Bu traktör niye hararet yapar...

750 liraya yaptrmistk izmir tarafinda bi yere tam bilmiyorum toz tutmasn die super yaptrdk yeteri kadar su olmamasi ve fazla acik olmasindn dolayi sanirim simdi ustunde orjinal radyatoru var yariya gelmiyo ama cok sık oldugu icin dolmaya basliyo temizleyemiyoruz yenisi yapilack bakalm

K420 'ye yazık olmuş halbuki çok kaliteli bir traktördür . Neden orjinalini bozdunuz. Eğer gücü yetmiyorsa daha yüksek hp li bir makina alınabilirdi.

suan skntı yok faal bi sekilde calisiyo esi benzeri yoktur o modelde o gucde kaliteli motor 3 yil hararet hep kirmizida silaj bicti sezonda 1000 dekar baska bi traktr olda yanardi 6500 saate hala
sifir gbi

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Toyota Supra 2zj veya Nissan skyline r33/34 motorun varsa istediğin kadar oyna. Ama dizele bulaşma kardeş

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Toyota 2cz yada ojinal nissan motorlari kaskai haric bunlar benzinli motorlar ve bu motorlar her turlu modifikasyona gelebilen motorlar egvallah

Ancak mucit diesel yada doktor deutz findik yagi yakmasaydi arasindaki cekişme olmasaydi
100 yildir bir motor teknolojisi kendini gelistirmekte ve son 25 yildir mazotlu modelleri suan çığır acar derecesine ve 20 yil sonra epey tukeneceklerini bildikleri halde

Ar-ge olmazsa hic kimse birsey gelistiremez bu gun mazda sky-active teknolojisiyle diesel mantiginda bujisiz benzin yakiyor

Benzinli motorlar artik teknolojisini dieselden aliyor

Bu gun bir 109 hp focus 2

Hybrid turbo , transit intercool ,egr- kat iptali,500 tl lik bir yazilimla 180 hp olabiliyorsa dieselle insanlar artik istedikleri gibi oynaya bilirler kardes
asil bu devirde benzinle fazla ugrasmamak gerekiyor goruyoruz sagda solda turbolu sahinleri hepsi bir zaman sonra pencere aciyor
Çufluycaz diye
100 oktani kabullenemeyen motor teknolojisi yuzunden 98-95 oktan yakitlara dusurduler bu millleti
Oysaki diesel depoya cok benzinle gittik temizlik olsun diye hemde benzine gore ayni gucte olanlarla

• Beğen
Tepkiler: rhmgrsn
s.a herkez traktore kabahat bulmuş fakat bende sıra bagımsız ile çalışıyorum sunu soyleyeyim makinanın devri tam tutuyormu şimdi 540 devir makinalar var 750 1000 devirde kullanılırsa motoru zorluyo bundan olabilir+ bıçakların keskinligi nasıl bileme taşının kalibrasyon ayarı var o deng olmalı bıçaklar eger deng bilelenmez ise motorun harareti çıkıyor benim başımada geldi 9540 kubota traktorum var bu arada. bıçaklar eger deng bilenirse jilet gibi keskin olursa makinanında devri tutarsa normal bi motorda hararet çıkmaz. şunuda diyeyim bıçagı bilendikten sonra bıçagın alt orta üst kısmını el sürterek kontrol et bileme taşı deng oturmaz ustu biler altı bilemez o zamanda hararet çıkar oda kalibrasyon ayarı ile ilgili. yani sizin traktorde değil sılaj makinasında sorun bence.

s.a herkez traktore kabahat bulmuş fakat bende sıra bagımsız ile çalışıyorum sunu soyleyeyim makinanın devri tam tutuyormu şimdi 540 devir makinalar var 750 1000 devirde kullanılırsa motoru zorluyo bundan olabilir+ bıçakların keskinligi nasıl bileme taşının kalibrasyon ayarı var o deng olmalı bıçaklar eger deng bilelenmez ise motorun harareti çıkıyor benim başımada geldi 9540 kubota traktorum var bu arada. bıçaklar eger deng bilenirse jilet gibi keskin olursa makinanında devri tutarsa normal bi motorda hararet çıkmaz. şunuda diyeyim bıçagı bilendikten sonra bıçagın alt orta üst kısmını el sürterek kontrol et bileme taşı deng oturmaz ustu biler altı bilemez o zamanda hararet çıkar oda kalibrasyon ayarı ile ilgili. yani sizin traktorde değil sılaj makinasında sorun bence.

saolsn ama yolda bile cikiyodu hararet kirmiziya dayaniyodu tatli rampalarda boskenn makinada problem yok o dedgin
seylerin hepsini kontrol ettk hep zaten cozduk sorunu radyatordeymis degistrdk bitti yariya gelmiyo artk