları gönderirim.
Ben korkma diyorsam korkma. 3 silindir yumruk kadar motor. ön tekerle arka tekerin arası 1 metre grin-*-s seninkine bak birde ok-*-s her türlü alır.

fatih69 link=topic=51020.msg514587#msg514587 date=1326893144' Alıntı:
arkadaşlar bişey sorcam köyde elemanın biri nh tt50 aldı 4*4 çok fazla konuşuyor çok övüyor benim baba ile ona gözüm kesiyor yazın bakalım çekiştireceğiz artık gurur meselesi oldu yani yoksa uğraşmam;
sizler ne dersiniz çekebilirmiyim.
Ford tt50 yi her türlü çeker ;)

fatih69 link=topic=51020.msg515345#msg515345 date=1326970880' Alıntı:
ahmet 745 kardeşime;

kuyruk mili debriyajdan bağımsız kendi haline ve şuana kadar hiç arızalanmadı.
sağol kardeşim bi efsane bunlar hastasıyım hangi motorda var o yıllarda bunun teknolojisi en büyük isteğim bi kere olsun kullanabilmek...

Ahmet745 link=topic=51020.msg515083#msg515083 date=1326921235' Alıntı:
vay be işte efsane bunların çalışması hiç bi motorda yok kar buz dinlemez akün ve dinamon iyiyse hep bi kullanana denk gelip sormak istiyordum kuyruk milin hiç arıza yaptımı orjinalmi ve bağımsızmı? onun 4 çekerde asılmasına karşılık sende kolların üstünden geçir zinciri nereye istersen gezdir.
fordlar kuyruk mili gücünü baskı balatadan almıyor şanzımandan alıyor devir ise şanzımanda dönen yağ ne kadar çok dönerse yani şanzıman ne kadar seri hareket ederse o şekil devirli döner silal işlerinde fordun bi namı vardır önündeki motordan sonra başlar ondan önce çıkar... 5000 deki ses rölantide çıkan ses bile 1 motora bedeldir ... Ölümsüz efsane motorun yağına suyuna dikkat et kaporta olmasada olur... Ben yeni birşey daha öğrendim bu karaford meselesinde fordun en asılgan kopartıcı traktörleri 68 model ve 69 sonu çıkışlı 74 beygir kısa şanzıman 5 binlikler diğer 72 73 modellere nazaran daha kopartıcılar sebebi şanzıman ve devir çiftte en seri gidenleri 72 model dir ve onların mavi boya kalktıkca altta ana rengi sarı olarak çıkar egzoz tipi biraz daha değişik onların sesi yumuşak bi tonda daha tek tek çıkar..

slm malatyadan kayısı üreticisiyim arkadaşlar bende 67 5000 ford var traktörden memnunum fakat yokuşa gelince biraz sıkıştırdığım zaman stop ediyo marşa basınca tekrar çalışıyo sorun ne olabilir acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba burdaki konuyla alakası yok ama konu açmayı bilmiyorum şimdiden teşekkürler

memduh44 link=topic=51020.msg515618#msg515618 date=1326991931' Alıntı:
slm malatyadan kayısı üreticisiyim arkadaşlar bende 67 5000 ford var traktörden memnunum fakat yokuşa gelince biraz sıkıştırdığım zaman stop ediyo marşa basınca tekrar çalışıyo sorun ne olabilir acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba burdaki konuyla alakası yok ama konu açmayı bilmiyorum şimdiden teşekkürler
pompada sıkıntı vardır ona baktırın rekteveye ihtiyacı olabilir

memduh44 link=topic=51020.msg515618#msg515618 date=1326991931' Alıntı:
Depodan itibaren yakıt borularına baktır, az tıkalı ise çalışır ama zorladığın zaman stop eder.

Tebrikler güzel bir paylaşım.
Elindeki Traktör işini görüyorsa ondan daha iyisi yoktur.
Boş yere traktörcülere çalışmanın gereği yok.
Hayat bir mücade ise o sana satmaya çalışacak sen işini en ekonomik bir şekilde yapmaya çalışacaksın.
Yoksa bir ömür değil bir kaç kuşak başkalarına çalışırsın.
Çağımız ekonomi çağı.

arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler pompanın üzerindeki otomotiği pompalayınca depoya mazotu geri veriyo yani devirdaim yapıyo filtreleri yeni değiştirmiştim bugün ustayla görüştüm sorun pompadadır diyo bende iyice araştırmadan pompayı söktürmek istemiyorum doğrusu arkadaşlar bide traktör boşken bile rampayı çıkarke 4 viteste bayılıyo traktörün motoru çok iyi durumda 5000 ler için bu normalmidir yoksa bunda mı problem var yaklaşık traktörü 3 ay önce aldım bunların huyunu suyunu fazla bilmiyorum doğrusu

memduh44 link=topic=51020.msg516284#msg516284 date=1327079980' Alıntı:
arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler pompanın üzerindeki otomotiği pompalayınca depoya mazotu geri veriyo yani devirdaim yapıyo filtreleri yeni değiştirmiştim bugün ustayla görüştüm sorun pompadadır diyo bende iyice araştırmadan pompayı söktürmek istemiyorum doğrusu arkadaşlar bide traktör boşken bile rampayı çıkarke 4 viteste bayılıyo traktörün motoru çok iyi durumda 5000 ler için bu normalmidir yoksa bunda mı problem var yaklaşık traktörü 3 ay önce aldım bunların huyunu suyunu fazla bilmiyorum doğrusu
benim 6610sde başıma geldi traktör bellli bi gaza kadar çalışıyo stop ediyo hiç bişey yokmuş gibi çalışıyo yine aynı sonra kendim araştırdım deponun altındaki pompaya giden hortum yamulmuş belli bi gaza kadar mazot yetiştiriyo sonrasını yetiştiremiyo hortumu düzeltince düzene girdi. aynı durum birde 3610sde başıma geldi onunkide depoda pislik varmış biraz bekleyince pislik havalanınca çalışıyodu en sonunda depoyu söküp komple temizlettitrdik içini çözüldü....

böyle güzel yorumlarınızı okuyunca mutlu oluyorum arkadaşlar sağolun paylaşmak güzel şey en basit birşeyi bile olsa.

bende fordun 73 modelini kullananlardan duydum memnun olmayan vardı.

kardeş güzel tesbit yapmışsın resimdeki ford aynen öyle çiftte seri değil ama sağlam gidiyor toprak sert bile olsa umurunda değil bir baştan girdimi diğer baştan çıkıyor.mf 275 ile çifte girmiştik bir zaman o seri fakat pulluk gömüldümü başlıyor patiye o ara gelip mesafeyi kapatıyordum.

tt 50 dediğiniz traktör çift çekerde olsa bizim orda ona atarabası diyorlar ford onu hafaya fırlatır yere düşene kadarda yer onu parçalar .kara fordun farmı üstüne

fatih69 link=topic=51020.msg517474#msg517474 date=1327226425' Alıntı:
böyle güzel yorumlarınızı okuyunca mutlu oluyorum arkadaşlar sağolun paylaşmak güzel şey en basit birşeyi bile olsa.

bende fordun 73 modelini kullananlardan duydum memnun olmayan vardı.
bizde 73 modeli var 68 modellerden piston ve serilik farkı var 73 ler daha sallı uzun motor gücü 74 beygir amma süper motorlu karaford yani 69 modelleri daha kopartıcı daha süratliler 5000 in 69 ila üstü cok tuttu ciftte bana göre serilik önemli değil derinlik ve verim önemli cizdire cizdire her motor seri gider ... 71 model orjinal kalın lastiklisini cok kullandım cok özel bi makina rampada eline su dökecek yok

black boys kardeşim sana bi sorun olacak bu kara fordla süperlerin arasında şanzuman defransiyel hidrolik farkı var mı yoksa sadece motor bg mü farklı ben fren balatalarını değiştirdim her tarafta 4 ertane balata çıktı usta bazılarında üçer tane çıkıyo diyo acaba süperlerdemi üçer tane burda fazla yok bu fordlardan pek anlamıyolar yani benim kayısı bahçesi bi tepe eteğine kurulu o yüzden güçlü traktör olması lazım bide frenlerin iyi olması lazım onun için 5000 i aldım hema 3855 vardı çok memnundum satmak zorunda kalmıştım şimdi ford la işlerimizi yürütüyoruz bunun pompası minimec /cav acaba sonradan mı takmışlar yoksa orjinali mi 1967 modeller nere üretimi ingiliz mi amerikan mı seni sitede izlediğim kadarıyla ford konusunda bayaa bilgilisin benide bu konularda aydınlatırsan sevinirim şimdiden teşkr