BİTİK MOTOR NASIL ANLAŞILIR?

aranıza yeni katıldım dün 91 model 285s aldım traktörde kafama takılan tek nokta var daha yağını suyunu değiştirmedim yağda kötü baya özelliğini yitirmiş baktım fakat çalıştığında motor yanından borudan hava üflüyor ve yağ koyduğumuz yerin kapağını açtığımda buhar çıkıyor alırken çalıştırdık son gaz turladık frene basıp ani fren yaptık fakat eksozdan herhangi bir duman atma sesinde çekişinde sıkıntı yoktu ısınınca keser mi garaja çektim bakamadım henüz

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Hayırlı olsun.
Yağı eskiyse, yağ ve filtre bakımlarını yapmanız iyi olur.
Motor tahliye borusundan bir miktar hava üflemesi normaldir.
Yağ çubuğundan yağ seviyesini kontrol edersiniz , max yazan çizgide olması iyi olur.
Parmak ucuna bir damla yağ alıp , iki parmakla yağın kopma yapıp yapmadığı kontrol edilir.
Yağ kopma yapıyor ve kayganlık hissi azalmışsa eskidir. Rengi de siyahlaşır ve akışkanlık artar, su kıvamına gelir.

Bir normal bayırda traktörü çek birinci vitese tak el firenini çekme ama. Tekerleğin birine işaret koy biraz gezin işaret koyduğun yerde ise traktör motorda sorun yok. Eğer traktör aşağı kaymışsa motorun kompresörü azalmış demektir.
ÖNEMLI NOT . Bayırın altında traktörün kaçma ihtimaline karşı tedbir almayı unutmasın sakın.

Bir normal bayırda traktörü çek birinci vitese tak el firenini çekme ama. Tekerleğin birine işaret koy biraz gezin işaret koyduğun yerde ise traktör motorda sorun yok. Eğer traktör aşağı kaymışsa motorun kompresörü azalmış demektir.
ÖNEMLI NOT . Bayırın altında traktörün kaçma ihtimaline karşı tedbir almayı unutmasın sakın.
Halatla boşluk bırakarak çekiden başka bir motora bağlamak en uygunu sanki

• Beğen
Tepkiler: FEHİM ve Adil_d
Tahliyeden fazla buhar veriyorsa hele ki soğukken de buhar atıyorsa conta yanık veya hasarlı olabilir yanma odasına su alıyordur umarım üst kapaktan sıkıntı çıkmaz .
Su eksiltiyor mu kontrol edin ve benden tavsiye en kısa zamanda tüm yağ ve filtreleri değiştirin . Contayıda değiştirirseniz iyi olur 285 liğin contası çok pahalı değildir.